Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Словакия – страна, люди, бизнес<br/><br/> - Chelemendik.sk - archív

Словакия – страна, люди, бизнесVerím v Spravodlivosť

2022-01-13  (13:51)
Dnešná masová globálna lož je presne tá škaredosť, ktorá zabíja svet. Táto celosvetová lož je ten najvýraznejší a najzjavnejší prejav narastania nespravodlivosti. Všetci, ktorí veria v Spravodlivosť, sa musia učiť vzdorovať lži.


Верю в справедливость

2022-01-18  (08:09)
Человечество можно разделить на две части. На тех, кто верит в справедливость, и тех, кто хочет верить. Людей, которым справедливость не нужна, нет или их очень мало. Справедливость одна из граней стержня жизни.


Vôľa národov - Manifest Medzinárodného hnutia

2022-01-15  (00:43)
Všeobecná globalizácia našej planéty, stieranie hraníc medzi krajinami a kultúrami sú dnes stále očividnejšie. Tieto procesy spoločenského rozvoja ľudstva však nie sú jediné a ústredné. Zároveň pozorovatelia a experti z popredných svetových inštitúcií a médií konštatujú aj celkom opačný jav. Je to fundamentálny záujem o archaizmus, tradície a hlbinnú psychológiu u rozmanitých vrstiev spoločnosti. Zaznamenávajú vzostup sebauvedomenia Národov, ktoré žijú v tých najrôznorodejších častiach zemegule a až doteraz len málo prezentovali svoju aktivitu v svetovej politike.


Sergej Chelemendik: Slovenské Kosovo

2022-01-18  (06:26)
Spomenul som si na svoj verejný dialóg s Ferencom Gyurcsányom, v tom čase maďarským premiérom, v Štrasburgu na plenárnom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, ktorý sa uskutočnil pred vyše rokom. Moja otázka: Aký má maďarský premiér názor na militantnú organizáciu Maďarská garda a extrémnu a šovinistickú stranu Jobbik? Odpoveď Gyurcsánya: Pre nás, slušných a demokratických Maďarov sú hanbou, ale onedlho ich naše maďarské súdy zakážu. Sú to margináli, ktorých nikto nepodporuje.


List maďarskému prezidentovi

2022-01-13  (02:30)
Tento text o žartoch Pani Histórie ste privolali na svet Vy a Vaše dômyselné správanie. Keďže sa nepoznáme, predstavím sa. Volám sa Sergej Chelemendik, som ruský spisovateľ a vydavateľ a na Slovensku žijem už dvadsať jeden rokov. Žijem práve tu, lebo mám Slovensko a Slovákov rád. Mám rád Bratislavu, mesto, ktorého názov v podobe Pozsony na cestných ukazovateľoch Vašej ctenej krajiny mýli zahraničných cestovateľov, ktorí nemusia vedieť, že hrdý maďarský národ s názvom Bratislava v zásade nesúhlasí.


Stratégia prežitia Slovenska a Slovákov

2022-01-15  (07:53)
Vyrástli generácie, ktoré pach vojny nepoznajú, sú vychovaní v duchu presvedčenosti o budúcom mieri a blahobyte. V Európe a na Slovensku preto doteraz vládne všeobecné nepochopenie toho, čo sa deje na pozadí totálneho klamstva zo strany médií. Noviny klamali vždy, v tom je ich prvotné určenie, ale teraz klamú príliš a akoby nezmyselne, pretože ich majitelia sú v rozpakoch a nevedia, čo bude zajtra. Pred vyše rokom som na podobnú tému napísal a uverejnil text “Stratégia prežitia Ruska”, ktorý prešiel ruskými médiami. - odkaz. Aby to bolo spravodlivé, po rozsiahlej eseji Slovenské Kosovo napíšem formou téz, čo Slovensko môže a musí robiť pre to, aby prežilo.


MAIN STREAM nás vedie na bitúnok

2022-01-13  (14:36)
Epigraf:
 „Keď stádo oviec ženú na bitúnok, ovce sa plašia pred zápachom krvi a nechcú ísť do ohrady. Až kým k nim nevpustia barana-sprievodcu, ktorého poslaním je stádo upokojiť a vojsť do ohrady ako prvý. Ovce ho zvyčajne poslušne nasledujú tam, kde ich na konci ohrady čakajú veselí mäsiari. Barana sprievodcu potom odvedú pod teplý prístrešok a nakŕmia ho: kým pracuje, nezabíjajú ho“.


Mlčanie jahniat po slovensky

2022-01-15  (02:12)
Slovensko v budúcom konkurze medzi európskymi krajinami o najviac slepo-hlucho-nemý národ bude ašpirovať na jedno z popredných miest. Nie preto, žeby Slováci boli hlúpejší či horší než ostatní, ale preto, že sa zmierujú so svojimi fenomenálne prázdnymi a lživými médiami a ich parazitovanie na tele národa považujú len za drobné a bezvýznamné nedorozumenie.


Jazykový zákon je palicou na Slovensko

2022-01-15  (09:00)
Bratislava 12. septembra (TASR) - Ak sa chce Slovensko vyhnúť tomu, aby bolo spolu s Maďarskom zatiahnuté do konfliktu, ktorý by obidva štáty ťažko poškodil, musí zabrániť tomu, aby na Slovensku vznikla alternatíva k maďarským extrémistom. "Slovensko nesmie pripustiť, aby tu na Slovensku bol umelo vypestovaný akýsi falošný extrémizmus, fašizmus. Lebo na konflikt sú potrební dvaja," povedal v exkluzívnom rozhovore pre TASR poslanec Slovenskej národnej strany (SNS) Sergej Chelemendik.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |