Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссии - Chelemendik.sk - archív

Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииRegistracia je nutná

2021-10-22  (16:56)9 МАЯ НА СЛАВИНЕ

2021-10-21  (22:56)
9 мая 2010 года весь Русский Мир празднует День Победы. Война вошла в жизнь каждой русской, украинской, белорусской семьи, в жизнь десятков народов СССР. Для России и русских это особенный день памяти о страшных невосполнимых жертвах во имя Великой Победы. В этот день возлагают цветы к могилам и памятник погибшим.


Георгиевская ленточка

2021-10-22  (14:57)
«Георгиевская ленточка», задуманная РИА Новости и «Студенческой общиной» в 2005 году, с каждым годом становится все масштабней. За пять лет было распространено более 55 миллионов ленточек по всему миру.


Volieb sa nezúčastním

2021-10-23  (11:33)
Berúc na vedomie rastúci záujem médií o túto tému, predkladám toto oficiálne vyhlásenie: Opakovane vyhlasujem, že parlamentných volieb 2010 sa nezúčastním. Ani za Slovenskú národnú stranu, ani za žiadnu inú politickú stranu.


Я не участвую в выборах

2021-10-22  (14:57)
Принимая во внимание растущий интерес СМИ к этой теме, я делаю следующее офицальное заявление: Повторно заявляю - я не буду принимать участие в парламентских выборах 2010 года. Ни от СНС, ни от какой-либо другой партии. Это решение принято мною давно, о нем было публично заявлено 23 января 2010 года в моей публикации „Динозавры словацкой политики“.


Dvadsať rokov „kleptokracie“

2021-10-22  (20:11)
Urobili sme niekoľko skúšobných vysielaní a dospeli sme k rozhodnutiu, že zatiaľ tento projekt z technických príčin odložíme. Neuspokojuje nás kvalita obrazu a zvuku. Preto sa na našej stránke začína stála výroba televíznych materiálov, ktoré sa budú dávať v podobe klipov a budú sa ponúkať aj v podobe DVD. Pre interaktívnu komunikáciu s čitateľmi budeme používať iné formy.


Vlkolaci v slovenskom dome

2021-10-20  (15:50)
V prvom rade vytvoriť alternatívny systém informovania slovenskej verejnosti o tom, čo sa deje doma a vo svete. S týmto cieľom prizvať ku spolupráci tie slovenské mienko­ tvorné osobnosti a médiá, ktorým nie je ľahostajný osud Slovenska. Druhou hlavnou úlohou bude vytvárať podmienky na to, aby sa národne orientované sily na Slovensku zjednotili na vyššej úrovni v mene vyššieho cieľa. Tento vyšší cieľ znie: Na Slovensku sa k moci ešte môžu dostať svoji – pomôžme im. Výsledkom takéhoto zjednotenia musí byť presvedčivé víťazstvo koalície národne orientovaných síl v budúcich parlamentných voľbách.


Rusi nenechajú Slovákov

2021-10-23  (11:36)
Vážení čitatelia, denne dostávame mailom listy, ktorých je stále viac a viac. Bohužiaľ, nemám možnosť, aby som odpovedal každému zvlášť, preto podľa už zaužívanej tradície na nahromadené listy odpovedám touto formou. Otázka: Aké sú Vaše vzťahy s SNS? Dotýkajú sa Vás škandály, ktoré súvisia s touto stranou? Aký je vzťah ku Vám v SNS? Оdpoveď: O svojej motivácii pomôcť SNS vo voľbách v roku 2006 som podrobne písal v článku Dinosauri slovenskej politiky. Môj vzťah k SNS je vyjadrený vo verejnom vyhlásení zo dňa 23. januára 2010 o neúčasti v budúcich voľbách. Neverejne a neoficiálne som vedenie SNS informoval o tom už pred dvoma rokmi. K tomu by som chcel ešte dodať, že vo voľbách 2010 sa nezúčastním s nijakou inou stranou.


Demokracia zahníva

2021-10-23  (00:24)
Budúcnosť Európy, sveta a dokonca ani Slovenska slovenských politikov nezaujíma. Pre nich je politika formou biznisu, podnikania, obchodu, hazardnej hry, pričom štátne peniaze – sú hlavným objektom všetkých týchto činností. Zaujímajú iba peniaze, nič viac.


Vzbura proti politike a politikom

2021-10-22  (13:16)
Krajiny východnej a strednej Európy, v terminológii britského imperialistu-teoretika Halforda Mckindera – štáty „sanitárneho kordónu“ medzi Európou a Ruskom, postkomunistické krajiny, noví členovia NATO a EÚ, „mladí Európania“, „reformujúce sa ekonomiky“... Vo  výpočte pokusov označiť tieto územia môžeme pokračovať ďalej. Najpresnejšie však bude vymedzenie – bývalé krajiny Varšavskej zmluvy, ktorú tak nezmyselne a urýchlene rozpustil svetový nobelovský dobrodinec Gorbačov, ako aj v dôsledku rozpadu ZSSR poloutvorené a neutvorené štáty ako Gruzínsko, Moldavsko alebo Lotyšsko. Na týchto územne veľkých a z geopolitického hľadiska veľmi významných teritóriách sa roznecuje nový proces – „politické elity“ týchto krajín sa medzi sebou čoraz zúrivejšie označujú za „zlodejov“ a „korupčníkov“, pričom to robia verejne, úprimne a dychtivo.


KNIHA O SPRAVODLIVOSTI - Predslov

2021-10-23  (05:36)
Svätý Augustín v 4. storočí povedal, že „pri absencii spravodlivosti sa štát mení na obyčajnú zbojnícku bandu...“. Svätý Augustín si asi sotva dokázal predstaviť, že štát „pri absencii spravodlivosti“ raz môže zo „ zbojníckej bandy“ vyrásť v celosvetové monštrum, regiment ziskuchtivosťou pomätených „nespravodlivých vládcov“, ktorí ľudstvo vedú ku vzájomnému vyhubeniu nebývalých rozmerov.


RUSOFÓBI NEPOZNAJÚ DEJINY

2021-10-21  (22:52)ODKAZ RUSOFÓBOM

2021-10-21  (22:49)KTO BUDE ĎALŠÍ?

2021-10-22  (15:01)
Veľa rokov som nepísal o slovenskej politike, ale pri pohľade na udalosti posledných dní si kladiem otázku, či to bolo správne. Čo ak náhodou sú moje texty o slovenskej politike potrebné a užitočné?


DINOSAURI SLOVENSKEJ POLITIKY

2021-10-21  (04:47)
Ak v slovenskom parlamente uvidíte človeka, v ktorého očiach sa zračí nekonečná únava, smútok a nenávisť ku všetkému živému, nemusíte pochybovať – stojí pred vami. Náš dinosaurus, teda nežný revolucionár, vyšinutý za dlhých dvadsať rokov pohybu nikam, napokon predsa len nezmierený so svojím osudom.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |