Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
О vzdaní sa Donbasu a reálnych cieľoch operácie v Sýrii - chelemendik.sk

 

О vzdaní sa Donbasu a reálnych cieľoch operácie v Sýrii

2020-05-28  (19:49)

 - О vzdaní  sa Donbasu a reálnych cieľoch operácie v Sýrii

2.10.2015

Vojna v Sýrii... Vedel som o nej už dávno. O tom, že sa musí začať.

O budúcej vojne Ruska s Islamským štátom mi  hovorili veľmi múdri, disponujúci operatívnymi  informáciami ľudia, ešte pred pol rokom. Vojna sa mala začať ešte skôr, ale naši „západní partneri“ začali sa zmocňovať Ukrajiny a tým odpútavať pozornosť Ruska.

Humanitárna, politická a iné operácie na Donbase rok zaberali veľa zdrojov Moskve. V tom čase Washington robil všetko pre to, aby vytvoril  obraz Ruska, pomáhajúceho teroristom, agresora, ktorý sa zmocňuje území a zdrojov „slabých“, nezávislých štátov. Úlohou Spojených štátov bolo   odstránenie Ruska z poľa prijímania rozhodnutí vo veľkej medzinárodnej politike: diskreditácia Putina a Ruskej federácie, medzinárodná izolácia, zbavenia práva veto v OSN atď. 

V konečnom dôsledku sa Prvému nakoniec podarilo prinajmenšom zmraziť konflikt na Donbase   a možno, že ho aj navždy zastaviť. Jednoznačne je to výsledok veľmi závažných kompromisných dohôd. Na Donbase je reálne kľud. Lokálne prestrelky v niekoľkých horúcich bodoch na línii dotyku území a práca rozviedok na obidvoch stranách  — to je všetko, čo zostalo zo strašnej vojny. Nie, zostalo ešte napätie, krv, ktorá rozdelila strany konfliktu  a absencia istoty, že protivník nezaútočí v nasledujúcej chvíli...

Vzdanie sa Donbasu 

Tí, ktorí  vyhlasujú, že Rusko sa vzdá Donbasu – myslím, že sa mýlia. Rusko  vložilo veľké peniaze a sily, aby oblasť Donecku a Lugansku zostali  v zóne jeho vplyvu. Dokonca aj keď na Ukrajine bude federalizácia a Donbas sa  de jure stane súčasťou  Ukrajiny, de facto zostane pod našim vplyvom.  Prečo som si tým istý? Pretože Kyjev naďalej zostáva pod protektorátom Washingtonu. A Rusko im odovzdá ešte aj Donbas po obrovských úsiliach, vynaložených na podporu nezávislosti DĽR a LĽR? Nie, neodovzdá. 

Sýria

Ruská  federácia sa prudko preorientovala na Sýriu. Naša nová vojna má veľmi  jednoduchý cieľ — PREŽITIE Ruska.

Teraz hlavné ropné oblasti Sýrie kontrolujú odchovaní USA teroristi IŠ – najmocnejšej teroristickej organizácie na svete, ktorá dokázala vytvoriť všetko, čo majú ozajstné  štáty — profesionálny civilný administratívny aparát, vycvičenú, silnú  armádu pozostávajúcu z desiatkov tisícok  bojovníkov, daňový systém na obsadených územiach, zákon a vlastný systém súdnictva atď. 


Expanzia  Islamského štátu a ropno-plynová hegemónia USA 


Ak sa vzdáme Sýrie, vzdáme sa Blízkeho Východu, hrozí nám nielen pohyb IŠ na Kaukaz a do Strednej Ázie, ale aj ropno-plynová hegemónia USA, ktoré sa stanú pánmi obrovských objemov a kontrolovaných prúdov ropy a plynu. V danej chvíli IŠ kontroluje hlavné ropné oblasti Sýrie a Iraku, teroristická skupina je dodávateľom ilegálnej ropy, ktorú Američania získavajú niekoľkonásobne lacnejšie ako je jej trhová hodnota. 

Usilujúc o víťazstvo IŠ, USA a Turecko taktiež plánujú vybudovať plynovod, ktorý dokáže zabezpečiť Európu a privedie k rapídnemu poklesu svetových cien. 

Práve Sýria predstavuje ideálnu trasu pre dodávky do Turecka a ďalej do Európy plynu z Kataru, ktorý utlačí Gazprom. 

Mapa ropovodov a plynovodov Sýrie. 


V konečnom dôsledku ruský plyn a ropu budú kupovať za pár drobných. Práve takto zabíjali ZSSR,  zruinujúc ceny ropy. Ale teraz Vladimir Vladimirovič spravil správnu voľbu, pošlúc vojská  do Sýrie. Budeme tam čeliť prefíkanému a nebezpečnému nepriateľovi, s ktorým bojujeme od čias ZSSR na celej zemeguli. Čoskoro naše lietadlá sa budú pokúšať zostreliť modernými americkými prenosnými systémami protivzdušnej obrany, bojovníci IŠ sa začnú aktivizovať na Kaukaze  a plánovať teroristické útoky.  USA budú robiť stále nové a nové ťahy, pokúšajúc sa nás zničiť, aby nepripustili zničenie jednopólového sveta. 

Moskva povedala svoje slovo, hovoriac Američanom, aby očistili oblohu nad Sýriou. Ruské stíhačky sa pustili do práce, likvidujúc infraštruktúru teroristických vojsk. 

Rusko sa postavilo na čepeľ britvy, ale už nie bosou nohou, ale masívnou topánkou ruského vojaka. Vstúpili sme do bitky, cenou  ktorej je budúcnosť a vpredu je iba víťazstvo, nemáme na výber. Daj nám Bože sily a jednotu a našim vodcom múdrosť a odhodlanie. 

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1443752498

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |