Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Škandál na pôde OSN - chelemendik.sk

 

Škandál na pôde OSN

2020-07-07  (11:06)

 - Škandál  na pôde OSN

24.9.2010

O škandál sa vo štvrtok na pôde OSN v New Yorku postaral iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád, keď vo svojom prejave na zasadnutí Valného zhromaždenia zmienil špekulácie, že za útokmi na USA z 11. septembra 2001 údajne stoja sami Američania a že ich cieľom vraj bolo pokúsiť sa zachrániť Izrael. Americké obete týchto útokov potom Ahmadínedžád prirovnal k obetiam irackej vojny.

 
Delegácia USA a ďalších západných štátov v reakcii na tieto tvrdenia okamžite opustili rokovaciu miestnosť. Spojené štáty vzápätí označili Ahmadínedžádove výroky za "hanebné".

Väčšina ľudí sa domnieva, že zodpovednosť za útoky z 11. septembra 2001 niesla americká vláda, povedal Ahmadínedžád podľa agentúry Reuters. Názor, že za samovražednými únosmi lietadiel, ktoré zasiahli obe veže newyorského Svetového obchodného centra a budovu Pentagonu, stála teroristická skupina, zastávali podľa Ahmadínedžáda väčšinou americkí vládni činitelia.

"Ten útok zorganizovali isté sily vnútri americkej vlády s cieľom pomôcť upadajúcej americkej ekonomike a s cieľom obnoviť kontrolu USA nad Blízkym východom v záujme záchrany sionistického režimu," povedal Ahmadínedžád. "Väčšina Američanov rovnako ako väčšina národov a politikov z celého sveta zdieľa tento názor," tvrdil iránsky prezident.

Okamžite po útokoch sa podľa Ahmadínedžáda naplno rozbehla propagandistická mašinéria; a vyvodil sa záver, že celý svet je vystavený obrovskému riziku - terorizmu - a že jedinou cestou k záchrane sveta bude rozmiestniť sily v Afganistane. Následne bol Afganistan okupovaný, a krátko na to aj Irak.

Všimnite si, prosím, povedal iránsky prezident: "Povedali, že 11. septembra zabili okolo troch tisíc ľudí, pre ktorých sme všetci veľmi smútili. Avšak v Afganistane a Iraku doteraz zabili státisíce ľudí a milióny ľudí zranili a vyhnali z domovov . A tento konflikt stále pokračuje a rozširuje sa. "

Ahmadínedžád oznámil, že budúci rok bude Irán hostiť konferenciu venovanú štúdiu terorizmu a prostriedkom boja proti nemu. "Oficiálne pozývam činiteľov, učencov, mysliteľov, bádateľov a výskumné ústavy zo všetkých krajín k účasti na tejto konferencii," vyhlásil.

Spojené štáty Ahmadínedžádove výroky o útokoch z 11. septembra ostro odsúdili. "Namiesto toho, aby prezentoval snahy a dobrú vôľu iránskeho ľudu, rozhodol sa pán Ahmadínedžád opäť pre kecanie o podlých konšpiračných teóriách a pre antisemitské výpady, ktoré sú ohavné a šialené," zdôraznil podľa agentúry AFP hovorca americkej misie pri OSN Mark Kornblau.

Jeden z európskych diplomatov agentúre AFP povedal, že európske delegácie odišli z rokovacej sály na znamenie solidarity so Spojenými štátmi.

Ahmadínedžád v prejave na Valnom zhromaždení OSN, kde vo štvrtok začala všeobecná rozprava, hovoril tiež o hrozbách pálenia Koránu, ktoré odzneli od amerických náboženských skupín, čo označil za akt "diabla". S výtlačkom Koránu v ruke prehlásil, že "pravda nemôže byť spálená".

Hovoril aj o situácii Palestínčanov po 60 rokoch izraelskej "okupačné nadvlády". Palestínčanom podľa Ahmadínedžáda upierajú slobodu, bezpečnosť a právo na sebaurčenie, zatiaľ čo "okupanti sa tešia uznaniu". "Sionisti sa dopustili desivých zločinov na bezbranných ľuďoch počas vojen proti Libanonu a Gaze," tvrdil iránsky prezident a požadoval návrat palestínskych utečencov do ich niekdajších domovov.

Jednu pasáž svojho prejavu venoval Ahmadínedžád téme jadrovej energie, ktorá je predmetom sporov medzi Iránom a západnými štátmi. Tie podozrievajú Teherán, že pod pláštikom svojho údajne civilného jadrového programu sa snaží o výrobu atómovej zbrane, čo Teherán vytrvalo popiera.

Ahmadínedžád v prejave vyzdvihol jadrovú energiu ako čistú, lacnú a za dar z nebies, za jednu z najvhodnejších alternatív k obmedzeniu znečisťovania ovzdušia tuhými palivami. Jadrovú bombu potom označil za najhoršie nehumánnu zbraň, ktorú treba eliminovať. Navrhol v tejto súvislosti, aby bol rok 2011 vyhlásený rokom jadrového odzbrojenia. 


Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


mjmr   |   2010-09-24  (21:39)
50%  
mínus plus
  Predsa je to stará metóda: Podhodiť indiánske šípy k znásilneným a zabitým bielym ženám.


strelec   |   2010-09-25  (08:40)
50%  
mínus plus
  Svetom vládne totalita, že Stalinovi sa o takej ani nesnívalo. OSN nie je síce diskusný klub, je to medzinárodné fórum, právne vymedzené a každý by tam nemal nadávať čo mu slina prinesie, ALE. Kde to svet dospel, že jeden môže a ďalší nie? Roky už amíci osočujú koho chcú, urážajú označujú prívlastkami (osa, či krajiny zla atď.) Z USA a Izraela sa stala posvätná krava na druhú. Popieranie holokaustu = trestný čin. Aj tých pár ľudí, čo ešte verí že dvojičky dali dole teroristi, tak pochybuje, že ako to divne spadlo. Aké je človek naivné a manipulovateľné stvorenie, keď pod vplyvom fámy o terorizme a hrozbe útoku dnes dobrovoľne odovzdáva biologické identifikátory, trpí sledovanie na každom kroku, väznenie bez súdu. Ako vôbec mohol takýto živočíšny druh ovládnuť planétu. "Peter zadrž, lebo kto mečom bojuje, mečom zahynie". "Svetlú" budúcnosť - Amerika.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |