Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sýrska opozícia je rozdelená a ozbrojené sily zachovávajú vernosť Basharovi Assadovi - chelemendik.sk

 

Sýrska opozícia je rozdelená a ozbrojené sily zachovávajú vernosť Basharovi Assadovi

2020-05-27  (05:01)

 -    	 Sýrska opozícia je rozdelená a ozbrojené sily zachovávajú vernosť Basharovi Assadovi

 

  S takým priznaním vystúpili v utorok na brífingu vo Washingtone oficiálni predstavitelia výzvedných rezortov USA. Požiadali ich v médiách nespomínať.

Z pohľadu špeciálnych služieb USA protivládne sily predstavujú množstvo zoskupení konajúcich v lokálnych oblastiach. Buď sú neschopné, alebo sa nechcú zjednotiť do spoločného frontu, domnievajú sa americkí experti. S takými závermi súhlasí riaditeľ Ústavu orientalistiky RAV Vitalij Naumkin:

- Predstavitelia výzvedného spoločenstva USA hodnotia situáciu viac alebo menej adekvátne. Dnes je jasné, že rozdelené sily sýrskej opozície sa ich ochrancom zatiaľ nedarí zjednotiť. Uznanie prepadnutia úsilia v oblasti zjednotenia opozície je podľa mňa v tomto vyhlásení najdôležitejšie.

Expert sa medzi tým domnieva, že chýbanie jednoty v radoch opozície nie je prekážkou na dodávanie jej zbraní:

- To, že opozícia je rozdelená, v danom prípade nič neznamená. Sú určité ozbrojené oddiely opozície financované zo zahraničia, dostávajú zbrane a bojujú s režimom. Vrátane aj oddielu radikálneho islamského zamerania.

Predstavitelia rozviedky USA potvrdili na brífingu vo Washingtone fakt dodávok zbraní sýrskym povstalcom zo Saudskej Arábie a Kataru.

Prezident Sýrie Bashar Assad medzitým vyhlásil, že v krajine prebieha vojna. Vyhlásenie zaznelo v utorok zrazu po urputnom boji v predmestí Damasku medzi sýrskou armádou a povstalcami. Strany informovali o desiatkach zahynutých.

Situáciu v Sýrii posúdi v piatok v Sankt Peterburgu hlava MZV RF Sergej Lavrov a štátna tajomníčka USA Hillary Clintonová. Američania chcú na rokovaniach nastoliť tému dodávok ruských zbraní do Sýrie. Ako aj odsúhlasiť predbežné podmienky svojho príchodu na medzinárodnú konferenciu o Sýrii v Ženeve. Ako sa vyhlásilo, zúčastnia sa na nej iba v tom prípade, ak sa posúdi otázka o výmene sýrskeho režimu. Moskva chce presvedčiť USA o potrebe prolongovať mandát misie pozorovateľov OSN v Sýrii a plnenie plánu špeciálneho vyslanca OSN a LAŠ Kofi Annana. Nehladiac na eskaláciu napätia je naďalej jediným základom zahájenia politického uregulovania sýrskej krízy, vyhlásili v utorok na MZV RF.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |