Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Teror nas každodenný: Generál NATO David Richards je presvedčený, že na likvidácii líbyjského lídra „nie je nič zlé“ - chelemendik.sk

 

Teror nas každodenný: Generál NATO David Richards je presvedčený, že na likvidácii líbyjského lídra „nie je nič zlé“

2020-02-23  (05:02)

 -  Teror nas každodenný:  Generál NATO David Richards je presvedčený, že na likvidácii líbyjského lídra „nie je nič zlé“


Západu sa už asi zunovalo ospravedlňovať ciele svojej vojenskej operácie v Líbyi nejakými humanitárnymi dôvodmi. Aká bezletová zóna? Aká ochrana civilného obyvateľstva? Hlavná úloha je zvrhnutie Kaddáfiho režimu a ešte lepšie, fyzická likvidácia tvrdohlavého plukovníka. Čo tam po rezolúcii OSN......

zTento článok alebo toto video sú prístupné iba pre registrovaných používateľov platenej zóny Internetového klubu Chelemendik.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Oracle 911   |   2011-05-17  (17:41)
50%  
mínus plus
  Nuž áno, to je nehorázne čo sa tam deje a odsudzujeme to, ale tento jav môže mať 2 príčiny.
Prvou je že veci nejdú tak ako by mali a NATO panikári.
Druhá možnosťou je, že "elity" slávia víťazstvo predčasne. Pripomínajú Hitlera, ktorý na konci 2. svetovej vojny dúfal v konečné víťazstvo.


protopartorg   |   2011-05-18  (10:28)
50%  
mínus plus
  Dôvod TRETÍ: jednoducho prechod na NOVÚ ÚROVEŇ v budovaní Nového svetového poriadku (NWO).

V udalostiach poslednej doby je možné vidieť spoločnú črtu. Ide o jasný, jednoznačný a nepokrytý signál "odbojným" štátom a ich vodcom: štát rozbombardujeme a donútime brutálnou silou podriadiť sa, predstaviteľov národných elít ktorí sa odvážia vzpriečiť, jednoducho zabijeme, nebudeme sa už ani unúvať organizovať súdne frašky pred medzinárodným súdnym dvorom v Haagu ako v prípade Srbov. Toto sa týka "popravy" Bin Ladina, pripravovaného zavraždenia Kaddáfiho. Tento "trend" začal ale už podstatne skôr, ako som spomenul v komentári k článku o poprave N. Ceaucesca a jeho manželky - v zásade sa jedná o rovnaký jav, zavraždenie vodcu neposlušného príkazom Impéria, bez akýchkoľvek súdnych prieťahov, či morálnych a právnych ohľadov.

Posolstvo je orientované tak na vodcov, ako aj na obyčajných ľudí. V prípade národov samotného Západu sa jedná o akýsi test, ako ďaleko možno zájsť. A zdá sa, že zájsť možno VEĽMI ďaleko. Začína úplne odpadať nutnosť používať pláštik "ochrany ľudských práv a demokracie", odkazovať neustále na mandát "svetového spoločenstva" čiže OSN a jej Bezpečnostnej rady. Stačí proste prísť a začať bombardovať. Jediné čo k tomu potrebujete, sú technické prostriedky - vojenská sila. Na nejaké PRÁVO sa už nik neohliada.

A ľudia - najmä občania USA a štátov EÚ, už na to nereagujú. Zavládla úplná ľahostajnosť a pasivita, ľudia sa proste zmieria so STATUS QUO, nech už by bol akýmkoľvek. A to je mimoriadne dôležitá správa pre svetovú "elitu": odpor bol zlomený, možné je už absolútne všetko.


protopartorg   |   2011-05-18  (10:47)
50%  
mínus plus
  A prečo vlastne táto všadeprítomná ľahostajnosť?

Pretože DEMORALIZÁCIA a ozverenie obyvateľstva, strata morálnych a už i intelektuálnych vlastností, už zrejme prekročili istú kritickú hodnotu. Z národov sa stali len rôzne sfarbené stáda oviec či iných zvieratiek. Dlhodobý rozklad verejnej morálky najmä prostredníctvom médií a degenerovanej "kultúry", a takisto odpad od skutočnej, živej VIERY prináša svoje trpké plody.

A samozrejme, ozverenému obyvateľstvu takáto situácia často vyhovuje. Veď spomínané agresívne vojny sa veľmi podobajú niekdajším koloniálnym výbojom, tento krát už nie pod hlavičkou jednotlivých imperialistických štátov, ale pod vedením impéria Západu. Mnohí i tam dole si od toho sľubujú pokračovanie parazitickej existencie, vlastnej Západu oddávna, na úkor krajín Tretieho sveta, proti ktorým sa vlastne dnešné vojenské agresie vedú, samozrejme nevynímajúc ani post-sovietsky priestor. Takto otvorene to prirodzene nikto verejne neprezentuje, ale rezonuje to na pozadí, a množstvo obyvateľov Západu to tak podvedome vníma. Čo by však neurobili pre VÍZIU SÝTEHO ŽIVOTA V LUXUSE a NADBYTKU??? A týka sa to bohužiaľ aj väčšiny obyvateľov Slovenska.


strelec   |   2011-05-18  (11:38)
50%  
mínus plus
  Protopartorg dá sa len súhlasiť. Dodal by som, že "vďaka" za zlomenie odporu patrí médiám. V prípade Slovákov je tá tuposť (citová, ekonomická či duševná) ešte tupejšia, lebo súhlasne pritakávajú alebo mlčia, napr. dianie v Líbyi, ale sú najchudobnejší a vízia luxusu je pre nich bedár v Nemecku. Dnes som čítal predstavy o dôchodkoch (nepriamo podporujúce včerajšie zvesti modrej, že dôchodky len do výšky priemernej mzdy). Slovač by vo väčšine bola spokojná s 500-600,-€ dôchodkom. Viac nie je čo dodať, k vývoju vo svete a na Slovensku dupľom.


nika   |   2011-05-18  (12:44)
50%  
mínus plus
  Kedy bude mať toto naše choré smerovanie svoj koniec? Kam sme sa to dostali? Naozaj sa náš svet končí len na prahoch našich bytov?
Každý jeden kto mlčí, automaticky svedčí. Týka sa to mňa, teba, našich politikov, prezidentov štátov...všetkých. Všetci sme zodpovední. Pretože mlčíme. Sme otupelí a zaujímajú nás primitivizmy, ako demisia či nedemisia Radičovej či titul majstra sveta v hokeji, či si nejaká celebrita prdla na verejnosti alebo rebríček najbohatších ľudí sveta.
Nepohne s nami nič, čo sa týka skutočných priorít, ktoré by mali prevládať v našich životoch. Naša viera už dávno nie je viera, je to len prežívanie. Naša cirkev sa obmedzuje na nepodstatné veci, ako sú percentá na sčítacích hárkov a Kristus a Jeho život, ktorý by sme mali nasledovať, ostal len hrdinom zaprášeného románu v kúte našej knižnice...
Ja fakt neviem....S príspevkami predo mnou súhlasím. Ale stále mi chýba z tohto všetkého nejaké východisko, nejaké svetlo na konci tunela, v ktorom sa moceme ako opití.


anton47   |   2011-05-18  (15:30)
50%  
mínus plus
  Milá prispievateľka - nika - v tomto smere som skeptik. Poviem ti príbeh :Z krčmy vyšiel podnapitý chlap a po chvíli sa vrátil. Spredu bol celý mokrý. Kamaráti sa ho pýtali, či vonku prší. Nie odpovedal im, fúka vietor ! Z toho vyplýva, že proti vetru sa cikať nedá.
Kým sa aspoň 75 % ľudstva (nielen Slovákov) tvrdo nepostaví proti rozkladu verejnej morálky najmä prostredníctvom médií a degenerovanej "kultúry", a takisto proti odpadu od skutočnej, živej VIERY (kresťanskej, islamskej...) k zmene nedôjde ! A to sa ešte načakáš. Prajem Ti aby si sa toho dožila.protopartorg   |   2011-05-18  (19:44)
50%  
mínus plus
  Čo sa týka odpadu od viery, priznám sa, nebol by som si pomyslel že sa to dotkne aj islamu. Neveril som že by ich, pri ich známej bigotnosti a fanatizme dokázali zlomiť a rozložiť tak ako nás, kresťanov... Mýlil som sa.

Napriek istému posilneniu radikálno-islamistických skupín v arabských krajinách, sú súčasné "revolúcie" skôr revolúciami LIBERÁLNYMI, sekularistickými, a tým aj anti-náboženskými. Či je to dobre alebo zle - posúďte sami. Asi ako v čom - netreba si zase robiť prehnané ilúzie čo sa týka samotného islamu. Znamenajú ale rázny koniec doterajším tradíciám autoritatívnej vlády a prepojenia náboženstva a štátnej politiky, podobný proces aký prebehol v Európe počínajúc r. 1789 a vyvrcholil 1. a 2. svetovou vojnou.

V zásade toto všetko hrá do rúk globalizátorom. Nechcem tu obhajovať autoritárske formy vlády PER SE, ide skôr o praktickú stránku problému. Bežný, malý človek, "človek - milión" nemá sám veľké šance voči mimoriadne prepracovanému systému manipulácie vedomím ktorý používajú globalizátori. Aké- také šance ešte existujú v systémoch s pevným, autoritatívnym systémom vlády, keďže organizovaná štátna moc má omnoho lepšie možnosti rozpoznať nebezpečenstvo a reagovať naň než izolovaný jednotlivec. Preto sú takéto režimy tŕňom v oku globalizátorom, obzvlášť ak im nie sú priateľsky naklonené. Je ich však málo - predovšetkým je to Čína, čo je však osobitný problém, potom Irán, Bielorusko, Kuba, S. Kórea, Venezuela, do istej miery i Rusko.

Bohužiaľ, spomínané klasické autoritárske režimy založené na národnom štáte sú nepočetné a izolované, a väčšinou strácajú postupne podporu svojho obyvateľstva. Lákadlo "zlatého Západu" je priveľké, napriek odstrašujúcim skúsenostiam "demokratizovaných" krajín, a zjavnej nemožnosti vyrovnať sa životnou úrovňou krajinám Západu, akoby sa ľudia obávali pozrieť pravde do očí. Stále prevláda názor, že prevzatím formálneho POLITICKÉHO A EKOMICKÉHO SYSTÉMU ("pripojme sa k nim"), dôjde k automaticky k pripodobneniu sa týmto krajinám i v ekonomike a životnej úrovni, akokoľvek je to v skutočnosti absurdné.

Najväčšia vojna proti takýmto klasickým režimom (pretože autoritatívny systém vlády je skutočne klasickým v porovnaní s liberálnym) sa však vedie na poli PSYCHOLOGICKOM a IDEOLOGICKOM. Azda najväčšie škody napáchala práve pokrútená a zvrátená ideológia tzv "slobody" a "demokracie", ktorá v podstate implikuje neschopnosť podriadenia sa akejkoľvek autorite. A to nie len autorite štátnej - vskutku akejkoľvek, už deťom sa vštepuje odpor voči prirodzenej rodičovskej autorite, a tzv. "mládežnícka" kultúra je celá zameraná týmto smerom. Takisto sa nasadzuje ľuďom odpor voči prirodzenej autorite štátnych orgánov ako polície - nie proti prehmatom polície, to by bolo samozrejmé, ale proti inštitúcii polície ako takej, ako strážkyni verejného poriadku. Armáda ľudového typu je zosmiešňovaná a hanobená - je predsa garantom štátnej suverenity, a preto nežiadúca.

Azda jedinou autoritou, ktorá je uznávaná neochvejne, absolútne a bezvýhradne, je AUTORITA PEŇAZÍ.


Oracle 911   |   2011-05-18  (20:58)
50%  
mínus plus
  Síce čo píšte síce vyzerá dobre na papieri (asi tak ako fúzny model Slnka) ale nefunguje. Ono totiž keď ľudia prestanú veriť systému a jej predstaviteľom (keď pocítia ekonomický kolaps USA, ktorý je nevyhnutný a nutne strhne so sebou aj EU). Začnú klásť otázky čo je znakom prebudenia, hľadať odpovede (to platí o intelektuáloch) a jednoducho vyjdú do ulíc.

Prvým znakom kolapsu bude keď USA nebude môcť dostaviť niektorým záväzkom v štátnej správe. (to je reakciou na reakciu na mňa)


protopartorg   |   2011-05-18  (21:50)
50%  
mínus plus
  Oracle 911: no, neviem či nefunguje...

Súhlasím s vami v tom, že systém AKO HO POZNÁME DNES, systém kapitalistickej liberálnej demokracie, speje nezadržateľne k svojmu zániku, a to aj bez nášho prispenia, jednoducho nahromadením vnútorných protirečení, neefektívnosťou, rozkladom a hnilobou. Otázkou je len to, čo príde po ňom. To si však nepochybne uvedomujú aj ľudia v pozadí - nie som tej mienky že by sa jednalo o idiotov - a práve toho sa najviac obávam: že už majú pripravené SVOJE riešenie, a vzhľadom k tomu že ovládajú systém manipulácie vedomím ľudí, ho aj úspešne presadia.

ŽIJEME V GLOBÁLNEJ WEIMARSKEJ REPUBLIKE, A ČAKÁME UŽ LEN NA NOVÉHO HITLERA.

Anarchia totiž vždy bola predstupňom diktatúry. Tak aj v Ríme, po období chaosu, prevratov a občianskych vojen nastúpili diktátori, a po nich prišlo k vytvoreniu cisárstva. Dnes tomu nemusí byť inak.

Takže, čo bude nasledovať po liberálnej kapitalistickej demokracii? Ja vidím v princípe len dve možnosti:

1) solidárny systém socializmu - rozhodne nemusí byť kópiou "reál-socializmu" ako ho poznáme z našej nedávnej histórie, bude však založený na kolektivizme, úcte k človeku, solidárnom prerozdeľovaní materiálnych statkov, a úcte k duchovnému rozmeru človeka.

2) systém fašizmu - takisto nemusí navonok pripomínať formy fašizmu ktoré poznáme z dejín. Bude to akýsi "fašizmus s ľudskou tvárou", lepšie povedané s ľudskou FASÁDOU. Ja používam termín "liberál-fašizmus". Skutočnosť však bude iná - fašizmus nemôže byť totiž nikdy ľudský.

Pravdepodobnosť ktorého zo systémov je dnes vyššia - uvážte sami. Podľa mňa, vzhľadom k úpadku charakterových vlastností človeka, je omnoho pravdepodobnejšia možnosť 2.

Všimnite si, do akej miery sú už ľudia závislí od médií, ako ľahko ich je možné nahuckať podľa potreby. Stačí už iba ukázať prstom: tu je vinník vašej biedy, (za)bite ho!!! Už som tu spomínal príklad "virtuálnych komunistov" - akoby všadeprítomného, všemocného zla, prestupujúceho našou spoločnosťou skrz-naskrz. V skutočnosti dnešné komunistické hnutie na Slovensku pripomína skôr klub dôchodcov - stačí zájsť napr. na oslavy 1. mája. Napriek svojej absurdnosti je MASA ľudí, ktorá takýto nanajvýš absurdný obraz nepriateľa plne akceptuje ako realitu.

Ľudí, ktorí nie sú v stave "prekuknúť" ani takúto zrejmú lož, možno už manipulovať podľa potreby. Áno, máte pravdu, ak sa nepodarí zabezpečiť dnešným mocipánom SÝTOSŤ národa, samozrejme dôjde k prejavom nespokojnosti. OZVERENÝ ČLOVEK VŠAK NEHĽADÁ SKUTOČNÉ ODPOVEDE, LEŽ VHODNÉHO OBETNÉHO BARÁNKA. Skutočné PREBUDENIE si totiž vyžaduje od človeka POKORU, priznanie si svojej vlastnej chyby, a zmenu svojho smerovania a cieľov, pohľadu na život. Toho však ozverený človek schopný nie je. Preto bude bez reptania akceptovať nový globálny fašistický svetový poriadok - umožní mu pokračovať v jeho obvyklom sýtom, konzumnom, materialistickom, prázdnom životnom štýle. Alebo mu to aspoň sľúbi.


Oracle 911   |   2011-05-18  (23:06)
50%  
mínus plus
  K fúznému modelu, keby fungovala tak máme termojadrovú fúziu už asi 40 rokov.

K sociálnym modelom možností je viac, napríklad rodové statky a osady, ale to už je na dlhšiu diskusiu.

Ilúzia médií funguje len dovtedy kým sa ľudia nenarazia na realitu niekoľkokrát. Áno ľudí sa dá vyprovokovať aj k fašizmu a následne zaviesť diktatúru, je tu ale jeden háčik. Treba ľudí presvedčiť o svetlých zajtrajškoch a mať silnú nosnú ideu ktorá nadchne ľudí(keď neveríte tak preštudujte nástup Hitlera k moci a nástup cisárstva-aké boli nosné ideály Tretej a Rímskej ríše). A toto je kameň úrazu. Totiž v dnešnej dobe marazmu ktorú vytvorili "elity" je veľmi ťažké zohnať nadkritické množstvo ľudí a udržať ich dlhšiu dobu (viac než 6 mesiacov).


Myslím si že scenár bude nasledovný:
-zrúti sa ekonomika
-ľudia budú volať po silnom vodcovi a "elity" im ju aj dodajú
-vodca sklame každého (tak "elity" ako aj ľudí)
-je možné, že pár krát sa tento scenár zopakuje
-ľudia pochopia že keď niečo chcú mať, musia si riešiť svoje problémy a navzájom si pomáhať, a nečakať na to že nejaký nafúkaný úradník to urobí za nich


Oracle 911   |   2011-05-19  (15:57)
50%  
mínus plus
  oprava:
-...nafúkaný a vypasený úradník...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |