Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Barak Obama ako ideológ celosvetového kalifátu - PETRASEK.BLOGSPOT.SK - chelemendik.sk

 

Barak Obama ako ideológ celosvetového kalifátu - PETRASEK.BLOGSPOT.SK

2019-12-08  (18:28)

 -     Barak Obama ako ideológ celosvetového kalifátu - PETRASEK.BLOGSPOT.SK

  
                         Geopolitický cieľ Spojených štátov - nebudovať demokraciu v rôznych krajinách: Líbya, Afganistan alebo Irak, alebo napríklad Sýria. Také kúzla, ako ľudské práva sa zvyčajne však týkajú iba mužov, ktorých učia týmto právam. A učíac sa, zabíjajú raketami tisícky a stovky tisíc ľudí, pričom pôsobia spravidla na diaľku. Peniazmi nešetriac, napriek hospodárskej kríze. Vláda neprestajne prideluje milióny dolárov na pomoc tzv demokratickej opozícii v Sýrii, CIA dodáva zbrane, ktoré potom prirodzene rozdeľuje medzi tých, ktorí si neholia fúzy a tých, ktorí nepestujú vši. Ak prví a druhí začnú paľbu na seba - je to dobré. Prečo je to dobré? Ohľadom toho kalifátu - nemyslíme na taký, aký majú na myslí veriaci kalifátisti.

                       
                         Niektorí analytici sa domnievajú, že ani v Afganistane ani v Iraku, žiadne zlyhanie USA nebolo a boli dosiahnuté ciele, ktoré nie sú oficiálne deklarované. A v Sýrii, či sa to páči alebo nie, ukázalo sa že Biely dom spolu s Britániou a Francúzskom podporujú bradatých islamistov.

" Stúpiac v r.2011 na blízkovýchodnú tubu, sa Američanom absolútne nezapáčila farba vytlačenej pasty, ktorá sa charakterizovala jasnozelenou farbou a zápachom celosvetového kalifátu. Vrátiť späť sa ju už nepodarí, sú nútení to po sebe poutierať holými rukami a rukami tých, ktorých kedysi pomáhali zvrhnúť. Región už nebude taký akým bol, no súčasná situácia nezodpovedá víziám, ktoré mali Američania pri vypracovaní svojej stratégie v r.2007 ". Toto je citát z článku Borisa Rožina, publikovanom nedávno na sajte  ИА «REX».


Zároveň existuje názor, že táto farba a zápach je v súlade s geopolitickými chúťkami USA a ich satelitov.


Vojenský analytik Sergej Storoževskyj ("Rosinformbjuro"), vrhá svetlo na skrytý význam geopolitickej hry Bieleho domu.

Schéma vedenia vojen s krajinami nevlastniacimi jadrové zbrane je taktikou "dlhej ruky". Zničenie infraštruktúry, rozvodní a vojenských objektov, pričom agresor zostáva nepoškodený, nachádzajúc sa mimo dosahu odvety. Výsledkom presných úderov je pokles životnej úrovne civilistov na minimum, čo sa potom používa ako prostriedok na dosiahnutie vonkajších cieľov. Nové vedenie sa v krajine poskladá z opozície ("piata kolóna"), značne orientovanej na politiku agresora.


Mohlo by sa zdať, že Spojené štáty nedosiahli úspech v Iraku, Líbyi, Afganistane a ďalších regiónoch, odpovedá analytik. Veď demokratizačné ciele sa nedosiahli a kvalita života obyvateľov prudko klesla. No kto vlastne hovorí, že oni sledujú deklarované ciele? Americké centrum moci, má podľa autora dlhodobé ciele, existuje stratégia pre nové usporiadanie sveta.


Čo že je to za stratégiu ?

Súdruh Storoževskyj píše, že v priestore medzi severnou Afrikou, Pakistanom a Afganistanom prebieha ničenie štátnych hraníc. Región sa premenil na tavný kotol, v ktorom sa rozpúšťajú regionálne elity a buduje sa centrum celosvetového kalifátu.

Pre USA je dôležité, aby sa tento globálny proces neprerušil. 

" ... Kontrolujú situáciu na najvyššej úrovni, ustanoviac totálny monitoring pohybu vo vzduchu a po mori, ničiac systémy protileteckej obrany vytváraním flotíl viacúčelových bezpilotných lietadiel, posilňujúc letectvo a námorníctvo, ktoré zahŕňa 730 vojenských základní. Základom bezpečnosti počas transformácie Euroázie sa stanú Tichý a Atlantický oceán, so súčasným systémom monitoringu a úderu. Svet je potrebné zmeniť, nakoľko v rámci súčasných pravidiel USA strácajú svoju dominanciu a nikdy sa nevyrovnajú s dlhmi ".  

Okrem toho, uvádza analytik, Amerika potrebuje zabezpečiť svoju energetiku. A severná Afrika a Blízky východ sú tradičnými dodávateľmi uhľovodíkov.


Úvaha, že hlavní kalifátčici žijú vo Washingtone, na adrese Pennsylvania Avenue 1600, už nie je takou novinkou. Samotná americká podpora "bradatých" (v rovnakom Afganistane) ešte počas sovietskeho obdobia dáva určitú predstavu.

Pred rokom doktor politických vied, Nikolaj Maliszewski, zverejnil na internetovej stránke «Фонд стратегической культуры» materiál, v ktorom sa zdôrazňuje, že konsolidácia fundamentalistických a extrémistických síl v moslimskom svete môže otriasť základmi fungovania sveta.

Saudský kráľ Fahd v polovici 80. rokov vyhlásil : " svätý džihád - je revolúcia, ktorá nepozná hranice, tak ako ani komunizmus ". Základy požiaru "svätého džihádu" boli položené v r.1973, kedy po arabsko-izraelskom konflikte Washington podporil (resp.zorganizoval) zvýšenie cien ropy na objednávku. 

Súčasne arabsko-izraelská vojna v r.1973 "prebudila" Rijád. Saudská Arábia, organizujúc ropnú blokádu, vyprovokovala svetovú ekonomickú krízu a v tom istom čase sa stali strategickým partnerom USA. Tamojší šejkovia na znak vzájomnej zdvorilosti s Washingtonom, prispeli ku kolapsu cien ropy v roku 1980, ktorý hral dôležitú úlohu v tragickom osude Sovietskeho Zväzu.

Za "Krstného otca" džihádu na Západe sa pokladá Ronald Reagan - herec, ktorý zomrel na stareckú demenciu a v tom čase hral rolu prezidenta USA. V skutočnosti je ním vtedajší riaditeľ CIA, neskôr viceprezident a nakoniec 41. prezident USA - George Bush senior, ktorý aj v súčasnosti hrá dôležitú úlohu medzi americkou a svetovou elitou. Keď sovietske vojská vstúpili do Afganistanu, Američania navrhli wahhábistickému kráľovstvu vytvorenie strategickej aliancie. V tom čase si už Rijád osvojil manipuláciu svetových cien ropy a každý občan kráľovstva dostal možnosť žiť "podľa potrieb".


Ako uvádza autor, prvou obeťou exportu "islamskej revolúcie" sa stal Afganistan. Peniaze saudov sem pritiahli masy islamistov. Súbežne s Afganistanom bola ďalšia verzia džihádu nasmerovaná na Irán. Potom prišiel Irak. Mudžahedíni veria, že vojna v Iraku je bojom za oslobodenie nie jednej krajiny, ale všetkých moslimských štátov, moslimov a celého islamu.Ani dnes sa centrálna úloha všetkých islamistov-globalistov nezmenila. Chcú vybudovať platformu pre rozprestretie celosvetového džihádu. Úloha západných bábkarov - využiť energiu islamistických revolucionárov všetkých farieb a odtieňov na ceste ku globálnemu superštátu, uvádza Mališevskyj.

Revolučne naladení islamisti liahnu plán vytvorenia "Spojeného islamského štátu". V decembri 2011 tlačový sekretár sýrskeho krídla Moslimského bratstva, Zihair Salim v interviu pre kurdsko-iracký Kurdwatch povedal: " Do čerta so sýriou a sýrskou národnosťou! ... Sýria je dočasný fenomén, dočasný jav. Náš cieľ - vybudovanie jedného štátu pre všetky islamské mozgy! "

Akéhože to štátu? Ukazuje sa, že bude zahŕňať okolo pol stovky štátov Ázie, Afriky a Európy (Albánsko, Bosna, Azerbajdžan, časť Číny, Kazachstan, Kirgizsko, Tadžikistan, Izrael a iné). No to nie je všetko. Hranice nového štátu sa rozšíria na úkor Severnej a Južnej Ameriky, Austrálie, ale aj Grónska. Rok 2100 je dátum, kedy sa planéta Zem stane jediným islamským štátom. 

Podľa džihádistov, píše N.Mališevskyj, oni zakladajú osnovy svojej novej superveľmoci, ktorá ustanoví kontrolu nad viac ako 80% zásobami ropy. Z pohľadu západu, snažiaceho sa usmerniť energiu "celosvetového džihádu", túto ropu nebudú kontrolovať islamisti. 

Mimochodom, príchod takzvaného "umierneného" M.Mursího v Egypte, nádherne demonštruje politiku Spojených štátov, výhru tohoto kandidáta v r.2012 vo voľbách za potlesku. Prezident Mursí taktiež formálne vystúpil z Moslimského bratstva, aby mu nebola pripísaná nejaká vina.  

Living Islam vo februári 2012 zacitoval slová tlačového sekretára strany Moslimské bratstvo, Mahmúda Guzlana, egyptskej redakcii Al-Ahram : " Čo sa týka islamského kalifátu, je to náš sen a a dúfame, že sa splní do sto rokov. Je to naše právo a jeden z pilierov našej stratégie. Našou úlohou nie je len posilnenie našej skupiny. Náš prvoradý cieľ - obroda Egypta, potom arabského sveta a potom celého arabského sveta. No toto bude prebiehať postupne".
"Postupne", očividne aj znamená do r. 2100.

Preto USA s tvárou Obamu a jeho departmentu aj aplauzovali výhre Mohameda Mursího na post prezidenta Egypta. Kalifátisti si myslia že sú nezávislí, no nie sú. Department, ktorý dáva peniaze, vie za čo platí. Minimálne dúfajú, že ak nemožno tancovať s dievčaťom nasledujúcu noc, aspoň muziku objednajú.

Nedávno Mordechaj Kedar, rektor univerzity Bar-Ilan a bývalý dôstojník izraelskej vojenskej rozviedky, publikoval v novinách Maraah článok. Expert tvrdí, že pokus o kontrolu nad Blízkym Východom Moslimským Bratstvom je podporované USA. Na stránke Ia Rex sa objavil skrátený preklad uvedeného materiálu.

Ako píše Kedar, program ustanovenia kontroly nad regiónom bol naštartovaný 1.mája 2012 so začiatkom volebnej kampane Mohameda Mursího. Verejne prezentoval program jeden z ideológov Bratstva, šejk Safvad Al-Hidžazi. 

"Pred nami stojí perspektíva dlhoročného sna, sna o islamskom kalifáte. Dosiahnutie tohoto sna, pomáhaj nám Alah, je v rukách doktora Mohameda Mursího a Bratstva. Vidíme tento gigantický sen, náš veľký sen - Spojené Arabské Štáty. Spojené Arabské Štáty sa stanú z vôle Alaha skutočnosťou. Hlavným mestom kalifátu nebude Káhira, nebude Mekka a nebude ani Medina. Hlavným mestom bude Jeruzalem, a našim sloganom bude : do Jeruzalema idú milióny mučeníkov! "

A Obama sa vo Washingtone ani neobťažoval podobným úprimným vyhlásením. Málokto uverí tomu, kto bude tvrdiť, že Barak Husain o tom nevedel.

Americká administratíva podporovala ideu uchopenia moci Bratstvom od čias Busha mladšieho. S príchodom Obamu do Bieleho domu, píše autor, administratíva začala skúmať možnosti ustanovenia moci Bratstva v regióne, v americkom národnom záujme. 

USA od momentu 11.9. hľadajú tzv. "umiernený islam", s ktorým môže spolunažívať. Administratívny personál (zrejme naivne) rozhodli, že Bratia sú umiernení a neprejavujú nenávisť k západu.

Povráva sa, že skutočným víťazom egyptských volieb v júli 2012 bol Ahmed Šafik, no američania trvali na tom, aby víťazstvo odovzdali Mursímu.  Návšteva ôsmych členov Bratstva administrácie v Bielom dome, píše expert, hovorí o tom, že Obama nie je ľahostajný k tomuto hnutiu. Mimochodom medzi personálom americkej ambasády v Káhire má osobitné postavenie Ahmed Aliba, ktorý viedol špeciálne oddelenie vzťahov s Bratstvom. 

Dmitrij Syčev, historik a publicista, ktorému dal otázku novinár IA REX je presvedčený, že američania arabov klamú.  

"Kalifát by im možno aj nechali vytvoriť. Akurát že by to nebola žiadna superveľmoc, ale bolo by to niečo také ako je súčasná Líbya, no akurát že by sa rozprestieral medzi Magrebom a Sin´Tianom. Samozrejme že by toto predstavovalo hrozbu pre celý okolitý svet. No menovite pre koho? Pre USA? Oni sú za oceánom. Pre Izrael? Tiež nie. Ten možno oddeliť plotom. Divosi behajúci pri plote nie sú až takou hrozbou pre civilizáciu bezpilotných dronov. A prišli by milióny mučeníkov, no nie do Jeruzalema, ale rovno na mínové polia. No a tu je Irán a Hizballáh, ktorého sa Izrael bojí, pravda. Pretože hovoríme o civilizácii, ktorá je schopná vybudovať funkčnú spoločnosť, zabezpečiť rozvoj vedy, priemyslu, technológíí a pod. Preto je potrebné sa s nimi dohodnúť, alebo ich zničiť. A kmene, ktoré upadnú do archaizmu, sú len neškodnou exotikou, kvôli ktorej je možné nekonečne navyšovať vojenský rozpočet. Všetky potrebné zdroje by si z tohoto teritória západ mohol kúpiť za cenu sklenených gorálok.


Súdruh Syčev ďalej hovorí, že americký projekt nie je namierený proti Izraelu, ale proti Euroázii. Armáda Bašara Asada aj egyptská armáda dnes v skutočnosti chráni Rusko pred obrovskou pohromou, a USA tento problém podsúvajú Rusku- Podľa nich je kalifát, hovorí expert, proste baranidlo na rozbitie Euroázie.


"Našťastie, spoločné úsilie Ruska, Iránu a Číny podporu tejto bradatej hviezdnej hordy boli schopní aspoň pozastaviť.".

                     Dodám na záver, že všetko toto ukazuje na fakt, prečo USA chcú za každú cenu zosadiť Asada, prečo je refrén pesničky departmentu USA nezmenený : "Asad musí odísť". Kalifátovský scenár platí aj v Sýrii, kde jednotky Al-Kájdy a žoldnieri z celého sveta, ktorí bojujú pod islamskou zástavou, ničia stabilný štát. Ak by extrémisti zvíťazili s pomocou Západu v Sýrii, zvíťazil by  kanibalizmus, bitie, pestovanie vší a jedenie croissantov pod špeciálne napísanými fatwami.Vďaka vláde Mursího (mimochodom, vyzýva k džihádu proti Asadovi) sa Egypt ekonomicky zrútil, a teraz tam vládne vojenský prevrat, ktorý Biely dom (a s nimi aj EÚ) nútia spolupracovať s "bratmi", zmieňujúc sa o ňom, že je nedemokratický - ak zastúpenie v parlamente nemajú všetky strany a "hnutia". A samozrejme - zatknutie Bratstva je protiprávne. Cieľ kalifátu nikam neodíde,  zostáva.

Zhromaždil a komentoval Oleg Čuvakin- špeciálne pre topwar.ru
Preklad: MP


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |