Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Záhada 11. septembra - 1. časť - chelemendik.sk

 

Záhada 11. septembra - 1. časť

2020-09-20  (06:28)

 -   Záhada 11. septembra -  1. časť


Podľa amerických sociologických prieskumov väčšina Američanov považuje udalosti 11. septembra 2001 za historicky významnejšiu udalosť než útok na Pearl Harbor v roku 1941. Myslia si to dokonca aj respondenti spomedzi očividných svedkov udalostí roku 1941.
Pritom dnes už nie je žiadne tajomstvo, že v decembri 1941 americké vedenie veľmi dobre vedelo, že Japonci zaútočia na Pearl Harbor. Nielenže nič neurobilo pre to, aby útoku zabránilo, ale pomáhalo tomu, aby zatiahlo Ameriku do vojny, ktorá bola pre Američanov výhodná, obetujúc pritom dva a pol tisíc životov svojich občanov. Práve preto vtedajší americký minister vojny Henry Stimpson po zasadnutí vlády dňa 25. novembra 1941, teda dvanásť dní pred útokom, si do svojho denníka zapísal: „Hovorilo sa o tom, ako máme manévrovať, aby sme Japoncov prinútili, k prvému výstrelu a pritom sme sa sami nevystavili prílišnému nebezpečenstvu. Bude to ťažká úloha“.
Niektorí sú domnievajú, že Američania sa takýmto provokáciám priučili od nacistov, ktorí napríklad 10. mája 1940 zbombardovali vlastné mesto Freiburg a vinu za smrť civilných obyvateľov zvalili na Francúzov, aby tak ospravedlnili svoj vpád do Francúzska. Nie je to celkom pravda. Ešte v dávnej minulosti, v roku 1898, aby Američania ospravedlnili vojnu proti Španielsku, vyhodili do povetria vlastnú bojovú loď Maine v havanskom prístave a obetovali niekoľko stoviek svojich námorníkov. Americká vláda   informovala svoj národ o diverzii zákerných Španielov, pretože, ako sa píše vo všetkých učebniciach dejepisu Spojených štátov amerických, „americká bojová loď Maine v havanskom prístave bola plná španielskych mín“. Tak sa začala vojna, akú Washington potreboval, v podstate to bola prvá vojna za svetovú hegemóniu USA. Po mnohých rokoch bola loď podrobená expertíze. Vyšetrovanie ukázalo, že vybuchlo päť ton prachových náplní pre dela hlavného a sekundárneho kalibru. Americký námorný súd v Key West rozhodol 28. marca toho istého roku, že výbuch spôsobila námorná mína. Prezident William McKinley odmietol, že by potopenie lode bolo casus belli pre vypuknutie vojny, napriek tomu výbuch mobilizoval americkú verejnosť a bol často zmieňovaný zástancami vojny.
Ďalší príklad. Podľa dokumentov uverejnených 12. októbra 2001 v časopise Executive Intelligence Review (EIR), a knihe Jamesa Bamforda Body of Secrets: Anatomy of the Ultra-Secret National Security Agency americké vojenské velenie chcelo realizovať teroristické útoky proti USA, „aby lsťou prinútili Američanov podporiť nepremyslenú vojnu, ktorú chceli rozpútať proti Kube. Teroristický plán mal názov Northwoods (realizácia bola zastavená pre neúspech v Zátoke svíň, po ktorom prezident Kennedy presunul dozor nad Kubou zo CIA na Pentagón).
Zámienka pre vojenský vpád v prvom variante zahŕňal „sériu dobre koordinovaných incidentov“ vnútri aj okolo vojensko-námornej základne USA v zálive v Guantanámo, organizáciu teroristických útokov, diverzií a potopenie lode neďaleko vstupu do prístavu. Druhý variant zahŕňal, citujem: „... potrebu incidentu «Remember the Maine»... Zoznamy strát uverejnených v amerických novinách môžu vyvolať vlnu podpory v dôsledku národného rozhorčenia... Môžeme vypracovať kampaň teroru zo strany komunistickej Kuby v okolí Miami, v iných miestach na Floride a aj vo Washingtone. Kampaň teroru by sa mohla zameriavať na kubánskych utečencov na ceste na Floridu. Mohli  by sme pomáhať pri pokusoch o samovraždu kubánskych utečencov v USA... Užitočných by bolo aj niekoľko explózií na dôkladne vybraných miestach, zatknutia kubánskych agentov a uverejnenie pripravených dokumentov...“
Dnes, hoci uplynulo jedenásť rokov, visí nad touto tragédiou 11. septembra 2001 veľa otáznikov. Odpovedať na ne a rozlúštiť túto záhadu sa snažili bývalý minister pre vedu a technológie a predseda Výboru pre spravodajské služby západonemeckého Budestagu Andreas Bülow, americký spisovateľ a intelektuál Gore Vidal, francúzsky novinár, autor knihy 11. september: veľká lož (9/11 The Big Lie) Thierry Meyssan a veľa iných.
Všetci  odmietajú oficiálnu verziu, ktorú predložila americká vláda... V rozhovore, ktorý vyšiel 23. februára 2003 v španielskom denníku La Vanguardia G. Vidal napríklad novinárovi Kennethovi Hubbardovi povedal, že „americké médiá nehovoria svojim čitateľom úplnú pravdu o udalostiach 11. septembra. Spisovateľ spomenul aj také závažné fakty, akým je napríklad  trojité prepojenie medzi CIA, pakistanskými spravodajskými službami a jedným z teroristov – účastníkom udalostí 11. septembra. Gore Vidal a iní súčasne upozorňovali aj na niektoré šokujúce fakty, ktoré napriek tomu, že bijú do očí, si nezaslúžili nijaké podstatné komentáre zo strany oficiálnych vysokých amerických úradníkov.
Veľké pochybnosti vyvoláva predovšetkým  únos lietadiel skupinkami 3-4 ľudí pomocou nožov na rezanie papiera. Ak aj pripustíme možnú nedbanlivosť amerických aerolínií letci sa nachádzajú v zatvorených kabínach a na palube je veľký počet cestujúcich a členov obsluhujúceho personálu. Prirodzene nie je vylúčené, že v jednom lietadle dôjde k podivnej zhode náhod, keď dvere do pilotnej kabíny sú otvorené, posádka sa okamžite vzdá bez stlačenia núdzového tlačidla a teroristi  vstúpia do kabíny a dokážu odpojiť transkodér. Ale takáto zhoda náhod v dvoch lietadlách naraz je málo pravdepodobná, v troch – takmer nemožná a v štyroch úplne vylúčená. Ide o to, že USA (rovnako ak v minulosti ZSSR) majú systém totálneho satelitného a leteckého sledovania svojho územia, ktoré sa uskutočňuje nielen prostredníctvom leteckých dispečerov, ale aj špeciálnymi systémami. Sú napojené na Agentúru národnej bezpečnosti USA, ktorá realizuje technickú rozviedku a nemajú prístup na pravidelnú telefónnu sieť, kde by sofistikovaní hackeri mohli uskutočniť potrebné operácie.
Ešte zvláštnejšie vyznievajú informácie o lietadlách akoby unesených teroristami. Let po únose štyroch lietadiel trval od 40 do 60 minút. Počas toho ich zmiznutie z ich leteckých vzdušných dráh vytvorilo extrémnu situáciu, keď príslušné protokoly idú „hore“, osobne americkému prezidentovi. Prečo žiaden z týchto protokolov neexistoval, zostáva doteraz záhadou. Možno pri jej lúštení pomôžu odpovede na otázky, ktoré nasledujú.
Nikolaj Mališevskij
Zdroj: Fond strategičeskoj kuľtury


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |