Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vyhlásenie Vlasteneckej aliancie č. 1/2012 z 25. júna 2012 k blížiacim sa prezidentským voľbám - chelemendik.sk

 

Vyhlásenie Vlasteneckej aliancie č. 1/2012 z 25. júna 2012 k blížiacim sa prezidentským voľbám

2020-05-27  (04:42)

 -   Vyhlásenie Vlasteneckej aliancie  č. 1/2012  z 25. júna 2012  k blížiacim sa prezidentským voľbám

 


       Blížia sa voľby nového slovenského prezidenta najvyššieho ústavného činiteľa, ktorý bude ďalších päť rokov hlavou nášho štátu. V demokratickom systéme takýto prezident musí reprezentovať predovšetkým väčšinové kresťanské Slovensko aj s jeho konzervatívnou rodinnou tradíciou, ale musí vedieť brať politický ohľad aj na všetkých ostatných občanov tohto štátu. Musí to byť politicky vyvažujúca osobnosť, ktorá v rámci zákonných možností sa musí aspoň pokúsiť naprávať najväčšie výstrelky zákonodarného zboru, ak by k nim došlo a musí byť na stráži ústavy.

       Keďže väčšina Slovákov dodnes nemá svoje masmédiá, ak nerátame jeden týždenník a jeden či dva mesačníky, musíme sa aktivizovať pomocou internetu. Preto voľné združenie vlasteneckých spolkov Vlastenecká aliancia navrhuje, aby všetci občania a/alebo jednotlivé občianske združenia či spolky, ktorým nie je ľahostajný osud tohto štátu, vygenerovali svojho kandidáta nového prezidenta SR.

       Náš spoločný kandidát, by mal mať hlavne tieto vlastnosti:

  1. Predovšetkým by to mal byť vlastenec. Len taký človek môže prirodzene viesť a reprezentovať Slovensko s hlbokým vnútorným presvedčením. Zo zásadných morálnych dôvodov by to nemal byť nikto, kto akokoľvek pracoval proti slovenskej samostatnosti. Nemorálne správanie na najvyšších poschodiach politiky má vždy zhubný vplyv na morálne zdravie spoločnosti.
  2. Mal by to byť prirodzene kresťansky založený človek. Morálne bezúhonný, kresťanský svojim životom a rodinným založením a nie ostentatívnym vysedávaním v prvých laviciach kostolov.
  3. Nemal by to byť príliš mladý a neskúsený človek, ale taktiež nie staručký deduško. Mal by mať nielen profesionálne, ale aj bohaté životné skúsenosti, ktoré tvoria prirodzený kompas jeho rozhodnutí. Vítané je, aby vedel kultivovane sformulovať svoje myšlienky na papieri a bol aj rétoricky zdatný,
  4. Mal by to byť vzdelaný človek, celkovo rozhľadený, aj v politike, no nemal by to byť prvoplánový politik, ktorý svoje životné skúsenosti zbieral intrigovaním po politických sekretariátoch. Naopak, mal by neutrálne stáť nad bežnou agendou politických strán.
  5. Mal by to byť človek so sociálnym cítením. Postkomunistické reformy a súčasná kríza najťažšie dopadajú na tie najchudobnejšie vrstvy obyvateľstva. Napriek, či práve kvôli reformným snahám vlády a parlamentu musí tu byť v systéme inštancia, ktorá sa záujmov radových občanov zastane. Túto úlohu by mal plniť občiansky prezident, ktorý nie je viazaný vďačnosťou za politickú podporu žiadnej politickej strane.

       Vyzývame teda všetkých slovenských vlastencov na spoluprácu pri vygenerovaní nášho kandidáta. Nechceme byť na poslednú chvíľu postavení pred hotovú vec, a najmä nechceme, aby sme si museli v prezidentských voľbách vyberať medzi kandidátmi, ktorí sa osvedčili ako odporcovia slovenskej samostatnosti, či ako paholčíci cudzích záujmov. Budeme postupovať systémom od všeobecného ku konkrétnemu. Spočiatku budeme komunikovať prostredníctvom e-pošty a zbernou adresou bude adresa Panslovanskej únie:

info.pansu@pansu.sk

       Po prvých reakciách sa dohodneme na konkrétnejších kontúrach, zvoláme stretnutie a určíme si ďalší postup. O vývoji akcie, Vašich názoroch a tipoch budeme priebežne informovať. Dúfame, že takto sa demokraticky vygeneruje osobnosť, ktorá bude mať aj reálne šance pri voľbe.Toto vyhlásenie Vlasteneckej aliancie vydávajú:


Panslovanská únia

Konzervatívne Slovensko

Renesancia

Slovenská zelená alternatíva

Naša Európa 2000 Slovakia 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |