Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Výdavky rodín stúpnu o 400 eur mesačne! - chelemendik.sk

 

Výdavky rodín stúpnu o 400 eur mesačne!

2020-06-01  (09:49)

 -  Výdavky rodín stúpnu o 400 eur mesačne!

 


Schválený štátny rozpočet na budúci rok prinesie priemernú záťaž pre rodinu 400 eur mesačne. Tvrdí to exminister financií Ján Počiatek (Smer-SD).

 
 Podľa exministra súčasný kabinet podľa schválených čísiel žiadne enormné šetrenie nechystá. Vyhlásil to v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy. Ako zdôraznil, dopad bude enormný najmä na nízkopríjmové skupiny.

Naopak, podľa súčasného šéfa rezortu financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS) prijaté opatrenia zaťažia v priemere domácnosť mesačne 9,3 eurami. Tvrdí, že pri nízkopríjmových rodinách to bude ešte menej, asi 5,1 eura a rodiny s nadpriemernými príjmami zaťažia svoj mesačný rozpočet navyše sumou 17,5 eura. Poznamenal, že u nízkopríjmových rodín uplatnia viaceré kompenzácie a vláda bude zdaňovať príjmy, ktoré sa dotýkajú finančne lepšie zabezpečených osôb, napríklad príjmy z prenájmu či dividendy. Ako pripomenul, na druhej strane zvýšili rodičovský príspevok.

"Tú záťaž rozkladáme tak, aby to bolo akceptovateľné pre nízkopríjmové skupiny," vyhlásil. Mikloš tvrdí, že vyššie budúcoročné výdavky rodín budú schváleným rozpočtom ovplyvnené iba z jednej tretiny, dve tretiny budú tvoriť výdavky, ktoré kabinet nedokáže ovplyvniť. Trvá však na tom, že žiadna enormná záťaž nehrozí a nárast platov v roku 2011 by mal byť minimálne taký, aký bude nárast cien.

"Som si dosť istý, že to bude tých 400 eur, možno aj viac," je presvedčený Počiatek. "Vzhľadom na to, že vláda nevie v skutočnosti šetriť na strane výdavkov, preniesla celú tú záťaž na obyvateľstvo v podobe daní, poplatkov a odvodov," zdôraznil a podotkol, že víťazom sú v skutočnosti banky. Ak by pripravoval rozpočet predchádzajúci kabinet Roberta Fica, podľa Počiatka by určite zaviedli bankovú daň, registračné pokladnice v pôvodnom termíne, udržali by tempo veľkých verejných investícií a okrem ďalších opatrení by došlo aj k reštrukturalizácii daňového úradu. Tvrdí, že verejné financie by tak dokázali skonsolidovať aj bez zvýšenia daní, ku ktorému pristúpil súčasný kabinet pod vedením Ivety Radičovej.

 

 

 cas.sk

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-12-11  (16:54)
50%  
mínus plus
  podľa Počiatka by určite zaviedli bankovú daň,...

to tvrdili aj pred voľbami 2006, a nič

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |