Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vitalij Zacharčenko: vláda Ukrajiny likviduje bývalých stúpencov - Časť 1. - chelemendik.sk

 

Vitalij Zacharčenko: vláda Ukrajiny likviduje bývalých stúpencov - Časť 1.

2020-05-27  (04:41)

 -  Vitalij Zacharčenko: vláda Ukrajiny likviduje  bývalých stúpencov - Časť 1.

6.8.2015

Bývalý minister vnútorných vecí Ukrajiny Vitalij Zacharčenko v interview pre RIA Novosti vyslovil predpoklad, že v najbližšom čase sú na Ukrajine nevyhnutné strety medi bojovníkmi Pravého sektoru a pracovníkmi  tajných služieb. 

Bývalý minister vnútorných vecí Ukrajiny Vitalij Zacharčenko si myslí, že súčasná vláda nedokáže odzbrojiť žoldnierov, že v najbližšom čase sú  nevyhnutné strety medi bojovníkmi Pravého sektoru a pracovníkmi  tajných služieb, že celkovo je Ukrajina kriminalizovaná a jednoduchým občanom sa v tejto krajine mimoriadne nekomfortne žije a pracuje. Rozprával  sa Zachar Vinogradov. 

— Vitalij Jurjevič, čo si myslíte, nakoľko závažnú hrozbu pre krajinu predstavuje Pravý sektor (extrémistická organizácia, činnosť ktorej je zakázaná  na území Ruska – pozn. red.)?

— V súčasnosti Pravý sektor (PS) je opozičná politická sila, ktorá sa dožaduje odstúpenia prezidenta, premiéra, parlamentu a zrušenia Minských dohôd. Pritom vyhlasuje, že uskutoční v krajine vlastné referendum o dôvere voči vláde  a na jesenných regionálnych voľbách sa zúčastňovať nebude. Teda fakticky, pokúsi sa ich prekaziť. Aj napriek početnú prevahu iných, konštruktívnejších síl  v krajine, PS – to je závažný protivník vlády, pretože sú to ozbrojení radikáli, majúci bojové skúsenosti zmocnenia sa moci a účasti na takzvanej ATO (anti teroristická operácia).  

— Do 1. apríla tohto roka bojovníci PS, ako aj iné  nezákonne ozbrojené  zoskupenia sa mali v súlade s nariadením prezidenta odzbrojiť, ale nespravili to. Terz sa znovu hovorí o nevyhnutnosti ich úplného odzbrojenia... 

— Nikto a nikdy ich neodzbrojí, prinajmenšom nie súčasná vláda.  Sami dobrovoľne zbrane neodovzdajú, pretože je to proti ich povahe. Ich dejiny predsa siahajú až k Stepanovi Banderovi, preto budú konať tak, ak  konali ich ideoví učitelia — ak bude úplne zle, pôjdu do lesa za partizánov, vyhadzovať do vzduchu železničné trate, vykoľajovať vlaky. Chaos, partizánska činnosť a teror – to sú ich témy, tomuto  sa budú venovať. 

Pokusy ich skrotiť, teda začleniť do armády alebo milície nemajú perspektívu. Nechcú  tam ísť. Ich logika je nasledovná: „Nebudeme sa spájať s prehnitým, diskreditovaným, skorumpovaným systémom. My sme dobrí, čistí, čestní.“ To tvrdia. Hoci práve o ni  priviedli k moci ten tím, proti ktorému dnes vystupujú. A označiť ich za čistých a čestných je celkom absurdné – zaoberajú sa celkom otvoreným  vydieraním.

Východisko vláda nemá: bojovať s nimi je nemožné, odzbrojiť tiež, začleniť do armády tiež. To je presne tá bezvýchodisková situácia o ktorej som hovoril už počas Majdanu: kto  a ako bude odzbrojovať radikálov, to je hlavná otázka. Odpoveď na ňu neexistuje dodnes. 

— А čo ak sa vláda dohodne s lídrami, s tým istým Jarošom? 

—  Na začiatku februára minulého roka sme my, vedúce osobnosti ministerstva vnútra predchádzajúcej vlády, viedli rokovania s lídrami „majdánovej“ opozície. Na nariadenie prezidenta sme sa zhromaždili v Generálnej prokuratúre, aby sme uskutočnili ďalšiu v poradí amnestiu  žoldnierov. Vtedy bolo zadržaných  viac ako 1000 osôb, ktoré útočili na pracovníkov milície, hádzali do nich kamene, koktejly Molotova, obsadzovali administratívne budovy... To bola už  tretia amnestia. 

A tak sa v Generálnej prokuratúre zišli šéfovia silových inštitúcii krajiny, hlava administrácie prezidenta Andrej Kľujev a z tej druhej strany líder Slobody Ťagnibok, Jaceňuk, Avakov, niekoľko poslancov z parlamentu. Pýtali sme sa — ak spravíme amnestiu, prepustíme zadržaných žoldnierov, čo výmenou za to môžete spraviť vy? Dokážete zastaviť krviprelievanie na Majdane? 

Nič neodpovedali. Tak som navrhol: zoberte svojich straníckych aktivistov, tých civilistov, ktorí bojujú za myšlienku, odveďte ich z Majdanu na Michajlovské námestie a my sa potom s ozbrojenými žoldniermi sami vysporiadame — zatkneme ich a odzbrojíme. Navrhujeme vám amnestiu, splníme sovje záväzky na 100 percent, a na koľko percent viete vy zaručiť splnenie našich podmienok? Odpovedali – na 30 percent. A vôbec, nikoho nikam odviesť nedokážeme, nepodarí sa to. 

Vtedy som pochopil, že takzvaní lídri opozície riadiť žoldnierov nevedia. Preto aj tvrdenie Porošenka o tom, že odzbrojí teraz, o rok a pol neskôr, žoldnierov – to sú tiež len prázdne sľuby, neodzbrojí. Nemá na to ani administratívne zdroje, ani kádrové, ani silové.

Pokračovanie čoskoro


Zdroj: http://ria.ru/interview/20150805/1163849036.html#ixzz3i2ZJk4i0

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |