Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vitalij Zacharčenko: vláda Ukrajiny likviduje bývalých stúpencov - Časť 2. - chelemendik.sk

 

Vitalij Zacharčenko: vláda Ukrajiny likviduje bývalých stúpencov - Časť 2.

2020-11-26  (20:03)

 -  Vitalij Zacharčenko: vláda Ukrajiny likviduje  bývalých stúpencov - Časť 2.

10.8.2015
 

1. Časť nájdete TU:


—  А čo sa potom stane?

—  Bude ozbrojený konflikt. Som si tým istý. Všimnite si, čo robí líder PS Jaroš. Vyhlasuje, že vo vnútri Pravého sektoru sú bojovníci, ktorých je pripravený sa zriecť, ktorí ho neposlúchajú.

To znamená, že môžu vystúpiť z PS a založiť svoj vlastný Ultrapravý sektor, ešte radikálnejší. Nemôže predsa odpustiť vláde zavraždenie Saško „Bieleho“ Muzyčka, smrť ďalších svojich radikálnych stúpencov. Aby s nimi bojoval, prezident Porošenko, minister Avakov musia vytvoriť nové batalióny, obrodiť, hoci pod iným názvom Berkut.

— А kde zobrať takýchto ľudí?

— To je otázka… Myslím, bude nutné pozvať tých istých Berkutovcov, tých kádrových pracovníkov bývalého MVV, ktorí vedia, ako organizovať zápas s teroristmi a žoldniermi, ako brániť štát a bezpečnosť občanov, teda tých istých kádrových dôstojníkov, ktorých vyhodila minulý rok z MVV súčasná vláda. Viac ich nemajú odkiaľ zobrať.

Pravda, existuje ešte jeden cynický trik súčasnej vlády v ich zápase s ozbrojenými zoskupeniami…

— Aký?

— Takzvaná antiteroristická operácia (ATO). Mám na mysli to, že súčasná vláda v tomto ohľade má záujem a pokračovaní ozbrojeného konfliktu do posledného bojovníka z jej strany. Chápete? Jednou z úloh ATO, hoci neverejnou je to, aby boli odzbrojení alebo presnejšie zlikvidovaní bojovníci, cynicky povedané, prirodzeným spôsobom — v priebehu stretov s domobranou. To, že takáto úloha – likvidácia bývalých stúpencov, ktorí priviedli súčasnú vládu k moci, existuje, viem celkom presne. V tom spočíva zvláštny cynizmus súčasnej vlády. A žoldnieri to chápu a preto sa snažia nezúčastňovať na priamych stretoch.

Navyše, ako som už hovoril, plnia v celej krajine rolu „výpalníkov“ veľkého a stredného biznisu, vydieračov, „bojovníkov s kontrabandom“ atď. To už je jednoducho ich zločinecký biznis.

A s tým vláda tiež nemôže nič spraviť. Využívanie granátometov a vôbec zbraní, ak neboli obete, súčasné MVV vníma vôbec ako vandalstvo. A odzbrojac púšťa bojovníkov, v lepšom prípade posiela ich do zóny ATO. Pripomeniem: pred štátnym prevratom akékoľvek nezákonné použitie zbraní na Ukrajine bolo vnímané ako mimoriadna udalosť. A vyšetrovanie takýchto trestných konaní bolo pod zvláštnou kontrolou. A teraz, ak neboli obete, je to len jednoducho vandalstvo.

Počas známych udalostí v Mukačeve 11 júla boli obete a preto po bojovníkoch, ktorí sa zúčastnili na prestrelke, bolo vyhlásené pátranie. Ale nájsť ich sa orgánom činným v trestnom konaní zatiaľ nepodarilo.

— Udalosti v Mukačeve, potom v ďalších mestách krajiny, napríklad útok na štáb parlamentného Opozičného bloku v Charkove, — to sú všetko prvky politického zápasu s využitím zbraní alebo čosi iné?

— Politický zápas sa vedie inými metódami a inými prostriedkami. To oje jednoducho banditizmus, s ktorým sa štátne orgány poriadku nedokážu vysporiadať.

Celkovo, ak by sme nehovorili o cifrách, ale o zmysle práce orgánov vnútorných vecí (pretože cifry sú vec zákerná a teraz sa mnohé zločiny, a to viem celkom presne, vôbec sa neregistrujú v orgánoch MVV), hlavným zmyslom tejto práce je zabezpečenie bezpečnosti občanov. Podľa našich informácií, bezpečnosť ľudí všade na Ukrajine sa zjavne zhoršila, sú prítomné depresívne nálady, častejšie sa v súvislosti s tým vyskytujú samovraždy, migrácia občanov do iných krajín, došlo aj k úbytku turistov. Teda máme tu dočinenia evidentné zlyhanie fungovania celého systému riadeného MVV.

— Aj napriek tomu minister MVV Arsen Avakov zostáva na svojom mieste a pokračuje v reformách v ministerstve, v pobočkách po celej krajine…

— Najprv o reformách. Vyhlásiť založenie nového oddelenia KORT, zamestnať v milícii nové sympatické dievčatá a chlapcov, ušiť pre nich novú peknú rovnošatu, — to ani zďaleka nie je reforma MVV. Sotva môžeme označiť za reformu MVV aj to, že niektoré podujatia pracovníci MVV chránia a hliadkujú spolu s nezákonne ozbrojenými žoldniermi. Taká prax sa objavila. A potom s tými istými žoldniermi sa musí MVV vysporiadať a zápasiť.

Čo sa týka osobnosti ministra... O jeho miesto sa uchádza Eka Zguladze — člen tímu súčasného guvernéra Odeskej oblasti Michaila Saakašviliho. A osud Avakova by bol nesporne rozhodnutý, teda nahradili by ho iným hneď po udalostiach v Mukačeve. Ale boli tu tri faktory, ktoré to zabránili prezidentovi spraviť.

Po prvé, odstrániac po týchto udalostiach Avakova, prezident by tým pádom spravil víťazom v konflikte Dmitrija Jaroša. A prezident sa potreboval dištancovať od Pravého sektoru, prinajmenšom nespraviť z nich víťazov.

Po druhé, Avakov je človek z tímu premiéra Jaceňuka a s premiérom prezident zatiaľ musí počítať. 

A nakoniec tretí faktor — čas odstrániť Avakova z funkcie ešte nenastal. Prinajmenšom to si myslia kurátori súčasnej ukrajinskej vlády vo Washingtone. V známom liste na meno Jaceňuka jedného amerického senátora, ktorý uverejnil bývalý minister zahraničných vecí Ukrajiny Kožara bolo rovno povedané, koho z ministrov je nevyhnutné vymeniť, a pri ktorom je možné počkať. Avakov sa dostal do druhej kategórie.

Celkovo je situácia v krajine nasledovná.

Podľa mojich predstáv, ktoré podporuje do istej miery sociológia, polovica alebo dokonca viac ako polovica obyvateľstva krajiny je nespokojná s aktuálnou situáciou, nepodporuje ani vojnu na Východe ani celkovo politiku Porošenka. Ale je nútená to skrývať, pretože všetci, ktorí sú nespokojní s režimom, sa ihneď radia medzi pomocníkov agresora. A to znamená trestné stíhanie, pobyt vo väzení. Preto zatiaľ ľud mlčí, len si čosi šepká v tmavých rohoch. To je väčšina ľudí.

Sú aj tí, ktorí ako Pravý sektor kráčajú po krajine so zbraňami, hroziac vláde. Nazývajú sami seba opozíciou, ale v skutočnosti sú to banditi so zbraňami. V politickom živote Ukrajiny vládne stagnácia, v ekonomike – degradácia.


Zdroj: http://ria.ru/interview/20150805/1163849036.html#ixzz3i2ZJk4i0


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |