Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vedci prezradili hroznú pravdu o nenormálnom snežení - chelemendik.sk

 

Vedci prezradili hroznú pravdu o nenormálnom snežení

2019-12-02  (18:38)

 -  Vedci prezradili hroznú pravdu o nenormálnom snežení


3.4.2013
 

 

Vadim Annufriev

 


Anomálne prejavy počasia  sa  budú vyskytovať čoraz častejšie 


Silné sneženie, ktoré postihlo stovky miest na severnej pologuli, je  prejavom globálnych klimatických zmien. Na počasie, ktoré  sa predtým vyskytovalo mimoriadne zriedkavo, si obyvatelia Zeme musia zvyknúť.

 

„Prešli sme od myšlienky  globálneho oteplenia ku koncepcii klimatických zmien, – cituje The Independent profesora Johna Beddingtona, vedeckého poradcu britskej vlády. – Áno, teplota na planéte stúpa, ale oveľa dôležitejšie je, že počasie sa pritom stáva premenlivejším.“

 

Profesor vysvetlil, že počasie, ktoré sme zvykli považovať za nenormálne,  sa bude vyskytovať čoraz  častejšie. Pričom reč je nielen o snežení, ale aj o lejákoch, búrkach, hurikánoch a extrémnych horúčavách. Odborníci sa domnievajú, že kvôli globálnemu otepľovaniu množstvo energie, nahromadenej  v atmosfére a v oceánoch stúpa. Preto intenzívne prejavy počasia uvoľňujúce túto energiu sa budú vyskytovať častejšie a stúpne aj ich sila.

Anomálne silné sneženie nedávno postihlo aj Rusko  a Ukrajinu. V Moskve a moskovskom kraji behom dvoch dní napadlo cca 30 cm snehu. Sneženie, ktoré tri dni trvalo v Kyjeve, úplne narušilo bežný život v meste. Pod kopami snehu  sú aj bieloruské mestá.

 

O týždeň skôr  výdatné sneženie postihlo Kamčatku a Sibír; záchranári a polícia museli čistiť federálne trasy, aby zachránili automobilistov, ktorí uviazli v závejoch.

Podobná situácia je na celej severnej pologuli: záveje snehu paralyzujú dopravu na cestách v Japonsku, európskych krajinách, USA a Kanade. 

 

Klimatológovia poukazujú na to, že od roku 1910  priemerná teplota na planéte stúpla o jeden stupeň. To znamená obrovský rast celkového množstva tepelnej energie, nahromadenej v atmosfére a oceánoch. Podľa odhadov vedcov, pravdepodobnosť horúceho leta  v ľubovoľnom konrkténom regióne vzrástla o behom posledných 50 rokov päťnásobne.  Keďže teplota na Zemi sa distribuuje nerovnomerne, rastie pravdepodobnosť  akýchkoľvek anomálií počasia – ako sucha, uragánu, potopy, tak aj sneženia a mrazu.

 

Behom minulého leta rad krajín prežil kruté sucho. V októbri severovýchod  USA postihol ničivý uragán  Sandy a v novembri Filipíny zasiahol  supertajfún  Bopha, ktorý vznikol netypicky blízko od rovníka. Analýza fotografií z vesmíru priviedol vedcov k záveru, že sa rekordne rýchlo zmenšuje plocha arktického ľadu a ľadovej pokrývky Grónska.

 

 

Zdroj: utro.ru

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |