Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina. Krv ako posledný argument - chelemendik.sk

 

Ukrajina. Krv ako posledný argument

2020-02-23  (04:04)

 -  Ukrajina. Krv ako posledný argument

17.3.2014


V exkluzívnom rozhovore pre ruské televízne Vesti zo dňa 12. marca, bývalý šéf Ukrajinskej bezpečnostnej služby Olexandr Jakymenko vyhlásil, že masaker, ktorý stál  životy viac než sto ľudí v Kyjeve, organizovali ľudia z radov lídrov opozície. Práve oni organizovali  štátny prevrat a násilne držia moc v Kyjeve. Západom  vítana „národná revolúcia“ vzišla z krvi obetí masového a vopred naplánovaného zabíjania ukrajinských občanov...  

Po prvý raz sa verejnosť o existencii tajných ostreľovačov dozvedela po tom, ako sa na internete objavila nahrávka rozhovoru medzi najvyššou predstaviteľkou EÚ pre zahraničné záležitosti Catherinou Ashtonovou a šéfom ministerstva zahraničných vecí Urmasom Paetom. Estónske ministerstvo zahraničných vecí tento fakt potvrdilo. Väčšina slobodných západných médií o nájomných ostreľovačoch mlčala. Len niektoré médiá – CNN, Reuters, Daily Mail, Guardian, Independent – uverenili o tomto videu skúpe informácie  a nezverejnili vyhlásenie ministerstva zahraničných vecí Estónska, v ktorom sa oznamovalo, že nahrávka medzi Ashtonovou a  Paetom je skutočná. Britské  BBC a Telegraph a takmer všetky popredné americké médiá -  New York Times, Los Angeles Times, Washington Post, Boston Globe, Wall Street Journal, а tiež agentúra Associated Press nahrávku jednoducho ignorovali.

Podľa informácií zdrojov kanadského internetového zdroja Global Research  „provokatéri Majdanu strieľali na príkaz z USA“. Kompromis, ktorý sa dosiahol 21. februára medzi znepriatelenými stranami, bol porušený už 22. februára, keď ostreľovači začali nenápadne strieľať 18. februára, a cielene strieľali do davu na majdane a na bojovníkov Berkutu.

Global Research tvrdí, že Američania využili na túto krvavú provokáciu, ktorá sa stala prelomom hnedého prevratu, teroristickú sieť Gladio, „ktorej stopy činnosti je možné nájsť v každom veľkom proteste proti ruskému vplyvu, počínajúc rozpadom ZSSR a udalosťami v Litve v roku 1991“.  Táto sieť vznikla po druhej svetovej vojne, založili ju ola spravodajské služby NATO z nacistov rôznych krajín, vrátane banderovcov, pobaltských „lesných bratov“, atď.  a neskôr sa stala vzorom pre americké zakladanie podobných sietí „príručných“ islamistov ako je al-Káida. 

Existujú informácie o účasti ostreľovačov v ukrajinských udalostiach z Poblatska (Lotyšska), ktorí sa už „zviditeľnili“ počas podobného scenára nepokojov v Kirgizsku. V prospech „pobaltského variantu“provokácie, keď, podobne ako vo Viľňuse v roku 1991 „vlastní strieľali do vlastných“, hovoria tieto fakty.

1. Vyhlásenie tlačovej služby ukrajinského Ministerstva zahraničných vecí z 19. februára: „Vzhľadom na charakter zranení  mŕtvych civilov a charakteristiku zadržaných zbraní, dá sa predpokladať, že telesné  poškodenia mohli byť vyvolané násilnými demonštrantami“.

2. Správy, ktoré uvádzajú lekári a zdravotní dobrovoľníci z 20. februára, že väčšina zranení, ktoré viedli k smrti demonštrantov a policajtov, boli spôsobené rovnakou strelnou zbraňou kalibru 7,62. Tento kaliber nie je na Ukrajine vojenský. Armáda a spravodajské služby používajú v prípade zbraní menší kalier 5,45. V prípade s ostreľovačskou zbraňou  - väčší typ 308.

3. Koncom februára sa potvrdili informácie o provakatéroch, ktorí viedli v Kyjeve neozbrojený dav pod guľky  a tiež o pokuse vyprovokovať ďalšie krviprelievanie v oblasti Zolotonoši, kde takéto „neznáme osoby v červených bundách“ útočili na autobusy Berkutu. Počítalo sa s tým, že bojovníci , ktorí mali tri pásy patrónov, začnú strieľať cez rozbité sklá do davu, ale vďaka uvážlivému správaniu veliteľa oddielu, sa prvokácii podarilo zabrániť 

4. Národný poslanec Najvyššej rady Andrej Pavlovskij oficiálne vyhlásil, že strieľajúci ostreľovači sú „podozriví“ a zrejme nemajú vzťah ani k demonštrantom, ani k policajtom. Záver – ostreľovači „pracovali“ tak s demonštrantmi, ako aj so „silovikmi“ presne toľko, koľko bolo potrebné, aby strelné zbrane začali používať obidve strany.

5. Začiatkom marca sa na internete objavil klip s detailným záberom na streľbu do ľudí v Kyjeve. Spomalený záber ukzuje, odkiaľ leteli guľky ostreľovačov: do ľudí sa strieľalo od chrbta, a  nie, odtiaľ, odkiaľ sa dal čakať útok

6. Doteraz junta nedala odpoveď na otázku: kto vlastne strieľal do bezbranných ľudí? Podľa vyhlásenia známej ukrajinskej lekárky Oľgy Bogomolecovej, ktorá žiadala vyšetrenie a informovanie verejnosti, nová vláda utajila priebeh vyšetrovania masového zabíjania.

V súčasnosti kľúčové posty v Kyjeve patria organizátorom prevratu a krvavého masakru. Generál Alexande Jakymenko to povedal priamo.

 „Vykonávajúcim povinnosti šéfa administratívy ukrajinského prezidenta“ (nemôžem nevziať tento výraz do úvodzoviek“) je menovaný „poslanec-ostreľovač“ na majdane Sergej Pašinskij – hrdina známeho a vedome utajovaného videa, ktorý nedovolil preveriť ostreľujúcu zbraň s tlmičom nájdenú na Inštitútskej ulici a ktorý zadržal  tento vecný dôkaz z nepokojov 18. februára. V rovnaký deň „nečakane“ ochorel veliteľ „samoobrany majdanu“ Andrij Parubij, ktorý sa po masakre 20.3. opäť objavil živý a zdravý, aby sa postavil na na čelo Rady národnej bezpečnosti a obrany. Podobným spôsobom sa správali aj súčasný prezident Turčinov, premiér Jaceňuk, kurátor minsterstva obrany zo spravodajských skužieb NATO Grycenko. 

Na  čo sa môžu spoliehať títo ľudia, keď pravda o masakre v Kyjeve  vyjde napovech pred svetovou verejnosťou? Iba  na novú krvavú provokáciu – teraz už na území tej časti Ukrajiny, ktorá odmieta uznať ich vládu. V politike nacisticko-oligarchického režimu oddialiť   nevyhnutný bankrot môže iba agresia, ktorá vytvorí „okolnosti neprekonateľnej sily“. Hovorí sa, že „ozajstné vojny sa začínajú „náhle“. No za posledných pätnásť rokov toto „náhle“ sa vždy začínalo dátumom 20. marca: Juhoslávia (1999), Irak (2003), Líbya (2011), Sýria (2012)... Bude ukrajinský marec 2014 výnimkou? 


Autor: Nikolaj Malyšev

Zdroj: Fondsk.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |