Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tibor Korečko - Znefunkčnenie myslenia (disenganging their minds), prepisovanie histórie (rewriting history) - DOBRE A TREFNE NAPISANE - CHCEME TIBORA AKO AUTORA - chelemendik.sk

 

Tibor Korečko - Znefunkčnenie myslenia (disenganging their minds), prepisovanie histórie (rewriting history) - DOBRE A TREFNE NAPISANE - CHCEME TIBORA AKO AUTORA

2020-08-05  (02:48)

 -  Tibor Korečko - Znefunkčnenie myslenia (disenganging their minds), prepisovanie histórie (rewriting history) -  DOBRE A TREFNE NAPISANE - CHCEME TIBORA AKO AUTORA

 

 

Vážený pán Chelemendik,

článok v najnovšom čísle časopisu Zem a vek Veľká vlastenecká lož zdvihol zo stoličky  aj mňa. Po jeho prečítaní som im do redakcie napísal reakciu, ktorú Vám posielam:

Vážená redakcia,

nedávno som sa na internete dostal k zaujímavému dokumentu. Je to niečo ako manuál vedenia studenej vojny zo strany Západu proti východnému bloku (možno by nebolo od veci preložiť to do slovenčiny a venovať sa mu hlbšie aj na stránkach časopisu Zem a vek). Informáciu o ňom som našiel na tomto odkaze : http://karolondrias.blog.pravda.sk/2013/07/27/nas-kolonizacny-manual/ a jeho anglický text je tu: http://www.lawfulpath.com/ref/sw4qw/index.shtml#one .

V tomto dokumente sú v kapitole pod názvom Diverzia, základná stratégia (Diversion, the Primary Strategy)  uvedené okrem iného napríklad nasledovné metódy pôsobenia na obyvateľstvo Východného bloku: znefunkčnenie myslenia (disenganging their minds), prepisovanie histórie (rewriting history), základné pravidlo je, že zmätok nám prináša úžitok; čím viac zmätku, tým väčší úžitok (The general rule is that there is a profit in confusion; the more confusion, the more profit).

Bez toho, aby som teraz uvádzal bližšie podrobnosti, tu uvedené pojmy presne charakterizujú program, ktorý plní tzv. „nová vlna ruskej vojenskej historiografie“, ktorej predstaviteľom je napríklad aj Mark Solonin, ktorý nám v najnovšom čísle Vášho časopisu prináša „argumenty“ z dejín Druhej svetovej vojny, resp. Veľkej vlasteneckej vojny, ako ju volajú Rusi a iné národy bývalého Sovietskeho zväzu.

Zámerom takéhoto „prepisovania histórie“ už nie je postaviť na jednu úroveň nacistické Nemecko a komunistický Sovietsky zväz. Takéto prirovnanie sa „výrobcom súhlasu“ v dnešnej dobe už nezdá byť dostatočným. Treba dokázať, že Stalin bol horší tyran a zločinec než Hitler a Sovietsky zväz horší než Nemecko. Preto je jedným z krokov spomenutého vymývania mozgov v tomto smere ten, že sa hitlerova vojna proti Sovietom prezentuje len ako preventívna.

„Naše ťažkosti a ich zdanlivá neriešiteľnosť pramenia z toho, že všetci spolupracujeme so zlom. Nie všetci rovnakou mierou, ale skoro všetci od veľkých vodcov až po malých utláčaných. Máme podpísané zmluvy s diablom“ – konštatuje na strane 45 časopisu Zem a vek Emil Páleš v článku pod názvom Žijeme v temnom novoveku a hneď na nasledujúcej 46. strane sa začína rozhovor s presne takým človekom, ktorý takúto zmluvu podpísal.

Mark Solonin nie je sám a jediný, kto prepisuje ruskú históriu na objednávku plniac program Západu. Prvým a najznámejším „pionierom“ tohto druhu je Vladimír Rezun píšuci pod pseudonymom  Viktor Suvorov. Jeho príbeh je možné si pozrieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=Yj5IhqKg_FE . Je jasné, že „zmluva s diablom“ mala v tomto prípade podobu zmluvy s britskou tajnou službou. Neviem, pre tajnú službu ktorého štátu pracuje Solonin, no program, ktorý plní je viditeľný.

Preto si myslím, že by vaša redakcia mala prehodnotiť postoj k ruskej i sovietskej histórii a v budúcnosti sa viac  nepodieľať na tejto úbohosti, na podobnom nehoráznom masírovaní mozgov.

Rovnako som v predchádzajúcom septembrovom čísle Zem a vek v jeho článkoch pár krát našiel slová „Stalin“, „stalinský“ použité v kontexte takých súvislostí, kedy bolo potrebné vystupňovať mieru spoločenského zla na maximum. Vyzerá to tak, akoby nejaké orwelovské  „ministerstvo pravdy“ práve na tento účel zneužívalo stalinovo meno, no myslím si, že alternatívny prúd by sa nemusel opičiť.

Kde hľadať príčinu javu, že Stalin je všeobecne vnímaný ako absolútna jednotka zla? Ja osobne sa prikláňam k názoru, že za to môže z veľkej časti postoj Sovietskeho zväzu k určitým významným dejinným udalostiam.

Jednou z nich ja táto: Na Menovej a finančnej konferencii OSN konanej v júli 1944 v Bretton Woods v USA sa dohodlo, že pri medzinárodných zúčtovacích operáciách sa prvou rezervnou menou stane americký dolár, druhou bola libra šterlingov. Povedané ináč: konferencia týmto akoby perspektívne vyhlásila za reálneho víťaza Druhej svetovej vojny korporáciu bankárov anglosaského sveta. V decembri v roku 1945 Sovietsky zväz odmietol ratifikovať tento dohovor. Odveta za tento skutok prišla okamžite. Prejav W. Churchilla vo Fultone 5. Marca 1946 znamenal spustenie Železnej opony a začiatok Studenej vojny. Tiež je známe, že keď západní ekonomickí experti spočítali straty priemyslu a poľnohospodárstva ZSSR spôsobené v druhej svetovej vojne, navrhli niečo ako Maršalov plán pre Rusko. Tento plán predpokladal, že s pomocou dolárových pôžičiek a investícií od západných bánk – teda dlhu -  môže Rusko behom 25 rokov dosiahnuť predvojnovú úroveň. Stalin toto riešenie odmietol. Nariadil obnovu Sovietskeho Ruska výlučne z vlastných zdrojov a vlastnými silami. Čo sa vtedy stalo? ZSSR sa dostal na predvojnovú úroveň za 6 rokov bez toho, aby sa zadlžil u medzinárodných bankárov čo len jediným centom. Padla kosa na kameň (na oceľ)! Z Jozefa Vissarionoviča Stalina (сталь – po rusky: oceľ), dovtedy spojenca a spolubojovníka proti spoločnému nepriateľovi vo vojne, stal sa náhle úhlavný nepriateľ: „Odmietaš sa klaňať nášmu bohu (doláru) a prinášať mu predpísané obete (úroky) ? Budeš mať vojnu!“  Demokratická tlač Západného sveta tak Stalina do dnešných dní prezentuje ako krvavého diktátora, ako princíp zla. 

Za demokratov a humanistov sa považujú len tí vodcovia, ktorí poslušne odovzdajú obyvateľstvo svojho národa do chomúta pôsobenia zahraničnej úžerníckej bankárskej veľkomafie. Tu sa už obete nepočítajú, ani sa nenásobia príslušným dvojciferným koeficientom tak, ako za vlády Jozefa Vissarionoviča...

S pozdravom, Tibor Korečko.

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |