Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tento muž sa odpálil na moskovskom letisku - chelemendik.sk

 

Tento muž sa odpálil na moskovskom letisku

2020-07-11  (23:32)

 -   Tento muž sa odpálil na moskovskom letisku

26.1.2011


Ruské média vypátrali možného atentátnika, ktorý odpálil nálož na moskovskom letisku Domodedovo.

Ruskí novinári predbehli policajných vyšetrovateľov a prišli s verziou, že atentát na moskovskom letisku Domodedovo na svedomí 26-ročný Dagestanec Nazir Batyrov. K tejto domnienke ich priviedla analýza hlavy atentátnika, ktorá sa našla na mieste výbuchu.

Batyrov je pre ruské bezpečnostné zložky záhadnou postavou. Jeho meno sa spomína spolu s obávanou teroristickou skupinou zo Severného Kaukazu – takzvaným Nogajským práporom. Ide o dobre organizovanú a vyzbrojenú skupinu, ktorú ruské úrady označujú za najefektívnejšiu teroristickú jednotku čečenského odboja. Veliteľom práporu je hľadaný dagestanský terorista Israpil Validžanov. Rusi ho označujú za ideológa a hlavného organizátora útoku v Domodedove. Batyrov má byť podľa úradov jeho zástupcom. Vedia však o ňom veľmi málo. Doteraz je známe, že sa podieľal na útoku na ruských vojakov na Kaukaze a v novembri minulého roku sa takmer dostal do rúk polície.

Ideológom a organizátorom útoku na letisku bol podľa vyšetrovateľov hľadaný veliteľ najviac obávanej kaukazskej teroristickej bunky Israpil Validžanov.

Israpil Validžanov

Renomovaný ruský portál Gazeta.ru oslovil známeho ruského súdneho znalca Gennadija Chomutnikova, podľa ktorého existuje istá podoba medzi portrétom Batyrova a hlavou atentátnika. „Sú to však len úvahy, ktoré môžem čerpať z materiálov, ktoré máme k dispozícii. Môžem povedať, že majú podobný široký krátky nos a taktiež očné jamky. Sú to však skôr len všeobecné znaky,“ povedal Chomutnikov.

Novinári požiadali súdneho znalca, aby porovnal fotografiu Batyrova s hlavou atentátnika. Podľa neho existuje istá podoba.

Podľa ruských médii bombu v Domodedove mohol odpáliť 26-ročný terorista Nazir Batyrov.

Podľa expertov, ktorých oslovila Gazeta.ru sa nedá vylúčiť, že atentát má na svedomí práve Batyrov. Sú tu však aj pochybnosti, keďže mal pomerne vysoké postavenie v hierarchii "Nogajského prápora". Takí ľudia sami útoky väčšinou nevykonávajú, ale posielajú psychicky spracovaných pešiakov.


Zdroj: cas.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |