Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Stranícky klientelizmus je oficiálnou politikou vlády - chelemendik.sk

 

Stranícky klientelizmus je oficiálnou politikou vlády

2020-07-04  (03:40)

 -  Stranícky klientelizmus je oficiálnou politikou vlády

 

TASR 

Premiérka Iveta Radičová svojím mlčaním a predseda SaS Richard Sulík dokonca svojimi vyhláseniami potvrdili, že stranícky klientelizmus a odmeňovanie sponzorov zo štátnych peňazí je oficiálnou politikou súčasnej vládnej koalície. Uviedol to predseda najsilnejšej opozičnej strany Smer Robert Fico.

 

Líder Smeru v utorok 23. novembra vyzval premiérku, aby stiahla z funkcií Ľubora Benkoviča a Jozefa Boskoviča. Prvý sa stal novým šéfom Dozornej rady Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy a druhý je členom dozornej rady bratislavského letiska.

Podľa Fica obaja menovaní dostali posty ako odmenu za sponzorovanie SaS. Benkovič daroval tento rok strane 80.000 eur a Boskovič 40.000 eur. Predseda Smeru to považuje za jasný príklad straníckeho klientelizmu.

Tatiana Tóthová, osobná tajomníčka predsedu Národnej rady SR a lídra SaS Richarda Sulíka, označila za prirodzené, že do riadiacich a kontrolných funkcií strany nominujú ľudí, ktorí majú ich plnú dôveru. "Prekvapuje nás tvrdenie pána Fica o straníckom klientelizme, najmä ak všetci vieme, akým spôsobom boli posty obsadzované za jeho vlády," podotkla pre TASR Tóthová. Podľa vyjadrenia hovorcu premiérky Rada Baťa z 23. novembra Radičová nebude reagovať na Ficove výroky.

Benkovič a Boskovič nie sú sponzori, tvrdí Sulík

Tibor Benkovič a Jozef Boskovič, ktorí ako nominanti strany Sloboda a Solidarita sedia v dozorných radách v štátnych podnikoch, sú zakladajúci členovia strany. Strane peniaze darovali ako zakladajúci členovia a nie ako sponzori, zdôraznil Sulík. "Pre mňa je sponzor niekto, kto nie je členom strany alebo sa tvári, že s ňou nič nemá, prípadne dáva peniaze a dúfa, že to dostane späť v štátnych zákazkách," dodal. Reagoval tak na utorkové vyjadrenia predsedu opozičného Smeru Roberta Fica, ktorý označil ich nominácie za príklad straníckeho klientelizmu, keďže obaja pred voľbami ako darcovia finančne podporili stranu SaS. Fico zároveň vyzval premiérku Ivetu Radičovú, aby oboch nominantov SaS stiahla z funkcií v štátnych podnikoch.

Ľubor Benkovič je predsedom Dozornej rady Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy a Jozef Boskovič je členom dozornej rady bratislavského letiska. To, že týchto podnikateľov strana nominovala do dozorných rád, znamená podľa Sulíka bezvýhradnú dôveru k nim. "Vieme, že tam nepotrebujú robiť žiadne kšefty ani iné čudné veci," zdôraznil s tým, že za oboch sa vie zaručiť osobne.

Sulík chápe "určitú nervozitu" Fica, keďže je podľa neho známe, ktorý sponzor Smeru bol napojený na letisko a ktorý sponzor Smeru sa intenzívne venoval energetike. Informoval, že odmena za prácu v dozornej rade je pre Jozefa Boskoviča 300 eur a pre Ľubora Benkoviča 1 000 eur. "Môžete mi veriť, že to nerobia pre peniaze, majú ďaleko vyššie príjmy," dodal Sulík. Odmietol tiež možný konflikt záujmov u Ľubora Benkoviča, ktorý je spolumajiteľom firmy Transenergo. Spoločnosť má totiž v predmete činnosti okrem iného aj nákup a predaj palív. Predseda SaS povedal, že Benkovič prišiel do firmy v čase, keď sa venovala už len developerskej činnosti. "Je trošku nevhodné, že nesie meno, aké nesie a že má naďalej v predmete činnosti kúpu a predaj palív," dodal. Predpokladá, že dôjde k zmene, aby "tieto dve formálne chyby nedráždili pána Fica". Na zmenách už podľa Sulíka pracujú Benkovičovi právnici.

Sulík pripomenul výpoveď zakladajúceho člena Smeru Bohumila Hanzela o peniazoch pre stranu. V tejto súvislosti opätovne vyzval predsedu strany Fica, aby sa podrobil testu na detektore lži a odpovedal na otázku, či "hlas na nahrávke, ktorý je podobný hlasu pána Fica, je jeho alebo nie je".


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |