Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Stalingradská bitka o Kyjev - EÚ sa zatiaľ krviprelievanie nedotklo. Začne krvavý účet Ukrajina? - chelemendik.sk

 

Stalingradská bitka o Kyjev - EÚ sa zatiaľ krviprelievanie nedotklo. Začne krvavý účet Ukrajina?

2019-12-05  (10:44)

 -  Stalingradská bitka o Kyjev - EÚ sa zatiaľ krviprelievanie nedotklo. Začne krvavý účet Ukrajina?Zrejme to vyvoláva  dojem klubu sprisahancov, no kde inde by som mal ísť a zbierať informácie o pridružní Ukrajiny s EÚ, ak nie v samotnej EÚ? Tým viac, že mi bolo sľúbené stretnutie s niektorými politikmi. Dozviem sa tak názor „z druhej strany barikády“. Mnohé veci by mali byť jasnejšie, a najmä, vypočujem si analytikov a uvidím ich „v akcii“. Myslím, že mnohí by sa chceli ocitnúť na mojom mieste.
Ukázalo sa, že vlastne sa tu nič nesmie. Po prílete mi bolo povedané, že čím menej budem hovoriť, tým lepšie pre všetkých. Fotenie bolo zatrhnuté, takže, ospravedlňujem sa, ale fotografie k téme nebudú. Nemám dovolené spomenúť ani to, koľko nás tu bude, aspoň či veľa, alebo málo. Oplatilo sa mi sem vôbec pricestovať?! Čím menej ale budem rozprávať, tým viac budem počuť a budem môcť porozprávať svojim čitateľom. Dúfam, že aspoň niečo dokážem čitateľom poodkryť po príchode domov.

Mnohé veci z toho, čo som počul prvý deň spolu s mojimi kolegami, mi boli známe. Niečo som si domyslel, ale je dosť vecí, o ktorých som nemal ani tušenie. Dnes, po stretnutí som mal silný pocit porozmýšľať nad tým, čo som si vypočul. Potreboval som na to príjemné miesto  rozhodol som sa pre o Bruggy. Nasadol som na miestny vlak  a o krátky čas som sa ocitol na mieste. Vo vlaku so mnou cestovali ľudia  s unavenými  a ustarostenými výrazmi tvárami. V minulosti ma udivovala ich radosť zo života, teraz boli všetci akísi zachmúrení, dokonca s akýmsi  „ruským výrazom tváre“.

Túlajúc sa  po úzkych a prázdnych uličkách Brúgg, mal som pocit, ako by sa to nedialo mne.  Maličké reštaurácie, kaviarničky a kanály – to všetko akosi  veľmi pripomínalo stredovek a vracalo ma do minulosti. Kedysi som bol v Bruggách s úplne inými cieľmi a odvtedy mi toto mesto veľmi prirástlo k srdcu. Nádherná architektúra človeka navodzuje na myšlienky o večných hodnotách a núti rozmýšľať o rozvoji v kontexte dlhodobého časového úseku. Jedna jeho časť – to je minulosť, vyrytá do kameňov a no a druhá smeruje do budúcnosti štátov, národov a kultúr. Medzi týmto všetkým stojím ja, malý človek na rázcestí ciest veľkých štátov.
To, čo si vymyslelo v EÚ, jej členovia sami považujú za dosť nebezpečnú operáciu. Veľmi sa obávajú toho, že ak budú postupovať príliš rýchlo, môžu sa im dostať bleskovej spätnej reakcie Putina. Nie je to žiadna hypotetická možnosť, ale realita. Navyše, aj bez akéhokoľvek vzťahu k Putinovi, u všetkých, ktorí odstúpili od Ruska,  sa situácia zhoršila a prelialo sa veľa krvi vlastných občanov. To by ale malo znepokojovať skôr vlády týchto bývalých sovietskych republík, je to krv ich občanov. EÚ sa zatiaľ krviprelievanie nedotklo. Začne krvavý účet Ukrajina?
Úlohy EÚ sú jednoduché. Zlikvidovať ukrajinský priemysel a naordinovať spotrebu produkcie vyrobenej v Nemecku. Teda rovnaká  „hitlerovská“ expanzia, akurát bez tankov a zbraní. Rovnaké je aj riešenie otázok obyvateľstva východných území, akurát bez koncentračných táborov a plynových komôr. Ukrajinci, ktorí si nemôžu nájsť prácu „splynú“  v mori cudzích hláv. Namiesto Hiltera je pri moci sympatická frau, ale vo všetkom ostatnom, v cieľoch a úlohách, je to isté ako pred sedemdesiatimi rokmi.

Dnešné Nemecko je lokomotíva európskej ekonomiky práve preto, lebo celú výrobu strhlo na seba. Ostatné „členské štáty EÚ pripomínajú zajace sediace v klietkach pri sebe, čakajúce na to, kedy im prísny nemecký gazda nasype do kŕmidiel zelené šťavnaté listy. V takejto situácii sa treba správať vzorne, pretože ľahko sa môže stať to, že jedného dňa  sa v kŕmidle  ocitne menej zeleného a v inom nebude vôbec nič (citát jedného z mojich kolegov).
Pretože Nemci riešia otázky finančnej politiky prakticky sami, majú veľmi silné páky vplyvu na celú ostatnú Európu. Takýmto spôsobom bude železný poriadok obnovený za každú cenu. Naozaj za každú! Prečo je v takejto situácii potrebná Ukrajina? Aj tu je všetko prosté. Ukrajina predstavuje nový štát, nové trhy a najmä – rast očakávaní a rast kurzu akcií nemeckých spoločností.  Tu už máme do činenia so rozmnožujúcim strojom na peniaze, ľudovo zvanom ako akciová burza. Je to istý skok na Východ, akurát teraz má Nemecko za spojenca nie vybojovanú Európu, ale pokorenú Európu.

Príkladom demonštratívneho pripojenia k EÚ bude samozrejme Poľsko. Ako člen EÚ Poľsko dokonca môže dnes súdiť Ukrajinu. Hoci je Poľsko v EÚ relatívne odnedávna, môže určovať, kto je hoden vstúpiť do EÚ a kto nie. To je názorný príklad, pre všetkých rojkov na Ukrajine, že ak by ich prijali do EÚ, oni by rozhodovali o tom, či prijať Rusko do EÚ, alebo neprijať. No rojkovia by mali zachovať chladnejšie hlavy. Poľsko v tomto prípade EÚ využíva ako tvrdohlavého barana, ktorého úlohou je upriamiť na seba nenávisť Ruska a Putina.

Môj kolega tvrdí, že v EÚ si uvedomujú, že hnevu Ruska sa nevyhnú, ba dokonca, v istom zmysle je to opakovanie histórie starej 70 rokov. Ale tí čo vymysleli pohltenie Ukrajiny sa snažia tváriť, že nijaká súvislosť medzi týmito dvoma udalosťami neexistuje. Pre Nemecko je to zásadná vec. Európa chce urobiť všetko preto, aby nikomu nenapadlo, že v skutočnosti sa tak deje. Také niečo však bolo možné za éry Jeľcina, ale rozhodne nie za Putina. Ako je známe, v minulosti sa Veľká Británia snažila nepripustiť posilňovanie nemeckých pozícii. V istom zmysle tieto dva štáty udržiavali rovnováhu a časť síl šla na vzájomný zápas. Teraz sú v jednej organizácii a táto organizácia nebude pokojná. Ak sa kapitalizmus nerozvíja, odumiera.

Ak sa niekomu zdá čudné úspešné znovuzvolenie Angely Merkelovej na post nemeckej kancelárky, potom si dovoľujem tvrdiť, že nie všetko je tu  také úspešné, niečo tu je  bezvýchodiskové a predpovedateľné. Nemecko chystá expanziu na Východ. Putin tam však v priebehu okamihu zomelie akéhokoľvek politika, nielen nemeckého, ale aj európskej úrovne. S Merkelovovu má však dosť dobré vzťahy, takže koho iného si  zvoliť. Prirodzene, Nemci si to uvedomujú a volia stranu, ktorú bude viesť Merkelová. Všeobecne Merkelovú navrhli preto, aby nedráždila Putina.  Za svoju politickú dlhovekosť je Merkelová priamo zaviazaná Putinovi. Ak by sa Putin priamo kriticky vyslovil na adresu Merkelovej, všetci by pochopili, že pri Merkelovej Rusko nedopustí prisdruženie Ukrajiny k EÚ. Teraz Európa musí v prvom rade plynule „schrumkať“ Ukrajinu a hlasy boli odovzdané strane, toho politika, pri ktorom táto fáza môže byť realizovaná. To, že práve Merkelová je vhodná na tento post, vyplynulo z jej pracovných kvalít. Žiaden druhý politik by nedokázal dostať sa tak blízko k Putinovi.


Zdroj: inosmi ru; ContrPost.com, USA
Autor:Ben Di Blassio


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |