Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Šokovaní slovenskí turisti: Sme radi, že sme z Egypta doma! - chelemendik.sk

 

Šokovaní slovenskí turisti: Sme radi, že sme z Egypta doma!

2020-05-25  (16:23)

 -  Šokovaní slovenskí turisti: Sme radi, že sme z Egypta doma!

31.1.2011

Slováci, ktorí sa vrátili z Egypta, si vydýchli. Konečne sa nemusia obávať o život! Čo však v prípade, ak už máte zaplatenú dovolenku do tejto krajiny?


Z egyptského letoviska Hurghada prileteli v sobotu na Slovensko desiatky našich turistov. Nad tými, ktorí z bratislavského letiska krátko predtým do Egypta odleteli, iba krútili hlavami. Na tvárach ľudí, ktorí sa včera vrátili domov, bolo vidieť úľavu, že im už nehrozí žiadne nebezpečenstvo. „Najviac sa o nás báli naši blízki na Slovensku. Aj keď sa nás domáci v Egypte snažili upokojovať, bolo na nich poznať, že sa tam deje niečo vážne. Kvôli nepokojom zrušili všetky fakultatívne výlety do Káhiry a iných častí krajiny,“ opisuje Eva Slovíková (27) z Oravy, ktorá bola v Egypte 8 dní s manželom a kamarátmi. „Najhoršie bolo, keď posledné dni prestalo úplne fungovať miestne rádio a internet. Nevedeli sme, čo sa deje a všetky tie hrôzy sme sledovali len na zahraničných televíznych kanáloch,“ tvrdí Mária Metesová (31) z Rabče.

Partia Slovákov v Hurghade nezažila žiadne väčšie nebezpečenstvo, ale z toho, čo sa dialo niekoľko stoviek kilometrov od nich, boli poriadne zdesení. „Keď sme videli, čo všetko hrozné sa tam deje, určite by sme sa tam v čase nepokojov už nikdy nevrátili. Nezávidím ľuďom, ktorí sa tam práve teraz chystajú,“ dodáva Eva Slovíková.

MINISTERSTVO VARUJE

K situácii v Egypte včera dokonca zasadal krízový štáb Ministerstva zahraničných vecí SR. „Ministerstvo odporúča našim občanom zvážiť cestu do Egypta, mali by tam odcestovať iba v naozaj nevyhnutných prípadoch. Vieme minimálne o stovke našich dovolenkárov, ktorí sú práve v Egypte,“ povedal hovorca ministerstva Ľuboš Schwarzbacher. Číslo však môže byť vyššie, lebo iba málokto pred cestou do zahraničia vyplňuje registračný formulár, ktorý je na internetovej stránke ministerstva zahraničia (http://www.foreign.gov.sk). „Pritom práve tento formulár nám pomáha v kontaktovaní našich občanov pri akejkoľvek výnimočnej situácii, vieme im potom operatívne pomôcť, či dokonca ich z nepokojnej krajiny stiahnuť,“ vysvetlil.

CHCETE ZRUŠIŤ ZÁJAZD?

Čo však robiť, ak už máte zájazd do Egypta kúpený a nebodaj tam máte už čoskoro odcestovať? Viacero ľudí už svoje dovolenky v Egypte stornovalo. Ale zadarmo to nie je. „Storno poplatky budú v závislosti od lehoty. Storno bude minimálne, alebo klientovi umožníme prebookovať sa do inej destinácie. Viem, že za situáciu v krajine nemôže, ale nemôžeme za ňu ani my, ani poisťovne,“ povedala Mária Gallová z cestovnej kancelárie Satur. Iná by bola situácia, keby ministerstvo zahraničia vydalo oficiálne varovanie, aby ľudia do Egypta necestovali. Zatiaľ im cestu iba odporúča „zvážiť“. Podľa Gallovej nepokoje v Egypte ceny zájazdov nezlacnia. „Nemáme dôvod ísť dole s cenou zájazdov do Egypta, ceny sú aj tak na hranici, vôbec nie sú vysoké,“ dodala. Možno očakávať, že dovolenkári sa v lete radšej vyberú do Turecka či Grécka.

cas.sk
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |