Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Snažme sa veci najprv vnímať a sledovať, aby sme nemuseli viac búrať, ako budovať. - chelemendik.sk

 

Snažme sa veci najprv vnímať a sledovať, aby sme nemuseli viac búrať, ako budovať.

2020-01-19  (13:48)

 -   Snažme sa veci najprv vnímať a sledovať, aby sme nemuseli viac búrať, ako budovať.

 
 
     Na predošlú úvahu som dostal ohlas, či nejde o defetizmus, rezignáciu na vyššie ideály a možno aj na žiarivú cestu k ďalšej konečnej dokonalosti. Už dlhšie mi poniektorí naznačujú aj to, či to kresťanstvo, ktoré propagujem, nie je len neproduktívnou útechou pre tých menej vzdelaných a jednoduchších.
     Milí moji, slovenské príslovie hovorí, že každé teľa má svoj rozum. Darmo sa nám hovorí o ideáloch demokracie, keď vidíme tú nenávisť, bonzovanie, profitovanie zo zákulisných kontaktov a bezočivé hranie sa na spravodlivosť.
     To násilné a umelé zjednocovanie, ktoré sa teraz tzv. európanom maľuje ako ďalší z ružových snov a tzv. pozitívna diskriminácia povedú možno v bližšom čase, než si myslíme, k strašnému popáleniu a možno aj k zhoreniu nereálne budovaných štruktúr. Stavanie babylonskej veže nie je len historická poviedka, ale neustále sa opakujúci proces a občas ani nie na vyššej úrovni. Nemýľme si defetizmus so zdravým realizmom! Budovanie chimér a utópií sa vyskytuje totiž aj v náboženstve. Celý liberalizmus západných teológov, či už katolíckych, alebo protestantských, krachuje na tom, že títo vyberaní vzdelanci relativizujú hodnotu akejkoľvek viery. Ľudia ale potrebujú veriť tomu, že sa snažia a bojujú o niečo cenné a výnimočné. Vzniká tu neriešiteľný rozpor a ružové sny teológov zo šesťdesiatych rokov dostali ranu nielen pod pás, ale direkt do ksichtu. Prognózy skrátka nefungujú a bez poriadku, disciplíny a pevných zákonov a zásad nefunguje nič, počnúc od rodiny.
     Nedajme sa mýliť rečami o bezuzdnej slobode a stále lepšej zábave bez akýchkoľvek zlých následkov. Takisto sa nedajme kŕmiť rečami o dokonalej spravodlivosti a požehnanej všeobecnej chudobe a rovnosti, ako ich hlásal husitizmus a iné blúznenia pred ním aj po ňom. Chudoba, zdržanlivosť a obetavosť sú dobré a chvályhodné, ak na ne máme a ak nejdú na úkor celej spoločnosti. Lebo ak budeme všetci rovnako chudobní a rovnako a kontrolovane šetriaci, z čoho sa bude tvoriť kapitál a reálne investície pre chod akejkoľvek spoločnosti?
    Kristus nám hovorí, že chudobných vždy budeme mať medzi sebou a Judáša, ktorý sa chcel hrať na najšľachetnejšieho zo šľachetných, evanjeliá otvorene nazvali zlodejom. Milí moji, nedajme sa znovu a znovu mýliť a opíjať rožkom, skrátka robiť zo seba ťažných volov a manipulovaných somárov. Takisto vy, ktorí sa považujete za inteligenciu, nestávajte sa užitočnými idiotmi, ako ich nazval Lenin. Služby takýchto kvázi-inteligentov bez reálneho pohľadu na život využívali chytráci a lovci v mútnych vodách dávno pred Leninom a budú aj po Leninovi.
     Bez základnej solidarity a bez podpory charakterných neprežije ani rodina, ani národ a tobôž akékoľvek zoskupenie na vyššej úrovni. Neposmievajme sa ideálu večnej a Božej autority a nemenného zmyslu dejín. Pravidlá, desatorá, tradície a dogmy môžu byť smiešne a môžu mať kopu komplikovaných výnimiek a napadnuteľných zložitostí, ale bez snahy o ne, bez viery v ne a bez úcty k obradom a zvykom s nimi spojenými, neprídeme k ničomu lepšiemu a zložitejšiemu, ale len k čoraz jednoduchšiemu chaosu a bordelu.
     Nezakončil som zvlášť pekne a zbožne, ale ako hovorí tá zastaraná, ale v mnohom stále aktuálna latinčina, sit venia verbo, tak prišlo slovo. Aj to je súčasť viery, zbožnosti a boja proti modloslužbe, aby sme si nezamieňali pium desiderium, teda zbožné želanie, za realizovateľnú skutočnosť. My veríme, že na počiatku bolo Slovo, ale nie také, ktoré nemalo zmysel a reálne uplatnenie.

Vlado Gregor, Holíčska 23, 851 05 Bratislava, gregigregor58@gmail.com


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |