Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Ukrajinský fašizmus už pôsobí aj v Európe – Slováci a Česi sa správajú ako nevyhnutné obete nemilosrdnej geopolitiky - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Ukrajinský fašizmus už pôsobí aj v Európe – Slováci a Česi sa správajú ako nevyhnutné obete nemilosrdnej geopolitiky

2020-08-13  (02:31)

 -  Sergej Chelemendik: Ukrajinský fašizmus už pôsobí aj v Európe – Slováci a Česi sa správajú ako nevyhnutné obete nemilosrdnej geopolitiky

3.12.2014

 

 

- Nedávno ste poskytli interview Parlamentným listom, kde analyzujete situáciu v strednej Európe, ktorá je vystavená koloniálnemu globalizmu, predstavovanom USA. Prečo sú Praha, Bratislava a Budapešť v súčasnom geopolitickom konflikte také dôležité?

– Dôležitá je celá stredná Európa, vrátane Rakúska a ešte dôležitejšie je Poľsko. Neutrálne Rakúsko je predvídateľné, Poľsko, už  tradične voči Rusku nepriateľsky  naladené, sa  zo zvyku snaží stať scénou stretu Ruska a Európy. Aj keď si nedokážem v pamäti vybaviť, že by táto stratégia priniesla dakedy Poľsku niečo iné, okrem porážok vo vojne, okupácie a rozdelenia. Časti bývalej rakúsko-uhorskej monarchie  – Česko, Slovensko a Maďarsko – sú menej predvídateľné i keď sa navonok zdá, že USA absolútne dominujú v týchto krajinách, zatiaľ majú istý priestor pre manéver. Skromný, ale existuje, kým tieto štáty nie sú okupované americkými vojskami, ktoré môžu byť pekne nazvané vojskami NATO. Čo vyvoláva otázku a čo, vari  armády samotných týchto štátov, nie sú armádami NATO? Všetky tri MIGy a vojenské letectvo Slovenska vari nie sú lietadlami NATO?
Najnebezpečnejším momentom v tomto vývoji je premena štátov strednej Európy na ciele ruských rakiet, tak ako v sovietskej ére boli cieľmi pre americké. To prudko  zvyšuje šance pre vznik dôvodu pre vojnu – casus belli. Určite budete súhlasiť s tým, že ide o rôzne rozhodnutia – či začať vojnovú provokáciu vypustením rakety z Nemecka, s čím Nemecko, napriek prítomnosti 300 amerických základní nikdy nebude súhlasiť – alebo zo Slovenska, ktoré vždy so všetkým súhlasí a ktorého jednoducho s tým  neoboznámia.

Pre Rusko a Európu je tento región dôležitý ako nárazníková zóna, ktorá zatiaľ rozdeľuje potenciálnych nepriateľov. Ak sa táto zóna zmení na americká vojenskú základňu, tieto štáty stratia priestor pre geopolitický manéver.
 

- Západný svet pod rúškom ľudských práv nasadzuje aktuálny program, ktorý likviduje tradičné spoločnosti a prirodzené morálne hodnoty. Navyše, konzervatívne sily sa vytláčajú, v spoločnosti dominuje neomarxistická ľavičiarska kultúra. Čím si vysvetľujete, že ten istý Západ v konflikte na Ukrajine otvorene podporuje strany a hnutia, ktoré, ak by existovali v rámci štátov EÚ, by boli kvalifikované ako hrubé porušenie ľudských práv a zrejme by boli postavené mimo zákon?

– Tradičné spoločnosti sa snažia zničiť všade vo svete, a teda aj v krajinách západnej Európy, kde sa v tom dosiahli najväčšie úspechy. Národy západnej Európy sú v súčasnosti ešte viac rozvrátené a dezorientované. Je to jeden z kľúčových princípov neokonzervativizmu, teda globalizmu, teda úplnej dominancie USA na celom svete – zatiaľ je to jediná platná  doktrína USA. Želanie robiť to, je pochopiteľné: keď sa národ mení na ľudské stádo, môžete s ním robiť čokoľvek – najjasnejšie a najnázornejšie sa to v súčasnosti  prejavuje na Ukrajine. Podpora otvorene fašistických, nenávistných strán na Ukrajine sa vysvetľuje  najmä hlbokým ideovým rasizmom Západu vo vzťahu k celému ostatnému svetu. Ľudské práva sú pre ľudí, ale napríklad Slovania, v chápaní Západu nie sú úplne ľudia, sú ľudia druhej sorty. Na túto tému existuje veľa textov, kde o tom západní filozofi hovoria a píšu otvorene. Preto genocída s použitím armády proti civilnému obyvateľstvu niekde v Holandsku alebo Belgicku je neprípustná, kým na Ukrajine je vítaná a podporuje sa. Úprimne povedané, genocída Slovanov rukami Slovanov je reálny cieľ západnej politiky, rovnako ako genocída Arabov rukami Arabov, Afričanov rukami Afričanov, atď.

Tu by som chcel povedať niečo, o čom už dávno mali hovoriť a kričať české a slovenské médiá, ale nikdy to neurobia, pretože sú to v podstate západne médiá, jednoduché a pohodlné palice na poháňanie  ľudského stáda v rukách západných vlastníkov. Keď sa Česi a Slováci ako členovia NATO odvracajú od genocídy na Ukrajine, keď nechcú vedieť a vidieť ako každý deň na miliónové mesto Doneck dopadajú stovky raketových striel Grad a zabíjajú bezbranných starcov a deti, že sa toto mesto prakticky zmenilo na strelnicu, mlčať o tom, znamená stať sa spoluúčastníkmi genocídy, teda vojnových zločinov. Prirodzene, neskôr sa bude dať povedať, že sme o tom nevedeli, ale nebude to znieť presvedčivo – stovky rôznych médií, nielen ruských online hovoria o tomto masakri a kto sa chce dozvedieť, ten sa dozvie.

Za zločinom však nasleduje trest. Príde a bude primeraný celej tej ťažobe, aká sa napáchala.   Európa, zatvárajúc oči pred masakrom na Ukrajine, nevidí svoju vlastnú budúcnosť, súčasne sa priam zrkadlovo opakujú udalosti spred dvoch svetových vojen. Pred druhou svetovou vojnou spočiatku nevideli koncentračné tábory a terorizovanie Židov v hitlerovskom Nemecku nielenže nevideli, dokonca odmietali prijímať židov v susedných štátoch, vytláčali ich naspäť, odsudzujúc ich tak na smrť, neskôr nevideli teror občianskej vojny v Španielsku, potom zatvárali oči pred masovou likvidáciou Poliakov hitlerovskou armádou. Človek je dejinami nepoučiteľný
 
-  Keď hovoríme  o fašizácii časti ukrajinskej spoločnosti, ktorá nechce mierové spolužitie s Ruskom, neobávate sa toho, že USA sa môžu pokúsiť rozpútať podobné procesy aj tu? Ak áno, ako sa tomu dá efektívne brániť?

– Nielenže sa obávam, ale som si istý, že ukrajinský fašizmus už v Európe pôsobí a je to iba začiatok. Naši čitatelia píšu o pražskom majdane s účasťou ukrajinských aktivistov v Prahe, ktorých dôkladne ochraňuje  česká polícia.

V Česku a na Slovensku sa  zatiaľ nikto nesnaží pochopiť dosť očividný budúci vývoj. Ukrajinský fašizmus bude Ruskom nakoniec aj tak porazený. Otázkou je za cenu koľkej krvi, akých obetí, ale poraziť Rusko nemôže. Kam sa ďalej vydajú desiatky tisícok takzvaných psov vojny, ktorý už pričuchli ku krvi a okúsili porážku, nie je ťažké domyslieť si. Pohnú sa na Západ, teda na Slovensko, do Čiech a do Poľska, kde ich už teraz liečia a starajú sa o nich. Potom budú prijatí do utečeneckých táborov, a vyzbroja ich. A Potom môže nastať to, že na Václavskom námestí sa hlavnou silou ulice môžu stať banderovci v čiernych maskách.

Česi si ešte musia uvedomiť ten fakt, že do jej ekonomiky bolo zapojených státisíce gastarbeiterov, prevažne zo západnej Ukrajiny. Na jednej strane je to príjemné, lacná pracovná sila, na druhej strane, sú títo ľudia už viac-menej v Čechách doma. A časť z nich sa môže spojiť s nejakým českým pravicovým sektorom.

Fašizáciu Európy prakticky naprogramovali USA a všetko beží podľa plánu. Nie náhodou si niekoľkonásobný vrah Breivik žije  v luxusnom štvorizbovom apartmáne v Nórsku, predáva autorské práva na svoje dielo za milióny eur a určite sa dostane z väzenia predčasne, ešte ako mladý a veľmi bohatý človek. Ako s tým bojovať? Zvoliť si správny kurz a vyhnúť sa účasti v konfrontácii s Ruskom, nech by to akokoľvek vnucovali. V Čechách zatiaľ takáto sila neexistuje a to je najväčšia otázka českej politiky v súčasnosti.


- Vo svojej kampani vo voľbách do Európskeho parlamentu ste zdôrazňovali hlavnú myšlienku – neutralitu Slovenska. Aká je v slovenskej spoločnosti podpora tejto idey? Nemyslíte si, že aj ostatné štáty strednej a východnej Európy by mohli podporovať túto myšlienku? 


–  Slováci prijali náš slogan Neutrálne Slovensko - Mier pre nás a naše deti so záujmom, ale nevzali si ho blízko k srdcu. Vojna na Ukrajine sa iba začínala a ak by naša kampaň bola dnes, výsledok by bol zrejme celkom iný, napriek informačnej blokáde.

Slováci by chceli byť neutrálni ako Rakúsko, ale neveria tomu, že je to možné. Pýtajú sa, kto nám to dovolí, nezačnú nás bombardovať hneď, keď to spomenieme. Teda, ak by všetky svetové mocnosti priniesli Slovensku neutralitu na zlatom podnose, súhlasilo by, ale ak má urobiť niečo pre to samotné...

Slováci a Česi sa správajú ako nevyhnutné obete nemilosrdnej geopolitiky, ktoré vopred súhlasia so svojou rolou obete a podnikavejšia mládež sa húfne sťahuje na Západ, netušiac, že  všetko tam bude inak, ako to dnes vidia.

Odpovedajúc na vašu otázku, dovolím si dva citáty z predchádzajúceho interview.

„Chcel by som stručne uviesť svoj pohľad na budúcnosť strednej Európy – zatiaľ iba v podobe téz.

Myslím si, že podľa toho, ako sa budú vyvíjať vojny v Európe – nielen na Ukrajine, ale na rade je Podnestrovie, Moldavsko, možno Pobaltsko, Poľsko – postavenie strednej Európy sa stane absolútne kľúčové z hľadiska toho, či bude možná ozajstná vojna s Ruskom so zapojením Nemecka a následne ostatných členov NATO. Preto veľkým cieľom geopolitiky pre Európu a Rusko by som označil v strednej Európe vznik neutrálneho mimoblokového priestoru, ktorý sa stane reálnou zónou bezpečnosti tak pre západnú Európu, ako aj pre Rusko. Túto zónu môžu formovať bývalé súčasti Rakúska-Uhorska, ktoré sú si navzájom blízke historicky, kultúrne aj mentálne - Rakúsko, Slovinsko, Maďarsko, Slovensko a Česko – v mene vlastného prežitia, idey ich prosperity by som odložil na lepšie časy.

V tomto prípade nie je principiálne, či tieto krajiny budú mať formálne neutrálny  status, tak ako ho dnes má Rakúsko. Principiálne je, aby sa geopoliticky správali podľa rakúskeho modelu, teda, aby nemali základne NATO a nezúčastňovali sa vojenských akcií na strane NATO, v konfliktoch a vojnách, ktoré USA zapaľujú po obvode Ruska. Ani v Afganistane, ani na Ukrajine, ani v Moldavsku. Ideálne by bolo, aby tieto štáty vystúpili z agresívneho bloku NATO alebo v ňom dostali nejaký nový, osobitý status“.

 „Ak Európu čaká konfrontácia s Ruskom – či už sa to bude označovať ak studená vojna, hybridná vojna, alebo len vojna – Česko a Slovensko nebude na mape Európy a na ich území sa bude diať približne to isté, čo sa deje na Ukrajine, hoci nie v takej krutej podobe. Teda tieto štáty sa stanú arénou zápasu a možno sa aj tohto zápasu trochu zúčastnia.  Neskôr v tejto konfrontácii niekto zvíťazí a o osude týchto dvoch krajín rozhodnú víťazi – tak to bolo po svetových vojnách, tak to bolo po Sovietskym zväzom prehranej studenej vojne, tak to bude znova“.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |