Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Plukovníkovi Kaddáfimu nikto nepíše... - Mieria na Kaddáfiho – zasiahnu Európu. Svet sa blíži k veľkej vojne - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Plukovníkovi Kaddáfimu nikto nepíše... - Mieria na Kaddáfiho – zasiahnu Európu. Svet sa blíži k veľkej vojne

2022-01-17  (20:22)

 -  Sergej Chelemendik: Plukovníkovi Kaddáfimu nikto nepíše... - Mieria na Kaddáfiho – zasiahnu Európu.  Svet sa blíži k veľkej vojne

 


Epigraf:
 „V tej chvíli sa rozľahli údery zvonov. Plukovník si spomenul na pohreb...“
                            Gabriel García Márquez: Plukovníkovi nikto nepíše (1958)Amerike došla trpezlivosť.
Už ďalej nedokáže ponížene pozorovať, ako ropu, tú posvätnú mastnú čiernu tekutinu, krv a telo amerického sna donekonečna zdierať celý svet, bezohľadne a bez ostychu ťažia a predávajú nejakí Arabi.
Tie čudné kmene, ktoré sa rozmarom dejín usadili nad podzemnými moriami ropy, ktoré patria Amerike právom najsilnejšieho, najlepšieho a najslobodomilnejšieho národa sveta.
Preto odteraz bude raz a navždy tak – muchy zvlášť a mäso zvlášť.
Amerika si zoberie arabskú ropu, všetku a naraz, teraz a hneď.
Arabom pripraví vojny – veľké i malé, demokratov s islamistami, jedných kmeňov s druhými kmeňmi, Sunnitov so Šiitmi. Azda nie je jedno, za čo budú   Arabi bojovať?
Hlavne, aby mali čo robiť a neprekážali pri ťažbe ropy.
Ropu treba od Arabov očistiť.
Očistiť definitívne.
Krátko  pred smrťou Saddáma Husajna svet obletela reportáž o tom, ako tento vtedy ešte živý „mäsiar“, „diktátor“, „utláčateľ irackej slobody“ so zaľúbením pozerá na portrét Georgea Busha mladšieho a láskavo o ňom hovorí.
Saddám Husajn  v posledných dňoch svojho života Busha priam vrúcne  miloval.   Naivne veril, že Amerika ho  nebude takto nepekne, z arabského hľadiska hanebne popravovať.
 Práve jeho, ktorý toľké roky verne a svedomito Amerike slúžil.
 Saddám sa spoliehal na americké svedomie. Zvyšky svedomia však Anglosasom atrofovali už pred vyše šesťsto rokmi.
 Odtiaľ pramenilo  nepochopenie a tragické nedorozumenia.
 Saddám sníval o tom, že prežije „pre svedomie“, ale obesili ho pre peniaze.
Mal svoje vlastné, arabské saddámovské svedomie, kým Bush nemal žiadne.
Ak im zostala aspoň štipka svedomia, potom prečo by Saddáma zabíjali?
Pre ropu?
Veď aj tak bol pripravený vzdať sa ropy, celou svojou dušou, celým srdcom.
Odovzdal by im všetku ropu, veď chápal, že aj tak mu ju zoberú.
Láska k Bushovi ho však nezachránila. Saddáma obesili, z arabského hľadiska potupným spôsobom - počas hanebnej popravy ho urážali a celé to filmovali na kameru.
Bývalému veľkému priateľovi Ameriky nedovolili  dôstojne zomrieť. Samotný Irak zmenili na miesto, kde sa Arabom naskytujú tie najširšie možnosti zabíjať iných Arabov, kde Amerika jednoducho vycicava irackú ropu a  vedie mdlé spory tom, či sa v Iraku už podarilo zničiť milión Arabov alebo iba pol milióna?
Saddám Husajn  nebol prvý, koho postihol tradičný osud priateľov Ameriky, z ktorých sa najprv do poslednej kvapky vysajú šťavy a neskôr sa likvidujú.
Pre  ilustráciu sa zvlášť hodí krajina ako Egypt, kde priateľ Ameriky prezident Anvar Sadat vystriedal  zavraždeného hrdinu arabského sveta Gamála Abíd Násira (podľa najrozšírenejšej verzie v arabskom svete bol Násir otrávený špeciálnym plynom, vyvolávajúcim infarkt, ktorý bol vyvinutý v tajnom laboratóriu izraelského Mossadu). Neskôr bol  zavraždený aj Sadat a na jeho miesto nastúpil ďalší priateľ Ameriky Husní Mubarak.
Spolu so začiatkom „egyptskej revolúcie“ Mubarak  zarážajúco včas upadol do kómy, pričom synchrónne s panovníkom Bahrajnu. Navyše, pred niekoľkými dňami sa vraj Mubarakov syn podivným spôsobom pokúsil spáchať samovraždu.
Zoznam likvidovaných priateľov Ameriky na celom svete by zabral veľa strán. Oveľa kratší bude zoznam tých, ktorí prežili.
Jeden takýto šťastlivec oslávil prednedávnom osemdesiate narodeniny a vyzeral tak, ako vždy -  zaľúbený sám do seba.
Doteraz však žije nie preto, že by ho niekto v Amerike mal rád. Akurát od neho niet viac čo zobrať a nič už od neho nezávisí.
Preto Amerika z neho urobila príklad šťastného osudu veľkého zradcu. Robte všetko ako on a dostanete Nobelovu cenu aj možnosť účinkovať v reklame na pizzu – ak sa vám pošťastí. (Pozn. prekl. - ruskí čitatelia dobre vedia, koho osemdesiate narodeniny sa nedávno oslavovali a kto sa preslávil svojou účasťou v reklame na pizzu. Meno jubilanta je Michail Gorbačov).
To je však výnimka, lebo pravidlo znie: ak si priateľ Ameriky, potom máš garantovanú svetlú budúcnosť. Buď ťa zbombardujú, alebo obesia, alebo dôjde k sprisahaniu a zastrelia ťa vojaci, alebo pustia „infarktový plyn“, alebo náhle upadneš do kómy.
V súčasnosti si svetlá budúcnosť našla plukovníka Kaddáfiho, ktorý sa medzi priateľmi Ameriky nestihol dlho ohriať. Aj on však schytal.
Tento „besný pes“, ako sa raz vyjadril americký prezident, vynikal tým, že väčšinu zo zisku ropy rozdával poddaným svojej džamahírije. Práve tým Líbyjčanom, z ktorých časť sa vzbúrila a ešte netuší, aká bieda čaká ich samotných, ich deti a vnukov po Kaddáfim.
Plukovník štyridsať rokov rozmaznával Líbyjčanov, zjednocoval, zmieroval, živil, poskytoval vzdelanie, liečil.
Líbyjčanov zmenil na národ povýšeneckých, rozmarných úradníkov a príživníkov.
Za Kaddáfiho pracovalo na každého Líbyjčana niekoľko prisťahovaleckých nádenníkov.
Ale časy, keď arabský plukovník, odchovaný   ťavím  mliekom, prehajdákaval ropu, sa skončili a spolu s nimi do minulosti odchádza aj rozprávka o líbyjskom socializme.
S Kaddáfim naložia rovnako ako s Husajnom, s Líbyou ako s Irakom.
Prečo svetlá budúcnosť prišla k plukovníkovi Kaddáfimu práve teraz – pýtajú sa tie najbystrejšie hlavy. Prečo nie včera, alebo nie zajtra?
Preto teraz, lebo arabská ropa je dnes hlavnou, ak nie jedinou nádejou Ameriky ako natiahnuť čas a pokračovať vo výrobe svojich falošných peňazí pre celý svet.
Pretože, ak Amerika dostane do rúk arabskú ropu, bude môcť ešte nejaký čas všetkých oblbovať a presviedčať, že dolár nie sú falošné papieriky, ale že za nimi čvachtá plnohodnotná mastná ropa, ktorú Američania nakoniec očistili od všetkých tých smiešnych plukovníkov, prezidentov a kráľov.
Arabská ropa má Amerike pomôcť natiahnuť čas do novej svetovej vojny. Všimnime si, že práve svetové vojny Amerika vníma ako svoju svetlú budúcnosť. Ako sa hovorí v Rusku pre niekoho vojna – pre niekoho rodná matka! (Komu vojna – komu mať rodna!)
Amerika pripravovala a pripravuje svetové vojny plánovite, dôkladne a vedecky. Takže opäť raz pripravila.
Po novej svetovej vojne bude zase všetko nové, svieže, čisté a voňavé. Tak ako Drážďany a Hirošima v roku 1945.
Všade budú samé Marshallove plány, celý svet sa zázračne otočí hore nohami a zmení sa pre Ameriku príjemným spôsobom.
Teraz Amerika dlhuje všetkým. Samozrejme, že vracať dlhy sa nechystá, no dlhuje. Po vojne sa tieto americké dlhy vyparia a všetci znova budú dlhovať Amerike – tak už raz bolo.

Takýto je tradičný americký plán svetlej budúcnosti –  v súčasnosti sa týka najmä  Arabov, pretože je rozhodnuté začať svetovú vojnu u nich.
Rozhodnuté je čiastočne zničiť a čiastočne   vymeniť arabské „elity“  -  ukázali sa ako „príliš skorumpované“.
Peniaze, ropu, plyn a rozprávkové oázy v púšti povedzme ako Emiráty a Katar je rozhodnuté zobrať Arabom definitívne.

Súčasne padlo rozhodnutie, že celému svetu sa urobí príjemne a nakoniec sa   u Arabov zavedie ozajstná demokracia, napriek tomu, že si ju ešte nezaslúžili.
Dobrý plán. Taký ozajstný, americký, kvalitný.
Len či s ním budú súhlasiť aj Arabi?
A čo na to povedia Číňania a Rusi?
Amerike je v zásade ukradnuté, kto čo povie, ale veď oni môžu aj niečo urobiť.
Podľa tohto amerického plánu bude v našom svete skoro všetkým príjemnejšie. Arabom už je, ale ešte príjemnejšie bude onedlho Európe.
Američania navonok začnú   dusiť Kaddáfiho -  a zadusia starú Európu.
Isteže nie naschvál - tragickou zhodou okolností. Vďaka chybe - bola tma, vankúš namiesto na Kaddáfiho  hodili na niekoho iného a všetci sa naň  húfne zvalili. Potom vankúš zodvihli a namiesto Kaddáfiho tam bola  - ona...
Samozrejme, Kaddáfi  asi sotva prežije lov, ktorý je naňho organizovaný. Ale nech by plukovník  v súčasnej situácii robil čokoľvek, Európa bude trpieť. Trpí už teraz, ale tieto útrapy pred ňou skrýva včas a dávno Amerikou kúpený európsky mediálny mainstream.

Starostlivý plukovník Kaddáfi, za akokoľvek besného by ho označovali, môže pre svetlú budúcnosť Európy urobiť naozaj veľa – najmä, ak ho Amerika bude k tomu viesť a povzbudzovať.
Môže do Európy vpustiť niekoľko miliónov afrických utečencov a migrantov, ktorých starostlivo zhromaždil v Líbyi. Nielenže môže – sľubuje, že to urobí a sľubuje dosť presvedčivo.
To nie sú spohodlnelí  líbyjskí občania, ale zbor utečencov z celej Afriky.
Môže vyprovokovať arabské nepokoje a teroristické akcie v Európe. Samotný Kaddáfi   nebude mať čas  na takéto maličkosti, ale nepokoje bude mať kto organizovať a hodia to na plukovníka, ako hodili na Bin Ládina newyorské dvojičky.
Do povetria môžu vyletieť ropné závody –   jediné, čo by si Amerika naozaj neželala. Saudská Arábia a Kuvajt by sa k tomuto výbuchu stavali pokojne, ale Amerika potrebuje dostať tento tovar celý a zachovalý.

Variantov je veľa. Ten najreálnejší – Američania v Líbyi uskutočnia iracký model. Budú teda okupovať ropné oblasti a na ostatnom území, ako povedal klasik, „aziatov budeme zabíjať rukami aziatov“. Pretože naše ruky sú zaneprázdnené ropnými dolármi.
Ak uvážime podstatný podiel Líbye v zásobovaní Európy ropou a plynom, následky pre Európanov sa dostavia okamžite. Teda zajtra.
Rast cien, devalvácia eura, bankrot celých štátov, sociálne nepokoje a vzbury, rasové a náboženské konflikty – taká je cena, ktorú Európa začína platiť za Amerikou začatú poľovačku na exotického plukovníka Kaddáfiho.
A to je len začiatok veľkého amerického zápasu za slobodu a demokraciu na Blízkom východe.
Amerika má v Európe obzvlášť veľa priateľov a spojencov. Pre nich všetkých jedna dobrá rada -  pozorne študujte skúsenosti vašich kolegov.
Počínajúc iránskym šachom Rezom Pahlavím, až po obeseného Husajna, zastrelenú krásavicu Benazir Bhutto alebo čerstvo zvrhnutého Husního Mubaraka.
Spomeňte si aspoň na otca-zjednocovateľa naraz obidvoch nemeckých národov Helmuta Kohla – nevyhovel Amerike a iba zázrakom prežil, sotva sa stačil stiahnuť do úzadia.
Likvidovať priateľov je stará múdra anglosaská tradícia, ktorú Amerika tvorivo rozvinula a rozšírila. Ak Briti likvidovali iba niektorých priateľov, Američania pozerajú na svet širšie a ničia všetkých. Je to jednoduchšie a spoľahlivejšie.
Chráň nás pánboh pred našimi priateľmi – s nepriateľmi si už nejako poradíme!
Takto rozmýšľali Briti, takto sa správa Amerika. Preto by bolo dobré, aby sa početní priatelia Ameriky v Európe   dopredu zásobili Obamovými portrétmi. Možno budú mať viac šťastia než naivný Saddám...Pokračovanie nabudúce

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Obcasny citatel   |   2011-03-07  (19:37)
50%  
mínus plus
  Pan Chelemendik, dnes bola uverejnena v Pravde sprava (skor asi spekulacia), ze Kaddafiho zoldnierov dodava izraelska firma Global CST, ktoru vedie izraelsky general vo vysluzbe Israel Zivi.
Co si o tom myslite?


Davo   |   2011-03-07  (20:24)
50%  
mínus plus
  Pravdepodobne dezinformácie, čím šialenejšie , rôznorodejšie informácie tým skôr zaniknú pravdivé informácie a prejdu v pohode činy ktoré by bežne bez problémov neprešli.


calimero   |   2011-03-07  (22:16)
50%  
mínus plus
  Dobry clanok,... len tak dalej.

Inak s tymi zoldniermi a Izraelom je to samozrejme iba pind, ktory ma iba postvat arabov proti plukovnikovi a ziskat dalsiu trochu verejnej mienky na stranu rebelov.

Kaddafi kupujuci si od Izaela africkych zoldnierov to je ako keby si tulavy pes kupoval blchy. Kaddafi cernoskov so samopalmi nepotrebuje. Cernoskov z celej Afriky ma plnu krajinu a samopalov ma tiez dost. A pokial vobec existuje nejaka zrucnost ktoru maju ti cernoskovia perfektne zvladnutu tak je to prave obsluha AK47. Ak by Kaddafi chcel ciernych bojovnikov rozhodne si ich vie obstarat sam a urcite lacnejsie nez od nejakeho Izraelskeho generala po 200USD/kus/den riskujuc stratu poslednych zbytkov loajality svojich ludi.


Mikojan   |   2011-03-07  (22:18)
55%  
mínus plus
  Nesprávne chápete situáciu pán Chelemendik.Je to ako v tej pesničke od Vysockého:Prečo zjedli domorodci Jamesa Cooka ? Lebo boli hladný.Nič zložité za tým nehľadajte.
Američania akurát pomohli rozdúchať konflikt v Tunise,ktorý bol otvorene protiamerický.Iskra preskočila a zapálila západné kolónie Egypt a Líbyu (keď Kaddáfi uvidel v TV ako obesili jarmulkári Husajna na nič nečakal a vliezol do západného zadku-vysral sa na Rusov).
Osudu nikto neujde - to si zapamätajte.Američania sa však budú snažiť usmerniť vývoj v pokaddáfiovskej Líbyi.Ale tam nemajú veľa šancí...


anton47   |   2011-03-08  (16:10)
50%  
mínus plus
  Milý Mikojan = nechcem tu vyvolávať kontraverzné diskuzie. Možno to p.Chelemendik naozaj nesprávne chápe. No ukáž mi príklad z ostatných 20 rokov, kde USA otvorene či skryte zasahovali a ostal po nich mier. Opak je pravdou! Iskry preskakujú iba pri vatrách zvrchovanosti - aj tie už náš domáci zlepenec ignoruje !


Mikojan   |   2011-03-08  (16:52)
50%  
mínus plus
  Celá Líbya je protiamerická a protizápadná.Jediný kto sa tam pchal USA a západu do z.dku bol Kaddáfi.Lenže problém s Libyou je ako so ZSSR pred vojnou.Jediný kto to dokázal riadiť bol generalissimus Stalin (plukobník Kaddáfi).Nepokoje v líbyi bol prirodzený vývoj ľudskej spoločnosti.Teraz sa dá povedať iba jedno - naozaj nikto netuší ako sa to vyvinie.Bez súhlasu OSN(Ruska) si USA nemôžu dovoliť vojensky zasiahnuť.Rusko by tu mohlo tie zbytky US armády ktoré sú ešte k dispozícii nechať zdochnúť od hladu v lýbijskej púšti.


strelec   |   2011-03-08  (19:06)
50%  
mínus plus
  Prikláňam sa k názoru p. Chelemendika = naplánované, najskôr precízne a v rôznych variantoch. Amerika síce nevyhráva vojny, ale získava to čo potrebuje. Má strategickú iniciatívu - tú najdôležitejšiu vec pri tejto činnosti. Nepodarí sa poslať armádu, lebo Rusi a Čína (možno sa ani nechce), na ropu sa dá posadiť aj inak. Možno je tam variant dva, poriadna občianska vojna a "letecká kampaň" a la Belehrad. Balkán rozbili, základňu majú a pod. Od Gorbiho ubehlo skoro 30 rokov a on začal hovoriť o globálnom probléme ľudstva ropa na 50 rokov. Dnes, keď každý na tomto poli blafuje koľko ropy ešte má, najväčší špekulant USA vie, že treba sadnúť na vrty. A svet má smolu, lebo Rusi, Európa, Čína nemajú tú možnosť sadnúť si na vrty Arabské. Svet si zvykol, že kto môže všetko a menoval sa za "šerifa"-svetového policajta je Amerika. Prechod sveta od ropy na..niečo bude hrozne bolestivý pôrod. A drahý. Možno Amerika chystá vojnu na ktorej zbohatne a možno opäť variant dva, nebude vojna, no aj tak dobre zbohatne na tom pôrode majúc "posledné galóny".


Mikojan   |   2011-03-08  (22:08)
50%  
mínus plus
  Priblížim situáciu v Líbyi,lebo evidentne nikdo z Vás nechápe čo sa tam deje.Potom,čo videli na satelitných televíziách jednotlivé potlačované kmene ako ľudia zvrhli hajzlov v Tunise a Egypte, jednoducho zatúžili urobiť to isté.Odstrániť jedného hajzla v Líbii ,čo im žere nervy už cca 40 rokov.Problém je v tom,že tá opozícia nie je jednotná,ide o kmeňové milície so svojimi vlastnými záujmami.Situácia nie je ako v Kosove,ale pripomína skôr Južný Vietnam - úplný politický rozklad.
Západ tam nemá žiadnych spojencov na,ktorých by sa mohol spľahnúť.Ostatne časť povstalcov sa vyjadrila jasne - žiadnu intervenciu nechce.Naviac, a to sa prekázalo - je infiltrovaná rôznymi radikálnymi skupinami.Takže jej vyzbrojovanie a pomoc by bol pre západ gól do vlastnej brány (prípad Talibanu a Al-Kajdy je ešte moc živý - nepremyslené vyzbrojenie bez reálnej kontroly).Ani Američania nie sú v diplomatickej rovine dosť agresívny.Je im jasné,že by išlo o vyháňanie čerta diablom.Ich ďaleko viac zaujíma Bahrajn,kde má ich bábka (miestny emír )problémy podobného rázu.
Vytvorenie bezletovej zóny nad Líbyou je problematické,lebo Briti už lietadlové lode nemajú,Francúzi majú iba jednu (kvôli spojenectvu obchodnému a zbrojnému s Kaddáfim) proti Líbyi nezasiahnu.Americké lietadlovky sú v perzskom zálive,ale ostávajú tam kvôli Bahrajnu.Pri Malte sú iba dve US výsadkové lode,ktoré sú schopné vysadiť špeciálne jednotky,ale bez bezletovej zóny budú všetky US vrtuľníky zostrelené Líbyjským letectvom.
strelec   |   2011-03-09  (08:07)
50%  
mínus plus
  Nedovolím si tvrdiť, že viem čo sa v Líbyi deje, to vie veľmi málo ľudí. Je celá rada vyhlásení a správ ktoré si odporujú, pravdepodobne rada z tých správ je úmyselne klamlivá. Pre Ameriku je určite najťažšia dilema, či zasiahnuť (ako a kedy) aby nepostavili proti sebe celý arabský svet. Nemožno na druhej strane súhlasiť s tým, že Amerika nič, že nemá v tom paprče, že nič neplánuje, záujmy má inde - len tak sa prizerá. Je rozdiel pozerať sa na udalosť z jednej strany, druhej zúčastnenej strany alebo nestranne. Inak vidí znásilnenie páchateľ, inak obeť a všetci na súde sú z toho často "jeleni". Čas ukáže, ale keďže jeden fakt tam je, ropa, tak neverím, že čo len lístok sa tam pohol bez Ameriky. Spôsobov je veľa a možno už tam aj je, viď. Holandské a Anglické vrtuľníky a vojaci, ktorí narušili suverénne územie Líbie. Jednoducho povedané, museli by sme sa vžiť a poznať rozmýšľanie jastrabov, aby sme našli odpoveď "čo Amerika".


Mikojan   |   2011-03-10  (17:26)
50%  
mínus plus
  Udalosti v Líbyi nikdo neplánoval.sú vedľajším produktom chaosu v Tunisku,ku ktorému prispeli USA.Každý chce ovplyvniť vývoj v Líbyi - Rusi,Číňania,Európania - nielen USA.


strelec   |   2011-03-11  (07:42)
50%  
mínus plus
  Je to na dlhé debaty, ale len pár "odsekov":
1 - je si treba uvedomiť "časovú osu" má to už dosť dlhý svoj priebeh a mení sa. Keby to "samo" vzniklo, tak "samo sa to už nevyvíja.
2 - neviem si predstaviť "vedľajší produkt". 4526 ľudí sa pozerá na telku, naraz sa zdvihne, rozhodne pre ozbrojené nepokoje a ide na to. Existuje aj menej naivný scenár, vraví sa mu vývoz revolúcie, ktorý vytvorí zámienku na zasahovanie do suverénnych štátov. Na pravdivosť zámienky sa víťaza nikto nepýta.
3 - Všetci by chceli ropu, ale nie všetci sa k dianiu v Líbyi stavajú rovnako, tak ako všetci "neprispeli" v Tunisku.
A že ide o hry USA s podporou médií, tak len prirovnanie k Harmanovi. Ešte nevedeli jeho meno, už vedeli že je šialený a keď snaha vo filme ukázať iný pohľad, tak nafetovaný. Po Líbyi behajú ozbrojenci a celý "demokratický a západný svet" vie, že ten špatný je Kaddafy, zabíja civilistov. Ozbrojenci nezabili ani jedného a chcú demokratickú zmenu, tak to je opica do dobrom matroši. Čas ukáže a ako vždy ukáže na špinavé praktiky USA a Anglicka.


Mikojan   |   2011-03-12  (15:58)
50%  
mínus plus
  To,že vo voľbách zvíťazili protislovenské živly,za to nemôže Anglicko ani USA.Ale Ficovské kradnutie navlas rovnaké ako za Dzurindu.


strelec   |   2011-03-12  (18:44)
50%  
mínus plus
  Mikojan, Ficovo kradnutie - to nie je o Líbyi. Ale inak áno máte pravdu, kradnú všetci, sami nevedia kto a koľko, len to tušia, závidia si a nenávidia sa. Je zbytočné, aby sme sa my o tom bavili, eventuálne sa o tom dohadovali. Fico voľby vyhral a "vylepšená demokracia", že víťaz nerobí vládu, je made in USA a farebné revolúcie. Spomeňte si na mediálny tlak na Fica a jeho koalíciu a terajší kľud. Kto je za tým? áno média a kto ich vlastní, kam idú nite? Takže mňa nebaví stále nadávať na VB+USA, chvíľami si kladiem otázku, či už to nehraničí s paranojou, ale žiaľ vždy je to tak.


Bublinka   |   2011-11-13  (20:12)
50%  
mínus plus
  velky vybuch v irane, obvineny izraelsky mosad.17 mrtvych medzi nimi vysoky dostojnik.Podla svedkov to mali byt dva vybuchy,cize ziadna nehoda.
americké sily v regióne, boli uvedené do pohotovosti

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |