Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
А. Saveljev: „Súmrak sa blíži, ale Západ nevidí svoju smrť“ - chelemendik.sk

 

А. Saveljev: „Súmrak sa blíži, ale Západ nevidí svoju smrť“

2020-01-25  (04:17)

 - А. Saveljev: „Súmrak sa blíži, ale Západ nevidí svoju smrť“

12.10.2014

Ekonomická moc z niekdajšieho centra sa prerozdeľuje po celom svete 

Vo svete sa objavila nová „veľká sedmička“: Brazília, Rusko, India, Čína, Mexiko, Indonézia, Turecko.

Spoločný HDP týchto krajín, vypočítaný podľa  parity  kúpyschopnosti  prevýšil analogický ukazovateľ  „starej sedmičky“ (USA, Nemecko, Japonsko, Kanada, Francúzsko, Taliansko, Veľká Británia). Takéto údaje obsahuje ekonomický článok novín Financial Times.

О čom svedčí táto informácia?  Na otázku KM.RU odpovedá doktor politických vied Andrej Saveljev.


Druhý svet zmizol a to prispelo k vzostupu Tretieho sveta


- Rast hrubého domáceho produktu, vyrábaného Tretím svetom, môžeme pozorovať už nie prvý desiatok rokov. Západ ako prvý využil plody vedecko-technickej a priemyselnej revolúcie, predbiehal všetkých ostatných, ale teraz dochádza k vyrovnávaniu.  Je to prirodzený a normálny proces, treba však brať do úvahy aj to, že na Východ zo Západu presúvajú špinavý priemysel. 

Príznačné je, že tempá pokroku, s ktorými počítali v  70-tých rokoch sa v praxi ukázali byť nižšie ako sa očakávalo. Na pozadí toho krajiny Tretieho sveta začali  dobiehať lídrov. Druhý  svet vymizol  a to tiež prispelo k vzostupu Tretieho sveta  a blahobytu Západu. Dialo sa to vďaka vyvážania za lacné peniaze ruských zdrojov, vedeckých poznatkov a technológií.

Podotknem, že vo svete dochádza k degradácii štátnosti. Hranice prestávajú čokoľvek znamenať  a je ťažké pochopiť, ako presne zrátať hrubý domáci produkt, keďže výroba sa neobmedzuje na jedno územie a ekonomiky splývajú jedna s druhou. Klde sa vyrába konečný produkt? V mnohých prípadoch je zafixovať to jednoducho nemožné.


Ak sa Západ vážne rozhodol umrieť, jeho smrť nie je ďaleko 


Spoločnosť na Západe chce  viac konzumovať ako vyrábať,  práve preto výrobné sily sa presúvajú do Tretieho sveta, kde ľudia ešte stále chcú pracovať. Takže objavenie sa „novej sedmičky“ je v podstate svojej celkom obyčajná udalosť. 

Toto zistenie odrazilo proces, vedúci k tomu, čo Oswald Spengler označil za úpadok Európy  a Patrick Buchanan  za smrť Západu. Ekonomická moc  sa z niekdajšieho centra prerozdelila po celom svete, vedúca pozícia Západu mizne.  V krajinách Tretieho sveta – a to je nielen Východ, ale aj Latinská Amerika, prebieha nárast passionarity. Vstrebávajú tam všetky výdobytky vedecko-technického pokroku Západu a dosahujú rast vo všetkých odvetviach.

Samotný Západ sa stáva Východom, keďže prírastok vlastného obyvateľstva prebieha klesajúcim tempom. Pozorujeme predzvesť úpadku, súmrak sa blíži, ale Západ nevidí svoju smrť. Takže netreba sa obzvlášť sústreďovať na nejaké formálne ukazovatele HDP, je treba sa pozerať na dôležitejšie veci.

Aký bude svet o niekoľko desiatok rokov? Názvy krajín možno zostanú, ale ak sa Západ vážne rozhodol zomrieť , jeho smrť nie je ďaleko. Takúto pesimistickú prognózu dostávame.

Mimochodom, v Rusku sa už  ľudia nechcú rozmnožovať. Pravda, mnohí si myslia, že Boh sa zmiluje a zachráni Rusko a vtedy sa naša krajina vráti na svoju dovtedajšou historickú cestu, začne sa rozvíjať s pomocou vlastnej práce a tvorby, čo je teraz tiež stratené do značnej miery. Zdroj: km.ru 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |