Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusofóbia a jej prejavy - chelemendik.sk

 

Rusofóbia a jej prejavy

2020-07-12  (15:16)

 -  Rusofóbia a jej prejavy

17.11.2014

Kliment Uhrecký

Legislatívy mnohých tzv. európskych demokratických krajín trestajú mnohé formy národnostnej či rasovej neznášanlivosti. V poslednom čase sa veľa diskutuje o tzv. islamofóbii, ktorá sa objavuje najmä v krajinách s obrovským množstvom moslimských prisťahovalcov. Obavy Európanov sú vo väčšine prípadov opodstatnené, ale vlády a parlamenty väčšiny európskych krajín dávajú moslimským prisťahovalcom zelenú, ba dokonca vytvárajú legislatívu na ich ochranu.

K protiruskému ťaženiu sa ostentatívne pridal aj nový prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý je známy svojím obdivom k USA a ich politike.

Celkom iná situácia sa týka tzv. rusofóbie. V celej spoločnosti tzv. oficiálne médiá šíria nepravdy a klamstvá o situácii na Ukrajine a v Ruskej federácii. Súvisí to najmä s poslednými udalosťami v týchto krajinách. Informácie, ktoré sa dozvedáme z týchto tzv. nezávislých médií, sú jednoznačne tendenčné a protiruské. K protiruskému ťaženiu sa ostentatívne pridal aj nový prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý je známy svojím obdivom k USA a ich politike.

Pozrite si dokument: Ukradnuté Kosovo Dokument o bombardovaní Juhoslávie a albánskom terore v juhosrbskej provincii Kosovo. ------------------------------------------------------------------------

Postoj prezidenta Kisku nikoho neprekvapuje, je totiž trójskym koňom politiky USA v Slovenskej republike. Pán prezident je v protiruskom ťažení iniciatívnejší než iní prezidenti a vysokí štátni predstavitelia okolitých krajín.


Zápas o zdravé hodnoty

Prejavy rusofóbie sa prejavovali už od roku 1989, keď pochybný muzikant Kocáb vykrikoval svoje protiruské heslá v súvislosti s odchodom sovietskych vojsk. Médiá začali zobrazovať Rusko ako zaostalú krajinu, v ktorej vládne korupcia, nemravnosť, kriminalita a bieda. Naopak, americkí politici boli dávaní za vzor. Pritom práve oni boli príkladom vierolomnosti, či dokonca demoralizácie. Určite si pamätáme škandály okolo prezidenta Clintona a jeho stážistky Lewinskej. Práve tento amorálny človek dal príkaz na bombardovanie Juhoslávie letectvom NATO, ku ktorému sa pripojila aj vtedajšia Dzurindova vláda. S útokom voči všetkému srbskému a slovanskému sa úzko spájal aj útok proti všetkému ruskému. Pritom paradoxne dnes je Rusko krajinou, v ktorej sa rozmáha pravoslávna kresťanská kultúra a víťazí boj o zdravé morálne hodnoty.


Kozáci umravňujú členky tzv. skupiny Pussy Riot, platené vládou USA cez nastrčené mimovládne organizácie, ktoré v roku 2012 vtrhli do Chrámu Krista Spasiteľa v Moskve.   


Príkladom bola aj ruská reakcia na provokácie tzv. hudobníčok Pussy Riot, keď Rusko využilo všetky prostriedky na to, aby dalo príučku týmto speváčkam, ktorých spev sa viac podobal bľabotaniu pomätených ľudí či bľačaniu oviec. Mali však podporu všemocného Západu, ktorý z týchto amatérskych speváčok bez hudobného sluchu urobil dokonca martýrky demokracie a liberalizmu.


Potomkovia banderovcov

Ukrajinskí nacionalisti podporovaní Západom začali mohutnú vlnu ukrajinizácie a kultúrnej westernizácie celej Ukrajiny. Zabudli na to, že tam žije oficiálne 17% Rusov a ruský jazyk ako materinský jazyk označuje viac ako tretina obyvateľov Ukrajiny. Tento trend získal podporu najmä v Galícii, kde je rozšírená gréckokatolícka cirkev a kde mali v minulosti banderovci svoje centrum. Menšinovým prozápadným ukrajinským nacionalistom z Galície a časti zradných ukrajinských politikov sa podarilo získať moc a vládnuť nad prevažne prorusky orientovaným obyvateľstvom s pravoslávnym vyznaním. K týmto politikom patril grécky katolík Jaceňuk a hlavne baptista Turčynov. Práve baptistická cirkev na Ukrajine (ide mimochodom o 1% obyvateľov) má silné prozápadné tendencie. Niet sa čomu diviť, baptizmus má kolísku v USA a práve z USA sa podporujú baptistické menšiny na celom svete. Turčynov sa otvorene hlási s celou rodinou k baptistickému náboženstvu.


Pálenie amerických vlajok

Mnohí európski politici pod hrubým nátlakom USA sa priklonili k ekonomickým sankciám proti Ruskej federácii, mnohí však majú opačný názor. Tieto sankcie Rusko zlomiť nemôžu, pretože výpadok potravín z EÚ v Rusku nahradia veľmi rýchlo potraviny z iných končín sveta, kam americký vplyv a nátlak nesiaha. Otázkou je, čo si počne EÚ bez ruského plynu, ropy a ďalších surovín. Niektorí naši politici sa v pätolizačstve voči USA priam predbiehajú. Zabudli však na to, že autorita USA vo svete je na bode mrazu. Krajina, ktorú mnohí donedávna uznávali, už nie je krajinou, v ktorá si zaslúži úctu a obdiv. USA od roku 1945 stáli za rozpútaním takmer každého vojnového konfliktu. Vojaci USA bojovali tisíce kilometrov za záujmy USA mimo svojej vlasti. Čo hľadali a hľadajú americkí vojaci vo Vietname, na Kube či v Iraku? Politiky USA majú už plné zuby nielen v islamskom svete, ale najmä v krajinách Latinskej Ameriky. Pálenie amerických vlajok a protiamerické demonštrácie sú typickým atribútom dnešnej doby. Určite oprávnene. Sú to práve USA a ich spojenci, ktorí stoja za rozširovaním rusofóbie a kampaňou proti Rusku a Putinovi. Zabudli však na to, že Rusko je nositeľom zdravých duchovných hodnôt a nie západný svet so svojou dekadentnou morálkou a tzv. demokraciou amerického typu.

Zdroj: http://www.sho.sk/clanok/1541/rusofobia-a-jej-prejavy

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |