Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ruský magnát kúpil britské noviny - chelemendik.sk

 

Ruský magnát kúpil britské noviny

2020-02-09  (00:24)

 -  Ruský magnát kúpil britské novinyRuský miliardár Alexander Lebedev, ktorý svojho času pracoval v Londýne ako agent KGB, uzavrel vo štvrtok minulý týždeň dlho očakávanú zmluvu o kúpe denníka The Independent. Stalo sa tak po niečo viac ako roku, keď kúpil iný renomovaný londýnsky denník –The Evening Standard.

Časy sú dnes pre vydavateľov ťažké a majiteľ The Independent musel najskôr zaplatiť. Lebedev súhlasil vložiť do denníka 9,25 milióna libier (cca 13,7 milióna dolárov) v priebehu desiatich mesiacov.  Vlastník denníka, spoločnosť Independent News and Media (írska firma), ktorá je vlastníkom novín v niekoľkých krajinách, vyhlásila, že straty The Independent v roku 2009 predstavovali 12,4 milióna libier (asi 18,4 milióna dolárov).
Na súčasnom mediálnom trhu, kde dominantné postavenie patrí bulvárnym tabloidom,  má Veľká Británia štyri uznávané noviny, ktoré sa tešia všeobecnému rešpektu. Každé z týchto novín majú aj nedeľnú prílohu – The Independent a The Guardian sa pridržiavajú ľavicových názorov, kým The Times a The Daily Telegraph sa nachádzajú v pravicovej časti politického spektra. Denník The Independent, ktorého tiráž tvorí 200 000 exemplárov je  najmenší z nich a od začiatku vydávania v roku 1985 je stratový.

Vo verejnom vyhlásení Rodiny Lebedevovcov sa uvádza, že získanie novín je krokom, ktorý „zaručuje budúcnosť tejto spoločnosti“.

„Investujem do podnikania, ktoré napomáha rozvíjaniu demokracie a transparentnosti a hlavnú úlohu tu hrajú noviny, ktoré nezávisle (independently) prinášajú informácie o udalostiach a aktívne sa usilujú o to, aby sa dopátrali pravdy“, zdôraznil Lebedev vo svojom vyhlásení. „Som zástancom uskutočnenia hlbokých žurnalistických výskumov, podporujem úsilie, ktoré smeruje k rozšíreniu transparentnosti a chcem bojovať s medzinárodnou korupciou.  Práve toto sa denníku The Independent vždy darilo a dúfam, že tak bude aj naďalej.“

Súčasťami tejto transakcie sú aj noviny The Independent a The Independent on Sunday, ako aj webová stránka independent.co.uk Podľa očakávania všetky formality sa ukončia v priebehu niekoľkých týždňov.

Päťdesiatročný Lebedev sa podnikaniu začal venovať začiatkom roku 1990. Založil vtedy hlavnú spoločnosť Národnú rezervnú korporáciu a zmenil ju na multiprofilový holding, ktorý je vlastníkom najväčšej ruskej banky, veľkého balíka akcií   Aeroflotu, ako aj spoločnosti Iľjušin. Je vlastníkom aktív podnikov, ktoré pôsobia v iných oblastiach. Podľa hodnotenia časopisu Forbes, majetok Lebedeva tvoria 2 miliardy dolárov.

Jeho špiónska minulosť vyvolala isté otázky, keď sa objavil na britskom trhu v roku 2009 a získal 75,1 percent akcií The Evening Standard, jediných novín, ktoré boli vydávané špeciálne pre oblasť Londýna. Opäť dal o sebe vedieť na jeseň minulého roku, keď sa noviny The Standard zmenili na bezplatné, čo mu umožnilo dvojnásobne zvýšiť ich tiráž a zvýšiť príjmy z reklamy.

Lebedev zatiaľ ešte neoznámil, že to isté zamýšľa urobiť aj s The Independent. Nevie sa ani, akú úlohu v tomto projekte  bude zohrávať jeho 28-ročný syn Jevgenij, ktorý je predsedom spoločnosti The Standard.

Zdroj: inosmi.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |