Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Profesor Marat Musin - Čo keď Rusko vstane z kolien? - DOSTALI SME MAILOM - chelemendik.sk

 

Profesor Marat Musin - Čo keď Rusko vstane z kolien? - DOSTALI SME MAILOM

2020-06-02  (07:28)

 -  Profesor Marat Musin -  Čo keď Rusko vstane z kolien? - DOSTALI SME MAILOM

 

g_image

Profesor, ekonóm a žurnalista Marat Musin debatoval o zosnovaní sýrskeho vojenského konfliktu a o tom, prečo Rusko prehráva ideologickú a informačnú vojnu, ako aj o tom, čo majú spoločné útoky na ruských diplomatov v Katare a Holandsku

Marat Musin, 13.10.2013, 20:03    

 

 

Otázka: Marat Mazitovič, nedávno ste sa vrátili zo Sýrie, povedzte nám čo sa tam deje a ako hodnotíte prácu našej diplomacie?

M.Musin: Je to zásluha Putina, výsledok jeho rozhovorov s Obamom. Očakávali sme bombardovanie každú noc, mali sme dôvod sa domnievať že môže začať od 1:00 do 3:00, potom 11 krát nasledujúce dni.. Skutočnosť, že sa tak nestalo, je zásluha Ruska, jej politických predstaviteľov a predstaviteľov Sýrie, ktorí v tejto situácii prijali nevyhnutné rozhodnutia, byť aj nepopulárne v armáde. V týchto hodinách sme sa nachádzali bezprostredne pri rozmiestnených vojskách a dostatočne otvorene sme sa rozprávali s dôstojníkmi sýrskej armády, že infraštruktúra bude zničená a mesto zostane bez elektriny. Predpokladalo sa rozbombardovanie Damasku a Latakie, po čom Al-Kajda mala prejsť do ofenzívy. Mohla vzniknúť panika a my sme sa rovno opýtali, či môžu vojaci zbehnúť. Dôstojníci boli absolútne kľudní , hovorili že budú bojovať ďalej a že sa týchto úderov neboja. Čo viac, keď prišla informácia o tom, že Sýria je pripravená zničiť chemický arzenál, nie všetci súhlasili s touto pozíciou. Toto vypovedá o vysokom morálnom duchu armády, o absolútnom presvedčení velenia vo víťazstvo.

 

Otázka: Čo sa tám práve deje? Skutočne prebieha likvidácia chemických arzenálov?

 

M.Musin: Áno, toto potvrdzuje aj západ, aj naša krajina. No tu môže byť pasca. Keď Assad zničí ZHN, Izrael dosiahne svoje strategické ciele a bude nútený prestať podporovať Al-Kajdu. Súčasné kroky Európskeho hospodárstva protirečia nielen sýrskym záujmom, no aj záujmom väčšiny Izraelčanov. Je ilúziou, že “my teraz oslabíme susedné krajiny rukou Al-Kajdy” a potom vypneme všetky spínače, prestaneme financovať Al-Kajdu a ona sa rozpadne. No to sa nestane. Je to strategická chyba a reálna hrozba pre Izraelčanov. Západ je prefíkaný a anglosasi môžu klamať. Nateraz sa vojenský projekt ukončil. No u ich bábkarov trvá stále pokušenie odstrániť Bašara Assada, čo otvára možnosť prehrať situáciu. Posledné roky ukázali, že vojensky sa zničiť jeho krajinu nepodarí, a už sa začal pohyb bojovníkov do Kirgizska, Kazachstanu a Ruska. Pred niekoľkými dňami došlo v Moskovskej mešite k zatknutiu wahábistov, ktorí otvorene vyzývali na džihád proti Rusku.

Začal presun bojovníkov Al-Kajdy zo Sýrie, zostavujú sa ozbrojené skupiny a začínajú ich presúvať k nám. Niekde ich treba presunúť – v tom je tá tragédia. Nikto si nedovolí zničiť Turecko – štát NATO, v ktorom je podobná situácia ako v Sýrii. Nikto si nedovolí poslať ich do Egypta. Preto tie protiruské provokácie, ktoré budú pripravovať spravodajské služby. Tento proces sa už začal, čo hovorí o tom, že aj naša krajina može byť zničená, no budeme dúfať, že to ustojíme.

 

Otázka: Nie je tajomstvom, že otázku likvidácie chemických zbraní vypustili američania. John Kerry to povedal, my sme to podchytili a rozohrali kombináciu. No odkiaľ sa vzala táto myšlienka, prečo sa stala realitou?

 

M.Musin: Hovorili sme o tom, že Putin disponoval na rozhovoroch s Obamom serióznymi argumentmi, no nevedeli sme ako bude Obama reagovať. Očividne sú v súčastnosti v nejednej krajine názorové rozdiely. Existujú rôzne záujmové skupiny, ktoré často zastávajú protichodné záujmy. Nová administrácia USA nechcela bojovať, pretože veľmi dobre chápe že vojensky nie je možné poraziť krajinu, ktorá neničila ako my, ale holila (obrazne) a živila vlastnú armádu.  Armádu, ktorá získala kolosálne skúsenosti s vedením boja v mestách. Keď hrozilo bombardovanie, nikto sa nebál. Hra sa odohrala pod kobercom. Či to bola náhoda, alebo to bolo zrežírované? Musíme pochopiť, že Spojené štáty prežívajú neľahký politický rozklad. Mnohí američania obviňujú Obamu z podpory islamistov, a že je to chyba. Čo je podľa nás dávno do očí bijúce. Na západe sa objavili ale aj vplyvní ľudia medzi elitou, ktorí majú iný názor. Pre nich je prvoradé zapáliť oheň veľkej vojny, čo umožňuje ticho sa zbaviť ekonomických problémov.

 

Otázka: Dá sa to tak povedať, že na na pozadí rozhovorov o chemických zbraniach, opätovne vracajú diplomatickým metódam svoj význam?

 

M.Musin: Silní sa môžu zúčastniť ľubovoľnej avantúry. No ako som zvykol vtipkovať, pri pokuse o raketový úder na Sýriu by Spojené štáty čakalo dosť nepríjemné prekvapenie. Pripomeniem, že Čína vykonala všetko potrebné, a Rusko …. Keď ministerstvo obrany RF otvorene začalo hovoriť, že ak na našu fregatu náhodou dopadne nejaká raketa alebo jej zvyšky, bude nasledovať odpoveď. Rozviedky USA sa tentoraz zaobišli bez svojich zvyčajných provokácií. Nikto nevzal na seba zodpovednosť predložiť prezidentovi USA nepravdivé údaje “o presnej polohe Bašara Assada”, aby vyprovokoval Obamu na úder proti Damasku. Je možné, že spravodajské odhady boli primerané a hovorili o tom, že bude zostrelené veľké množstvo riadených striel. A to by znamenalo bankrot Obamovej administratívy. …

Takýmto spôsobom sa rusko-americká hra dohrala, Sýria pokročilé zbrane má.

Musíme ale mať na pamäti, že záujmy regionálnych mocností – štátov zálivu, Izraela, Veľkej Británie s anglosaským blokom, kontinentálnej Európy, Ruska a Číny sa v mnohom nezhodujú. Je tu hlavná otázka – otázka vojny a mieru. Zrazu začali globálni hráči naozaj zastavovať zotrvačník vojny, čo je dobré pre Sýriu. Potom sa ale natíska detinská otázka : kde ale zlikvidujú Al-Kajdu, ktorá v súčasnosti dosiahla veľkosťou úroveň bežnej armády väčšej krajiny? Môžete trikrát hádať, kde títo chlapci pôjdu…

 

Otázka: Ďalším napätím, ktoré vzniklo v ruskej diplomacii je spojené s aktivistami Greenpeace z lode Arctic Sunrise. Ako hodnotíte rolu ekologickej organizácie, nakoľko je jej činnosť nezávislá?

 

M.Musin: Spravodajské služby vždy sledujú alebo sa snažia sledovať podobné organizácie.  Všetci to cítime na vlastnej koži. Mohli by sme napísať aj knihu o tom. Momentálne bežia v princípe nové technológie sociálnej manipulácie, cez sociálne siete a masovokomunikačné prostriedky.

Uvediem jednoduchší príklad. Na nás ako na úspešných účastníkov informačnej vojny, ktorí objektívne dokumentujú a ukazujú pravdu vojny, je objednaná kompromitácia a nasadené konkrétne osoby.  Koniec koncov, pravda vždy oči kole, tým viac agresorovi. Ak to správne spočítame, že u človeka ktorý sa nachádza na potrebnom mieste, má v lebečnej schránke niečo, má záujmy a vlastný svetonázor, charakter a mentalitu, je všetko možné rozohrať.

V posledných dňoch boli proti mne a našej agentúre v médiách koordinovane spustených množstvo obvinení, klebiet a klamstiev. Je známe, kto za nimi stojí, kto to platí, prečo sa konkrétni ľudia stali platenými roztlieskávačmi, nebojac sa súdnych sporov. Naši právnici operatívne pracujú, mnohí sa nám už oficiálne ospravedlnili, ako napríklad “Moskovskij komsomolec”.

Len ma udivili v kampani klebety v štátnych elektronických médiách. Všetkým je jasné, že úroveň profesionality a morálky v národnej žurnalistike dosiahla kriticky nízku úroveň.  Taktiež nie zbytočným ideálom pre vedúcich mnohých televíznych programov by dnes boli ukážky zabíjania v priamom prenose v záchvate žiarlivosti, po ukážke scény nevery, najlepšie v prostredí jednopohlavnej rodiny. Bohužiaľ takéto publikum, ľudí bez hanby a svedomia, je vždy jednoduché ovplyvniť pri použití vhodných kombinácií.

Verejné organizácie nemajú dostatočné prostriedky, aby sa venovali výberu príslušných pracovníkov,  kontrole ľudí, ich záujmov, s kým sa stýkajú a pre koho pracujú. Preto sa v takom prostredí spravodajským službám pracuje ľahko.

A pokiaľ sa autority Ruskej Federácie posilňujú – prospieva to západu? Čo keď Rusko vstane z kolien? Čo keď oživíme priemysel? V tejto situácii sú dôležité všetky udalosti, ktoré zhadzujú autoritu Ruska – najprv ide ideologická zložka, potom ostatné. Pri riešení globálnych problémov je dôležité maximálne znížiť hodnotu oponenta, aby na jeho stranu neprebehli iní.

 

Otázka: Ak som správne pochopil vaše myšlienky, s loďou Arctic Sunrise sú spojené aktivity západných spravodajských služieb?

 

M.Musin: Poďme sa pozrieť, s čím je spojený tento útok. Spomeňte si čo predchádzalo tomu a aké otázky sa v tom čase riešili. Bolo by smiešne, keby tam záujmy a línia spravodajských služieb nebola prítomná. Protirečilo by to ich profesionálnemu poslaniu.

 

Otázka: Je situácia okolo zbitého ruského diplomata v Haagu spojená s týmto incidentom? Núka sa totiž taká verzia, aj keď sa hovorí aj o tom, že je to samostatná udalosť, niekto tvrdí, že je to ilustrácia juvenilnej justície v Európe, čo si Vy myslíte?

 

M.Musin: Ukážem Vám jednoduchý príklad. Keď sa niečo prihodilo našim diplomatom v cudzej krajine, zhodou okolností sa stalo aj ich diplomatovi u nás, napríklad mu v podchode opití chuligáni tiež zlomili ruku alebo nohu. Verím, že je to normálna reakcianašich chuligánov na zbabelé vybíjanie zlosti. Ak nášho veľvyslanca zbijú na príkaz katarského premiéra, ktorý financuje vojny v Líbyi a Sýrii, a my nereagujeme, mimochodom ani naši chuligáni, na to treba dať už pozor. Musíme odpovedať na každú nepriateľskú akciu, ak si chceme udržať suverenitu krajiny. Ak sme závislý štát, potom nás samozrejme môžu ponižovať a utierať si o nás nohy. A činy našich predstaviteľov sú jasným ukazovateľom. Momentálne, ako to vidím ja,  sa vytvára prelomová situácia.- objavujú sa náznaky, že Rusko môže vstať z kolien.

 

Otázka: Spomínali ste, že proti Vám beží kampaň. Porozprávajte, ako k tej situácii došlo?

 

M.Musin: Už druhý rok, od rána do večera, za peniaze nás polievajú bahnom. Venuje sa tomu skupina vlastnou vinou nezamestnaných osôb (alebo osôb s nízkym oficiálnym príjmom), podľa niektorých, z ktorých dávno plače väzenie. Sme profesionáli, pre ktorých nie je problém zistiť tok financií a objasniť odkiaľ tečú peniaze. Vzhľadom na nesúlad príjmov a výdavkov klebetníkov, vzniká zrejmá otázka.: za aké prostriedky naši bezdomovci lietajú na dovolenky do vzdialených krajín, stretávajú sa v Európe s izraelskými profesionálnymi (pracujúcimi na objednávku) blogermi, a pod. Ideme po stope peňazí a objasňujeme, čo za robotu proti nám zaplatili okolo pol miliónmi dolárov. Navyše na rozdiel od očakávania, tieto peniaze nie sú vyplácané Katarom. Niet divu, že ten kto odo mňa odišiel, dostal lepšiu ponuku.

Prečo? Veľakrát sme boli jedinými očitými svedkami udalostí na bojisku, na miestach, ktoré sa z času na čas stali epicentrom veľkej medzinárodnej provokácie. So štandardnými technológiami žurnalistiky tam televízne štáby prakticky nepracujú. Používame principiálne novú technológiu frontovej žurnalistiky, nestranne dokumentujeme a snímame celú operáciu od začiatku do konca desiatkami kamier, preto sa stávame nepohodlnými svedkami. To je dôvod, prečo je za klebety proti nám vyplatená taká suma a ľudia to aj aktívne odrobia.

Dnes sa na fronte učím to, čo prednášam študentom. Je úplne jasné, čie záujmy sa v Sýrii stretli, kto teraz nepotrebuje žiadnych svedkov – Saudská Arábia, Katar, Turecko, Izrael, pretože pre nich je Sýria nepríjemným susedom. Zároveň nechránime len záujmy Sýrčanov, no aj väčšiny Izraelčanov, pretože Al-Kajda bude zabíjať aj ich.. No ako úspešní účastníci informačnej vojny, nie prvýkrát ako jediní v centre väčších medzinárodných provokácií, sme neželaní. Ak nás odstránia, budú môcť hovoriť čo sa im zachce. Napríklad že tam sa použili chemické zbrane. V takej veľkej hre je potrebné nás odstrániť akýmkoľvek spôsobom. Chvála bohu zatiaľ platia len za šírenie klebiet, no máme informácie už aj o tom, že si chcú objednať priamo… Súčasne všetci vidíme, chápeme, sledujeme, ale “a la guerre comme a la guerre”. Proste všetko je to zlé. Veď nás odstraňujú ľudia nelojálni a nepriateľskí voči našej krajine a niektoré naše masovokomunikačné prostriedky stoja na ich strane… Dnes “medvedíci” na CT možu kľudne nechať mnoho miliónov divákov na pedofilov, zradcov, ľuďí kvôli ktorým bola naliehavo evakuovaná jedna zo skupín centrálnej televízie zo Sýrie… Pri hľadaní škandálu môžu ľahko plniť antiruské politické a vojenské objednávky. Samozrejme že vyhráme na súde proti klebetníkom aj médiám. Ale keď sa pozriete nestranne na súčasný stav domácej mediálnej mašinérie, uvedomíte si že šancí na záchranu krajiny už nie je tak veľa. Je už odskúšané, ako budú reagovať všetky inštitúcie. Ak sa začne vojna, už nie v Sýrii ale v Rusku, je mi úplne jasné ako tieto stanice a “medvedíci” budú fungovať a čie záujmy budú chrániť. V súčasnosti tam vystupujú ľudia, ktorí postavili pred guľky celé rodiny dôverčivých v prezidenta krvácajúcej krajiny, ktoré zastupujú svoju krajinu veľmi zodpovedne, vrátane mojich spolupracovníkov. Na vojne sa za to strieľalo, no teraz týchto ľudí z nejakého dôvodu začínajú podporovať ruské médiá. Tak nakoľko sú oni potom ruské?

 

Otázka: Môžete povedať čo – to, čo sa deje momentálne na Blízkom Východe, o zmene sfér vplyvu globálnych centier mocí, ekonomických kapitálov, finančných klanov?

 

M.Musin: Samozrejme. Zbystrite pozornosť, Irán a Sýria boli odrazu odpojené od systému medzinárodných medzibankových dohôd. Pravda američania ale nečakali takú odpoveď : Ak tak urobia s hociktorou krajinou, ktorá sa stane nepohodlnou, potom je potrebné vytvoriť svoj vlastný bankový systém, nezávislý od USA. Napríklad sme sa dohodli, vynechajúc dolár, o začatí priamych platieb s Čínou systémom rubeľ – juan. Je to veľmi nebezpečné, predstavuje to ohrozenie impéria dolára. Toto je jadro problému. Teraz sa musíme učiť spôsob porazenia konkurentov, tak ako sme to urobili v Sýrii. V Sýrii my teraz vidíme budúcnosť našej krajiny. Napríklad sa pozrime – ak narkomani idú s útočnými cielmi, je taký problém v Ruskej Federácii? Sú u nás Suniti? Bojujú tam tisíce našich krajanov? Dnes v noci sme nakrútili film , ako zahynul náš známy – mechanik, vodič tanku. Pod paľbou guliek snajperov opravári zapriahali vlečné lano, aby vytiahli tank a zachránili toho vojaka, no žiaľ vodič zahynul v dôsledku priameho zásahu RPG. S najväčšou pravdepodobnosťou bol zabitý človekom, ktorý hovorí rusky. Iba z jedného rajóna Dagestanu tam bojuje 106 ľudí a predstavte si koľko tam bojuje wahhábitov z Tatarstanu, Baškírie, z Uralu a Sibíri? Bohužiaľ čas, kedy začnú džihád v Rusku nie je ďaleko.

Teraz je potrebná kolosálna štátna múdrosť, je potrebné aby ľudia ktorí sa dnes nachádzajú v systéme verejnej správy pochopili, že v rámci šiesteho technologického poradia, budú rozvíjať slepotu. Aj Vy ste tiež padli pod pôsobenie stroja na vymývanie mozgov – ako sú neoverené fakty a t.ď., no videli ste nejaké vytie a hluk stál.

Obhajujem záujmy Ruska na vzdialených miestach, mám štari deti a my svoju krajinu brániť budeme. Vidím chyby politického vedenia Ruska, lebo je to téma našej dnešnej konferencie – je to všetko problém byrokracie, ktorá ani pred 100 rokmi nebola schopná reagovať na výzvy doby. Dnes sa napríklad používa ten istý model, len ideológia je zamenená. Namiesto ateistickej bezbožnej doktríny radikálneho racionalizmu sa používa ideológia religióznych vojen. A tú je ľahké si získať, pretože prostriedky na vymývanie mozgov nebudú pracovať v náš prospech. Je možné, že budete pracovať proti odlišným iným kanálom, kde sú normálni analytici. Ale aby sme podchytili kompetentných odborníkov, ktorí sú v tejto oblasti, musíte mať dostatok prostriedkov a schopností. No toho pravda niet. Nie sme pripravení na útok štátov, kde sú všetci gramotní a sčítaní. Psychológovia predložili svoje závery, známe personálne portréty., vypracovali technológiu “plnky”, aby bolo dosiahnuté požadovaného účinku. V r.1933 sme prehrali štát a vrátili sa do epochy boľševického teroru, stratiac zákon a priemysel, v roku 1991 sme stratili polovicu populácie a ohromné teritórium, v r.1917 sme taktiež prehrali štát.

O 100 rokov neskôr sme sa vrátili do rovnakého stavu, stratiac územie a ľudí, medzinárodnú autoritu, vieru, mnohodetné rodiny. Prečo potom bolo treba zabiť toľko miliónov ľudí v 20. storočí, aby sme sa z 21. storočia vrátili do 19.? A teraz spolu s neoindustriálnymi krajinami priznávame, že je potrebné budovať štátny kapitalizmus? Prečo teda bolo treba rezať samých seba? Veď západ koniec koncov, ktorý nám podsunul tieto teórie sám neprešiel revolučnou, ale evolučnou cestou vývoja.

Existuje mechanizmus spustenia temného davu, ktorý odreže a fyzicky zničí riadiacu vrstvu, odreže predstaviteľov kapitálu a začne vychovávať svojich vlastných. Teraz prichádzame do tejto fázy, pretože všade prebiehajú protestné akcie, súčasný sociálno-ekonomický model je vyčerpaný. Tento kompádorský model nám nanútili, no čas je nenávratne premárnený. V Sýrii väčšina obyvateľov vystupuje proti teroristom a banditom, v súčasnosti je možné túto krajinu dostať na kolená len genocídou a vyvraždením miliónov ľudí. Toto nikto nerieši. To znamená, že celá táto armáda príde k nám. Povedzte, koľko máme času, aby sme začali komunikovať spolu a konsolidovať záujmy väčšiny? A ak to všetko pôjde veľmi rýchlo, to Vám opakujem – rozohrajú to u nás podľa sýrskej učebnice.

 

 

 

preklad z ruštiny :  http://kprf.ru/international/capitalist/124057.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |