Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Peter Staněk na pravda.sk : bude to riešiť globálny konflikt - chelemendik.sk

 

Peter Staněk na pravda.sk : bude to riešiť globálny konflikt

2020-05-30  (22:18)

 -  Peter  Staněk na pravda.sk  : bude to riešiť globálny konflikt

Online o ekonomike, zmenách a budúcnosti s Petrom Staněkom

 

CM. Drunek - Aky je Vas odhad tohtorocneho deficitu HDP?
( 23.08.2010 09:29 ) Zhruba na úrovni 7,5 až 8 percent.

QuickQuick - Mozem 2 otazky ? 1. Myslite si, ze by sa dalo nieco urobit, zlepsit, vo fungovani bank v celom svete, aby nevznikali dalsie a tak nevytvarali v podstate neexistujuce, nicim nekryte, ani vyrobou, ani zlatom, zdroje ? 2. Viete sa este orientovat v tych zmenach, ktore nam tu pripravuju politici kazde styri roky a povazujete taketo postupy, tieto konkretne trendy na Slovensku, v riadeni ekonomiky za systemove ?
( 23.08.2010 09:29 ) Nie, sú nesystémové, vytvárajú neodhanuteľné podnikateľské prostredie a vyhýbajú sa riešeniu skutočných problémov. V momente keď banky operujú v globálnom planetárnom rozmere, národné kontrolné mechanizmy ich nikdy neustrážia.

Boris - Aky je Vas nazor na 2 pilier pri terajsom nastaveni a vyhodnost pre napr. 40 rocneho s priemernym platom v NH.Dakujem
( 23.08.2010 09:27 ) Je úplne bezpredmetný a je z nastavenia neudržateľný a výnosy nebudú také, aby mali ten švajčiarsky dôchodok.

Kamil - Dobrý deň, je vhodné zmenšovať odvody do poisťovní a nahradovať tento výpadok zýšením dane z príjmov ?
( 23.08.2010 09:25 ) Cez daň z príjmov je to nereálne, musí sa ísť cez spotrebné dane a dph.

richard - P.Stanek, nemate pocit, ze s tych novych navrhov vlady ohladom dani a odvodov bude o dovod viac prestahovat svoje firmy do danovych rajov a ostat na Slovensku dobrovolne nezamestnany ? Na zivnost teraz platim cez 5000 EUR dane spolu s odvodmi je to bezmala 10000 EUR za ktore nemam ziadne sluzby. Dostal som ponuku zalozit si firmu v zahranici za 500 dol. danovu licenciu na rok. No kto by neodolal ??
( 23.08.2010 09:25 ) Samozrejme súhlasím, proces odchodu do daňových rajov sa urýchli.

Milan - Aká je dobrá a aká zlá perspektíva Eura ? Ďakujem
( 23.08.2010 09:24 ) Dobrá že zostane existovať. Zlá, že kurz bude dlhodobo padať. Ak bude padať, stratí sa sklon k úsporám a keď nebudú úspory, bankový sektor pôjde do vývrtky.

daniela - Pekný deň prajem, chcem sa spýtať-nemala by vláda najprv oznámiť čo mieni urobiť na strane výdavkov? Pretože zatiaľ vieme len čo zaplatíme my. Som presvedčená, že malých živnostníkov to položi. Robím také vyúčtovanie dane a vidím. Zárobok za rok 9000,- €, z toho všetky odvody aj ked minimálne je to likvidačné. Vláda asi nevie, koľko ma z tých 400 tis. živnostníkov v takej situácii.
( 23.08.2010 09:23 ) Prvým krokom je úspora vo vlastnej činnosti a zmena daní a odvodov je až doplnkom po vyčerpaní všetkých vnútorných možností. Úspory môže vláda aktivovať okamžite, ale zmeny daní a odvodov vzhľadom na dĺžku legislatívneho procesu potrvajú určitý čas.

Anton - Myslíte si, že súčasná vláda najde v sebe dostatok odvahy a začne riešiť veľmi dôležitú otázku nezamestnanosti najmä mladých ľudí tým, že pošle na dôchodok penzistov, ktorí už majú nárok na dôchodok. Je totiž známe, že vo verejnej správe pracuje na Slovensku asi 230 000 dôchodcov. Ak by tiedto miesta obsadili ľudia v produktívnom veku, znížila by sa nezamestnanosť u nás o polvicu. V období krízy alebo veľkého šetrenia sú anomáliou výsluhové dôchodky vojakov a policajtov v produktívnom veku, ktorí ešte veselo pracujú vo verejnom sektore. Keby vojaci bojovali, tak to má opodstatnenie, lenže naši vojaci (majori, plukovníci) boli úradníkmi, ktorí sa viac menej hrali na vojakov. bude tento nespravodlivý jav riešiť dnešná vláda ?
( 23.08.2010 09:21 ) Nie, nebude mať na to odvahu. Už to prezentovala tým, že princíp univerzality odmietla.

Jozef Novak - Vlady Meciara, Fica a Dzurindu postupne zlikvidovali slovensku kulturu ako sucast kreativnej ekonomiky EU, ba nova vlada ide rusit umelecke fondy, cize aj stipendia, ceny a premie pre mladych vedcov i dalsie formy podpory autorov zaniknu. Viete si predstavit, co by primalo politikov, aby prijali tzv. protichvostovy zakon, cize prednostne finacovanie vedy a kultury na urovni povedzme tretieho statu EU od konca?
( 23.08.2010 09:19 ) Politik príjme rozumné riešenie až po vyčerpaní ostatných možností a pokiaľ táto spoločnosť nebude považovať vedu a kultúru za naozajstný fenomén, nemá šancu.

20jano04 - Dobry den, chcem sa Vas spytat co vravite na navrh o zmene dani a odvodov v tej forme v ktorej ho prezentovali mihal a miklos. Zaujima ma najma vplyv na pracovny trh.
( 23.08.2010 09:17 ) Nebudú riešiť problém štátneho rozpočtu ani sociálnej poisťovne, pretože skutočný problém je inde. Hlavným dlžníkom soc. Poisťovne sú štátne firmy a pokiaľ ich štát nedofinancuje na skutočnú potrebu, vždy budú vytvárať deficit.

Samuel Vojtek - Dobry den pan inzinier, som studentom VŠE Praha a chcel by som sa opytať, aký je vas makroekonomicky pohlad, na mediami a ministrom Mihalom ohlasovaný zásah do odvodou z dohody o pracovnej činnosti. Zaujímal by ma postup, ako by to vplyvalo na domacnosti, firmy a stát. Poprípade vase osobné stanovisko k navrhovanému kroku. Je to správny spôsob pokrývania státneho deficitu? Dakujem pekne S pozdravom Bc. Samuel Vojtek
( 23.08.2010 09:15 ) Jer to zástupný problém, ktorý nevyrieši skutočný problémy deficitu ani štátneho rozpočtu. Väčším problémom je agentúrne zamestnávanie pri ktorom sa neplatia ani odvody ani dávky a budú vytvárať neskôr problémy pre penzijný systém.

Daniel ,Liptovský Mikuláš - Pán Stanek prečo nevstúpite do politiky,myslím že naša politika potrebuje zrelých odborníkov a nie "rýchlokvasných ,potom to aj tak vyzerá. Ďakujem za odpoveď
( 23.08.2010 09:13 ) Na politiku nemám ani chrbticu ani žalúdok.

Dávid - Vážený pán Staněk, vždy si rád pozriem s Vami akykoľvek rozhovor, pretože Vaše odpovede sú fundované a pritom priame a trefné. Mal by som otázku, ak dovolíte: Je podľa Vás ešte priestor a príležitosť pre príchod nových bánk na Slovensko? V poslednom období sem prišli hlavne internetové banky ale žiadna "kamenná banka". Je už Slovensko z tohto pohľadu bankovníctva nasýtené? Údajne sa uvažuje o odchode mBanky, predaj OTP Banky je už na spadnutie .... Vďaka za odpoveď a želám všetko dobré. Dávid z Nitry
( 23.08.2010 09:12 ) Bánk je dosť, na rozmer krajiny sú postačujúce a internetbanking nerieši problém zadlžovania populácie. Dnes sem prichádzajú hlavne nebankové subjekty. Hlavným problémom nie je počet bánk, ale príjmová stratifikácia populácie Slovenska, čo znamená, že 78 percent ľudí má príjem menší ako je priemerná mzda. Za posledných 30 rokov sa objem bohatstva v USA zvýšil o jeden trilión dolárov, ale 95 percent z tohto nárastu získalu 5 percent populácie. Príjem priemernej americkej domácnosti po zreálnení je v roku 2009 menší, ako v roku 1973. Stredná trieda sa rozpadá, veľká čas´t prechádza k nízkoziskovým skupinám a malá časť k vysokópríjmovým. Hlavnou príčinou dnešnej krízy je problém globálnej spotreby.

František - Chcem sa spýtať, či odlúčenie cirkvi od štátu a aj buĎ dôcodok, alebo plat pomôže našej ekonomike.
( 23.08.2010 09:08 ) Sprehľadnia vzťahy a ztransparentia finančné toky.

Michal - Dobrý deň,v diskusných reláciách som Vás rád počúval pre jednoznačné a vecné stanoviská, aký máte prosím názor na zdanenie bánk, ako sa to navrhlo v Maďarsku? Ďakujem
( 23.08.2010 09:07 ) Zdanenie bánk je možné, ale v situácii pokiaľ, sú banky na národnej úrovni. Pokiaľ ide o európske konglomeráty, banka zdaneniu na národnej úrovni utečie.

Miro - Dobrý deň p.Staněk, ako vnímate snahy súčasnej vlády o privatizáciu či "vstup strategického partnera" do Craga a ŽSR a je pre SR projekt širokoroschodnej strategický? Ďakujem
( 23.08.2010 09:06 ) Projekt širokorozchodnej je strategický a súvisí s dohodou Nemecka a Ruska o tzv. paneurópskej infraštruktúre. Privatizácia, alebo investor môže pomôcť letisku a Cargu, ale u Carga štát musí stanoviť objektívnu cenu dopravnej cesty.

Peter - Je správne že vláda ide zvyšovať odvodové zaťaženie živnostníkom ? Predsa živnostníci nemajú 20-25 dni preplatené dovolenky, preplatenie štátnych sviatkov,ručia celým svojim majetkom tak nemôže sa hovoriť, že idú sa im rušiť výnimky aby boli tak ako u zamestnacov. Nezmiešávajú sa potom hrušky z jablkami?
( 23.08.2010 09:05 ) Nie, pretože živnostníci platia minimum do penzijných systémov, ale budú poberať aspoň priemerný dôchodok.

peter z Bratislavy - Stretol som sa s nazorom ze zijeme v dobe v ktorej sa "zisk privatizuje a strata znarodnuje" co vy na to?
( 23.08.2010 09:03 ) Áno, je to presne tak, volá sa to socializácia strát a privatizácia ziskov.

trent - Bude raz musiet celosvetove dlhy zamazat hyperinflacia?
( 23.08.2010 09:03 ) Nie, bude to riešiť globálny konflikt. Presnejšie poradie: Hyperinflácia povedie k sociálnym búrkam a tie vyústia k hľadaniu vonkajšieho nepriateľa a teda ku konfliktu. Generovanie obrovských dlhov v posledných 20 rokoch je nezmazateľné a neudržateľné.

mino - Co by ste povedal Radicovej, keby ste bol v kozi Merkelovej a chcel ju dotlacit do pozicky Grecku. A co by ste Merkelovej odpovedal ako Radicova?
( 23.08.2010 09:02 ) Čo by som povedal Radičovej? EÚ je založená na solidarite bez ohľadu na to, kde sa prejave. Ak nechcete vy byť solidárni k nám, nebudeme my solidárni k vám. A odpoveď Radičovej: Až budú naše dôchodky na gréckej úrovni, tak im pomôžeme.

trent - Bude raz musiet celosvetove dlhy zamazat hyperinflacia?
( 23.08.2010 09:03 ) Nie, bude to riešiť globálny konflikt. Presnejšie poradie: Hyperinflácia povedie k sociálnym búrkam a tie vyústia k hľadaniu vonkajšieho nepriateľa a teda ku konfliktu. Generovanie obrovských dlhov v posledných 20 rokoch je nezmazateľné a neudržateľné.

mino - Co by ste povedal Radicovej, keby ste bol v kozi Merkelovej a chcel ju dotlacit do pozicky Grecku. A co by ste Merkelovej odpovedal ako Radicova?
( 23.08.2010 09:02 ) Čo by som povedal Radičovej? EÚ je založená na solidarite bez ohľadu na to, kde sa prejave. Ak nechcete vy byť solidárni k nám, nebudeme my solidárni k vám. A odpoveď Radičovej: Až budú naše dôchodky na gréckej úrovni, tak im pomôžeme.

emo - Dobry den, myslite si, ze nas EU dotlaci do pozicky Grecku? A prezije Grecko, alebo zbankrotuje?
( 23.08.2010 09:00 ) Dotlačiť nás nedotlačí, ale nám to spočítajú a Grécko nie je schopné dlhodobo splatiť svoje dlhy, záver nech si čitateľ urobí sám.

junior - Verite tomu, ze je mozne zreparovat verejne financie bez zdvihnutia sadzieb DPH?
( 23.08.2010 09:00 ) Nie. Musú prísť súbežne odstránenie korupcie a zároveň zvýšenie DPH, to by mohlo zmierniť deficit verejného sektora. Vyrovnaný rozpočet je ilúzia.

Juraj - Myslíte si, že sa podarí vláde udržať súčastný pomer odvodov do druhého dôchodkového piliera 9%, alebo budú nútení ho znížiť.
( 23.08.2010 08:59 ) Tento odvod je najvyšší v EÚ a z dlhodobého hľadiska je neudržateľný. Skôr či neskôr dôjde k jeho redukcii na pomer 12:6, alebo ešte menej. Druhý pilier nie je riešením penzijných problémov, čo konštatovali štúdie Svetovej banky, a v každom prípade v slovenskej verzii je svetovým unikátom, je príliš vysoký. Pripomínam, že Nemci majú 4 perc. odvod do II. piliera, naviac ekonomika nemá.

Vlado - Tzv vlada rozpoctovej zodpovednosti, ako sa terajsia vladna garnitura pred volbami sama nazvala nevie zrazu usetrit a vajata, najprv nieco navrhne potom rusi a spolu to ani nemusi byt tych ohlasovanych 400 mil, co znamena, ze dlh este stale porastie. Otazka 1. ako chce vlada usetrit(povodne dokonca to malo byt 2miliardy), ak vobec, ked chce setrit len na obcanoch a neskrta predovsetkym vladne vydaje 2. neboli to len predvolebne lzi a nechaju to na samovyrovnanie pomocou rastu, teda neurobia nic.
( 23.08.2010 08:57 ) Korupcia znamená najväčšiu dieru vo verejných financiách. Ak ju reálne nezastavíte, nikdy daňové a odvodové úpravy nebudú stačiť. Zatiaľ ale bohužiaľ sú to vo vzťahu ku korupcii len slová a slová od všetkých vlád. 2. Máme šedú a čiernu ekonomiku. Šedá je asi 80-90 miliárd sk a čierna je asi 40 miliárd. S týmto nikto nič nechce robiť. A z tohto hľadiska nemôžu byť dôveryhodné úpravy daní a odvodov, pokiaľ najväčší kanál únikov zostáva.

Sergej Chelemendik - Ako dlho este vydrzi euro?
( 23.08.2010 08:54 ) Euro vydrží ešte roky, problém je otázka jeho kurzu. Predpokladám, že postupne sa bude znižovať. Samotní Američania majú aujem o jeho udržanie, ale v hodnote 1:1. Neodvážim sa povedať, či to bude ešte tento rok, ale bude to smerovať k tomuto kurzu.

daff - Dobry den, pan Stanek. Politici nam casto slubuju tzv. "trvale udrzatelny rozvo". Je podla vas vobec nieco take realne?
( 23.08.2010 08:53 ) Nie.

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


lidinka   |   2010-08-24  (15:41)
50%  
mínus plus
  Pán Stanek, má úplne vo všetkom pravdu,čo sa týka HDP a nášho ekonomického rozvoja. Som jeho obdivovateľkou a veľmi rada si pozriem aj relácie z televíznej obrazovky, v ktorých sa vyjadruje k ekonomickej situácii na Slovensku. Je to fundovaný odborník a bodaj by ich naša republika mala oveľa viac..Je to nesmierne rozhľadený ekonóm, ktorý vie o čom hovorí. A zatiaľ sa to aj plní a prejavuje v našom každodennom živote. Problém je však v tom, že politici(hlavne terajší)ho vôbec nepočúvajú, čo v blizkej budúcnosti bude na škodu celému Slovensku. Je mi z toho smutno ale to je fakt:(((

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |