Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Odbory dúfajú prilákať až 2 milióny ľudí - chelemendik.sk

 

Odbory dúfajú prilákať až 2 milióny ľudí

2020-06-29  (11:37)

 -   Odbory dúfajú  prilákať až 2 milióny ľudí

 

Francúzske odbory organizujú ďalšie masové demonštrácie

SITA | 23. septembra 2010  8:11
Francúzske odbory zorganizovali na štvrtok ďalšie masové pouličné demonštrácie a štrajky na protest proti snahe pravicového prezidenta Nicolasa Sarkozyho zvýšiť vekovú hranicu pre odchod do dôchodku zo súčasných 60 na 62 rokov.
  Odbory dúfajú, že sa im podarí prilákať až dva milióny ľudí. "Prioritou je široká mobilizácia," vyhlásil Bernhard Thibault, šéf odborovej organizácie CGT. Pred dvoma týždňami vyšlo do ulíc protestovať proti reformám viac ako milión francúzskych zamestnancov.

Sarkozy menej než dva roky pred tým, ako sa bude môcť opäť uchádzať o post najsilnejšieho muža krajiny, prisľúbil, že dôchodkovú reformu bude aj naďalej presadzovať a zostane ústrednou ako pre jeho program reforiem, tak aj pre jeho osobnú stratégiu politického prežitia.

Reformu už schválila dolná komora francúzskeho parlamentu. Teraz bude nasledovať jej preskúmanie v hornej komore, čo by podľa predpokladov malo ísť hladko.

Vláda zdôvodňuje potrebu dôchodkovej reformy vysokým deficitom a starnúcou populáciou. Bez zásadných zmien dôchodkového systému by v roku 2050 dosiahol deficit podľa vlády viac ako 100 miliárd eur. Po zavedení reformy by mal byť podľa predpokladov penzijný systém do roku 2018 vyrovnaný. Aj napriek reforme bude mať Francúzsko jednu z najnižších vekových hraníc odchodu do dôchodku spomedzi rozvinutých krajín. Nemci plánujú zvýšiť hranicu dôchodkového veku na 67 rokov a vo Veľkej Británii a Taliansku sa odchádza do dôchodku vo veku 65 rokov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |