Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nikolaj Starikov: Prečo Západ a ruskí liberáli pľujú na históriu Ruska - chelemendik.sk

 

Nikolaj Starikov: Prečo Západ a ruskí liberáli pľujú na históriu Ruska

2020-02-12  (05:53)

 -  Nikolaj Starikov: Prečo Západ a ruskí liberáli pľujú na históriu Ruska

2.10.2015


Húževnatosť, s akou sa liberáli vo vnútri Ruska a Západ ako celok snažia očierniť a opľuť minulosť našej vlasti, vyvoláva údiv. Tu „svedomitý“ bloger nahádže špinu na ZSSR, tam opozičný televízny kanál vykoná prieskum o Veľkej vlasteneckej vojne spôsobom, ktorý uráža pamiatku obetí. K ním sa vždy radi pripoja aj najmocnejšie západné médiá. Minulý týždeň sa britská štátna ( no ktovie prečo považovaná za „nezávislú“ ) BBC usilovne snažila prepísať históriu napíšuc takú lživú podlosť na adresu ruských vojakov, že sa človeku až hnusí tie slová zopakovať. To vyvoláva otázku – prečo? Prečo sa celá tá čeliadka neustále pokúša kydať na našu minulosť,  prečo podnikajú stále nové pokusy zatrieť ju čiernou farbou?

Poďme si to vysvetliť.

Narysujme si na začiatok hlavné súradnice. Prečo je základný informačný útok nasmerovaný práve na stalinskú dobu? Prečo je väčšina lží, falzifikácií, špiny a podvodov nasmerovaná konkrétne na obdobie od konca 30-tych po obdobie 50-tych rokov? 

Deje sa to tak preto, lebo naši geopolitickí protivníci si veľmi dobre uvedomujú dve veci:

História – to nie je len jednoduchý zoznam udalostí minulej doby. V prvom rade – je to programovanie budúcnosti.

Boj na politickej mape sveta nie je prerušený ani na jediný deň, to znamená, že oslabovať svojich hlavných protivníkov je nutné denne, každú hodinu. Prepisovanie histórie, očierňovanie a falzifikácie poskytujú na to vynikajúcu príležitosť.

Dnešné Rusko, ktoré jasne a otvorene vykonáva svoju zahraničnú politiku vo svojom vlastnom záujme a chystá sa to isté robiť v rámci svojej vnútornej politiky – to je konkurent Západu. Nebezpečný konkurent. Je možné sa podľa vlastnej ľubovôle vysmievať nad úrovňou nášho  HDP a jeho nízkym podielom na svetovej ekonomike, porovnávajúc to s pomermi SŠA a ich satelitov, nad „bezmocnosťou“ Ruska, napriek tomu nám celkom nedávna história ukazuje, že toto všetko sú len triky informačnej vojny. Samotný Západ veľa dôvodov k vlastnej spokojnosti nemá a uvedomuje si to lepšie, než ktokoľvek iný. 

Rusko-ZSSR ako faktor svetovej politiky v polovici 20-tych rokov 20.storočia prakticky neexistoval. Ekonomika zničená občianskou vojnou, NEP (Nová ekonomická politika – program ekonomického rozvoja novej sovietskej moci) iba čo dal možnosť nakŕmiť ľudí, no malovýroba roľníckeho typu nikdy nemôže konkurovať veľkým západným korporáciám  využívajúcim moderné stroje. Priemyslu v ZSSR nebolo, autá a ťažké zbrane (tanky, lietadlá, lode) vyrábať nebolo možné. 

No prejde len 10 rokov a situácia sa kardinálne mení. Počas dvoch päťročníc je v ZSSR postavených okolo 300 veľkých podnikov vyrábajúcich stroje, nie čipsy či nápoje s bublinkami. Uplynie ešte ďalších 10 rokov a priemysel ZSSR, ktorý odolal strašnej vojne, zažil evakuáciu, stratu obrovského počtu ľudí, sa stane druhým najsilnejším NA SVETE! Zaostáva len za priemyslom SŠA, ktorý nezažil hrôzy vojny, práve naopak – na vojnových zákazkách z Európy sa zotavil z Veľkej depresie a zmohutnel.

Takže za dvadsať rokov sa situácia zmenila na nepoznanie. Pritom útok Hitlera a totálne zverstvá nacistov, ktorých k moci v Nemecku priviedol menovite Západ, mal za cieľ likvidáciu ZSSR ako konkurenta, ktorého úspešný rozvoj začínal predstavovať vážne nebezpečenstvo. 

Niečo podobné sa odohralo aj s Čínou. Tu sa reformy začali v roku 1978. Vidiac, k čomu to speje a ako rýchlo sa Čína rozvíja, v roku 1989 sa SŠA pokúšajú uskutočniť v Číne štátny prevrat. Námestie Nebeského pokoja. „Ešte deti“ – študenti, požiadavky „demokratizácie“ a ľudských práv. Po tom, čo sa odohralo na Ukrajine dnes, je všetkým jasné, kto a prečo používa farebné revolučné technológie. Pravda, okrem ruských liberálov, amerických diplomatov a západných novinárov. Potlačiac pokus štátneho prevratu, posunula sa Čína dopredu. V súčasnosti aj najservilnejší zástancovia SŠA vo vnútri Ruska s obľubou poukazujú na čínsky príklad, no cynicky pritom zabúdajú poukázať na to, že ak by bola v Pekingu zvíťazila „demokracia“, žiadnych podobných úspechov by Číňania nedosiahli. Takže za posledných 25 rokov sa Čína stala nie iba jednoducho konkurentom Západu, ale v priamej konkurencii čínski súdruhovia začali predbiehať svojich európskych a amerických partnerov. 

Záver z vyššie povedaného je teda takýto – z historického hľadiska ostáva už len nie veľa času do bodu, kedy dôjde k nevyhnutnej radikálnej zmene celkovej svetovej situácie. Západ však nechce dopustiť, aby k tejto zmene došlo. Jedným zo spôsobov, ako tomu zabrániť, je boj s našou históriou. Jej deformovaním a očierňovaním. 

Prečo je to potrebné?

Prestavte si, že po starom otcovi zdedíte prekrásny vidiecky dom a obrovský pozemok. No sused veľmi chce, aby dom i pozemok patril jemu. Začína vám rozprávať klamlivé, ohováračné a očierňujúce reči o tom, akým nečestným spôsobom sa váš dedko dostal k tomuto domu. Pritom prešibaný sused nič nehovorí o spôsoboch,  pomocou ktorých sa jeho predkovia dostali k ešte väčšiemu domu, ku ktorému patrí o niečo menší pozemok. Premývanie mozgov zo strany tohto suseda sa vedie všetkými spôsobmi – pomocou ďalších susedov, miestnej tlače a dokonca aj miestnych autorít. Vtip je v tom, že ako náhle vy súhlasíte s tým, že váš dedko bol darebák a ním získaný pozemok a dom boli nadobudnuté protiprávne, máte tu suseda ako na koni. A otvorene vám vyjaví zdanlivo logickú vec – vráťte to, čo získal „zločinec“ nečestným spôsobom. A komu to treba vrátiť? Samozrejme jemu – susedovi.

Informačný útok na stalinskú dobu sa vedie preto, lebo dnešné Rusko je priamym nástupcom ZSSR. A všetko to, čo ZSSR dokázal vytvoriť a získať, má v podstate svoj základ postavený za stalinských čias. Pokiaľ súhlasíme s tým, že vo svojej dobe Stalin a ZSSR boli „zločincami“, otvárame bránu, za ktorou stojí dlhý rad tých, ktorí by nám radi niečo vzali. Presne preto sa snaží Piata liberálna kolóna spolu so západnými médiami unisono liať špinu na našu minulosť. Pritom konkrétne NA STALINSKÚ MINULOSŤ. Lenina na Západe nikto nenapadá. Trockého tam dokonca chvália, pokúšajúc sa znova vytiahnuť z naftalínu pre nich tak užitočný trockizmus, ktorého porážku dovŕšilo stalinské víťazstvo nad hitlerizmom. Od tej doby na nikoho neútočia s takou zúrivosťou ako na Stalina. Prečo? Preto, že Stalin – to nie je len politik z minulosti. Je to vodca ZSSR počas skoro troch desaťročí. Stalin – to je zahraničná politika nášho štátu, sú to jej víťazstvá a zisky. Stalin – to sú úspechy, ktoré si my všetci dodnes užívame.

Len čo budeme súhlasiť s tým, že Sovietsky zväz viedol „zločinec“, potom všetko, čo bolo urobené, vybojované a postavené v tých rokoch, nám prídu zobrať.

Osobitne pre tých, ktorí rozmýšľate pragmaticky a žijete peniazmi a ziskami: Západ očierňuje Stalina aby si mohol privlastniť všetky stalinské výdobytky.

Dnes sa často usmievame nad Ukrajinou s jej nespútanou desovietizáciou, dochádza k ničeniu sôch Lenina, ktorý Ukrajinu založil. Nadávajú na Stalina, ktorý k Ukrajine pripojil Zakarpatskú oblasť a celý rad iných území, ktoré dovtedy patrili napríklad Poľsku či Rumunsku. Je to v podstate samovražedná politika – ak sa vám nepáči ZSSR a Stalin, ak považujete „Zmluvu o neútočení medzi ZSSR a Nemeckom“ za „zločineckú“ a „nezákonnú“ – potom odovzdajte  Ľvov Poľsku, Užhorod Maďarsku, Černovci Rumunsku a tak ďalej. Na čo vám sú „darčeky diktátora“, ktorý vraj nie je o nič lepší ako Hitler, o čom sa nás dnes aktívne snažia presvedčiť všetci tí ruskí liberáli, západní žurnalisti a ukrajinskí politológovia a nacionalisti?

„Principiálnosť“ by sa patrilo zachovať aj Litve a vrátiť Poliakom mesto Vilnius-Viľno, ktoré dostali od Stalina na jeseň v roku 1939. Zároveň odovzdať Nemecku Memel-Klaipedu, ktorá sa stala litovským mestom hneď po „okupácii“ Litvy, ktorú my správne nazývame oslobodením od nacistov. 

Pľúvanec na minulosť – veľmi nebezpečná vec.

Krútiac hlavou nad Ukrajinou a Litovcami, v Rusku, neviem prečo, nikto nehovorí o tom, že liberáli nám navrhujú presne takú istú nebezpečnú politiku. U nás doma, v Rusku. 

Musíme sa vraj všetci zhodnúť na „zločinnosti“ Stalina. Len pred mesiacom, 15. augusta 2015, vláda pod vedením D. A. Medvedeva podpisuje dokument pod názvom „Koncepcia štátnej politiky pre uchovanie pamäti o obetiach politických represií“. 

Nie je to nič iné, než nová vlna neslávne známej „destalinizácie“.  Len je premenovaná, no preto je ešte nebezpečnejšia. Pozrite sa, ako „kreatívne“ nám navrhujú pľuvať na našu minulosť, ako elegantne a pekne nám navrhujú súhlasiť s tým, že náš dedko získal náš DNEŠNÝ dom a ohromný pozemok nezákonne. Tu sú citáty z tohto, podčiarkujem, VLÁDNEHO dokumentu.

-„Rusko sa v plnej miere nemôže stať právnym štátom a zaujať zodpovedajúce miesto v medzinárodnom spoločenstve, ak si neuchová pamiatku mnohých miliónov svojich občanov, ktorí sa stali obeťami politických represií“. 

Menujte mi aspoň jeden z významných svetových suverénnych štátov, ktorý by urobil niečo podobné. Spojené štáty? Veľká Británia? Čína? Žiadny z týchto štátov nepľuje na svoju minulosť, nehádže špinu na „otcov zakladateľov“, Georgea Washingtona, či Mao Ce Tunga, hoci obaja títo politici uvrhli svoje štáty do priepasti občianskej vojny. To minimálne.

„Základnými strategickými cieľmi tejto Koncepcie sú: 

Rozpracovanie a realizácia efektívnej štátnej politiky vo sfére uchovania si pamiatky obetí politických represií, vrátane aktívneho vlastenectva;

Vytvorenie nevyhnutných sociálnych podmienok pre inovatívny rozvoj štátu, realizovaných na základe aktívnej spolupráce s inštitúciami občianskej spoločnosti“.

Nebudem vás nudiť ďalšími citátmi z tohto naozaj škodlivého dokumentu. Prejdem rovno k následkom. Ako náhle budeme my v Rusku súhlasiť s tým, že „zločinná moc“ uskutočňovala zločinnú politiku, v ďalším kroku sa musíme vzdať všetkých výsledkov tejto akože „zločineckej politiky“. A po tomto nám už veru nebude do smiechu.

Dnes sa Západ pokúša zmeniť pravidlá fundovania OSN, vedú sa rozhovory o nevyhnutnosti zrušenia práva veta v Rade bezpečnosti OSN. Pripomínam, že OSN v dnešnej forme bola založená za účasti ZSSR a Stalina a všetky jej pravidlá sú výsledkom zložitého vyjednávania na Jaltskej konferencii i po nej. No nevzdáme sa práva veta? Veď nám ho podaroval akýsi Stalin.

A čo arktický šelf, v ktorom ležia ohromné bohatstvá?  Ten nám tiež zanechal Stalin. Vzdáme sa ho? Odovzdáme ho „demokratom“? Oni na to čakajú – veď Green peace bol už vyslaný na našu „takmer pokazenú“ ropnú plošinu. 

Je jasné, že ak priznáme, že Stalin bol zločinec a jeho politika bola zločinecká, Kurily bude potrebné odovzdať Japoncom. Veď Japonsko je demokratické, to znamená, že bude vedieť s nimi lepšie zaobchádzať. Nie o tom nám vlastne hovoria predstavitelia Piatej kolóny už od roku 1991?

Kaliningrad je treba odovzdať Nemcom. Nie oni sa najviac natrpeli od „krvavého stalinského režimu“?

Časť územia Leningradskej oblasti – od Vyborgu do Sestroretska  - by sa patrilo vrátiť Fínsku. To bolo Stalinom a jeho vojenskou silou priamo donútené vzdať sa týchto oblastí. Ale že sme celú túto zem ešte za Petra I. KÚPILI od Švédov po Nystadskom mieri – načo to spomínať?! 

Je potrebné okamžite „vyškrtnúť“ zo zostavy Ruskej federácie vlasť Sergeja Kužugetoviča  Šojgu. Veď konkrétne v roku 1944 sa Tuva vrátila do Ruského sveta.

„Svoje“ územia si budú pýtať tiež Estónci a Lotyši – teritoriálne spory porastú ako huby po daždi. Pri tom si nikto nespomenie, že v histórii ľudstva do roku 1917 takéto štáty nikdy neexistovali, ale samotní Lotyši a Estónci sa ako národy sformovali menovite vo vnútri Ruského impéria. Vojvoda de Courland absolútne legálne prikúpil kedysi tieto územia od Švédov, alebo boli absolútne legálne získané pri delení Poľska.

No pri tom sa problémy nekončia. Oni sa tým len začnú. Rusko bude nútené platiť finančné kompenzácie. Komu? Obetiam, drahí moji, obetiam. Keď už raz existoval „zločinec“ a „zločinecký režim“, to znamená, že boli aj obete. A im je treba platiť. Platiť a kajať sa. Je čas pochopiť, že otázky histórie nie sú otázkami vkusu. To nie je „páči sa – nepáči“. To nie sú otázky minulosti, ale záležitosti budúcnosti. Ak súhlasíte s tým, že naša minulosť je zločinecká, potom budúcnosť našich detí nemôže byť bezoblačnou a svetlou. Reparácie, Straty území, morálne kompenzácie, komplex viny – presne toto čaká náš národ, ak čo i len na minútu akceptujeme to, čo sa nám snaží nahovoriť Piata kolóna a Západ. Oni potrebujú naše bohatstvo a preto sa venujú našej histórii. Zapamätajte si to. Každý z nás si musí zapamätať, že nič okrem problémov nám „kajanie sa“ neprinesie. Ako náhle sme sa stotožnili so lžou, že sme poľských dôstojníkov v Katyni postrieľali my, nie Nemci, vzťahy s Poľskom sa zhoršili ako nikdy predtým a nezlepšujú sa. Kajanie sa nám nepomohlo.

Politika, hlavne tá medzinárodná, to je komplikovaná záležitosť. Tam niet spravodlivých či nespravodlivých. Sú len naši a cudzí. Naši – to je naša kultúra, náš jazyk. Cudzí – to je nanucovanie cudzích hrdinov, cudzích tradícií, cudzieho jazyka. Pozícia zdravého rozumu v histórii vyzerá takto:

Každý vodca našej vlasti hájil jej záujmy.

Nebudú žiadne ospravedlnenie za činy našich vodcov, ich kroky boli spôsobené vtedajšou situáciou a dobou. Sme vždy pripravení vypočuť si pozorne ospravedlnenia druhých štátov vo vzťahu k nám. Pozorne a s perom v ruke.

Ruské impérium – ZSSR – Ruská federácia. Tak vyzerá kontinuita našej moci a nášho štátu. Je to celé jedna línia. Všetky tragédie vo vnútri tejto línie, všetky jej pokrivenia a problémy . to všetko ja NAŠA história. Kajať sa nebudeme pred nikým, zoberieme do úvahy, prijmeme uzávery, chyby nezopakujeme .

Ak chcete, aby vaše deti zostali žiť v rovnakej kultúrnej paradigme, ako vaši dedovia aj vy sami – nepľujte na vašu minulosť a nedovoľte tak robiť nikomu.

Zdroj: http://nstarikov.ru/blog/56568 
Za preklad tohto článku pekne ďakujeme nášmu čitateľovi Tiborovi Korečkovi 

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |