Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
NAOZAJ CHÁPEME, ČO ZNAMENÁ "BUĎ VÔĽA TVOJA", KEĎ ŽIJEME, AKO KEBY MUSELA "BYŤ DOKONALOSŤ MOJA" A OSTATNÉ MIMO MŇA MÁ LEDVA CENU HNOJA? - chelemendik.sk

 

NAOZAJ CHÁPEME, ČO ZNAMENÁ "BUĎ VÔĽA TVOJA", KEĎ ŽIJEME, AKO KEBY MUSELA "BYŤ DOKONALOSŤ MOJA" A OSTATNÉ MIMO MŇA MÁ LEDVA CENU HNOJA?

2021-09-15  (01:10)

 -  NAOZAJ  CHÁPEME, ČO ZNAMENÁ "BUĎ VÔĽA TVOJA", KEĎ ŽIJEME, AKO KEBY MUSELA "BYŤ DOKONALOSŤ MOJA" A OSTATNÉ MIMO MŇA MÁ LEDVA CENU HNOJA?

 

       DOSTALI SME MAILOM

 

 

                                                       Turíce 2011

Zúčastnil som sa nedávno kresťanskej konferencie o konzervatívnych hodnotách a bol som šokovaný doslova protikresťanským duchom, v akom sa niesli prednášky a aj diskusia. Nosná idea bola tá, že keby boli iní takí, akí sme my, aké by bolo všetko iné. Lenže, moji milí, život je taký, aký je a aj ľudia sú takí akí sú. My máme práve s takými počítať a podľa toho majú vyzerať aj naše kalkulácie a potreba neustálych kompromisov a nekonečného odpúš-ťania často nezaslúžených krívd. O čom je skutočná demokracia, ak nie o úpornom a namá-havom hľadaní možných vzájomných a všeobecne prospešných dohôd?

My môžeme proklamovať bezhriešnosť a bezchybnosť, aj sa môžeme o tieto ideály snažiť, môžeme sa vyjadrovať v tom zmysle, že keby boli všetci aspoň takí dobrí ako my, bolo by to predsa len o čosi lepšie. Patrí to k ľudskej prirodzenosti, nielen individuálnej, ale aj skupinovej, považovať druhých za horších a nedokonalejších. Občas sa ale trochu hlbšie zamyslime, aké nezmysly to hlásame.

Zlo je zlo a hriech je hriech, aj keď je iste rozdiel medzi nevyhnutnými chybami a úmyselným konaním zla. Ale prečo teda zlo a chyby existujú a aký je ich zmysel? Asi ten, že keby to bolo ináč, naša pýcha by nemala hraníc a keby sme naozaj boli dokonalí, nikto by nikoho nepotreboval. Aký zmysel by potom malo akékoľvek spoločenstvo? Žiaľbohu, tento farizejský duch, zlý duch povýšenosti a výlučnosti, je tým najhorším duchom, ktorý je najúčinnejšou príčinou zla a skutočne doslova oslepuje tých, ktorí si myslia, že vidia.

Netvrdím tieto veci ľahkomyseľne, sám sa snažím o dokonalosť a celé roky chcem byť skutočne lepší od nich, ale za tie roky som sa naučil aj to, že nijaké snahy a projekty bez rešpektovania Božej vôle a bez uznania reality a potrebnosti práve takéhoto sveta, aký nás obklopuje, nemajú zmysel. Naháňame sa a nestíhame, namáhame sa a nakoniec problémy len sťažujeme a komplikujeme. Čím chceme byť kresťanskejší, tým sme nekresťanskejší... My nielenže nemilujeme svojich nepriateľov, ale dokonca pohŕdame tými, ktorí sa nám zdajú menej kresťanskí a sme k nim až odporne blahosklonní... Milí moji, realita tohto sveta je taká, že nemôžeme mať všetci všetko a často tí hriešnejší sú úspešnejší a lepšie sa vyznajú v tlačenici. Môžeme to vnímať a môže sa nás to dotýkať, ale keď nás to vedie k pohŕdaniu, závisti, ba až k nenávisti, neopovažujme sa nazývať nasledovníkmi Krista. Toto platí aj pre jednotlivcov, aj pre všetky štruktúry a hierarchie. Ťažko sa táto horká pilulka prehĺta, ale ak sa nám to s Božou milosťou podarí, zacítime nielen v ústach nevítanú sladkosť. My naozaj mô-žeme vyčítať iným smietky v ich očiach, ale najprv musíme trpezlivo a pokorne skúmať tie povestné brvná vo svojom "bystrozraku". "Nech zostúpi Duch svätý a obnoví tvárnosť Zeme" – alebo nás aspoň zbaví našej dvojtvárnosti.

                                                                   KYRIE ELEISON! 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


juri   |   2011-06-13  (16:24)
55%  
mínus plus
  Výborný postreh, program na celý život. Keď pochopíme, čo znamená " neprotivte sa zlu " a dokážeme ísť dve míle namiesto jednej, svet bude krajší hlavne pre nás a lepší pre iných. Zlo možno poraziť iba dobrom, ako to predviedol Gándhí.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |