Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Luxus, blahobyt, úplatkárstvo, neplatenie daní... Presný opak toho, čo by Európa od Grékov v súčasnosti čakala - DOSTALI SME MAILOM - chelemendik.sk

 

Luxus, blahobyt, úplatkárstvo, neplatenie daní... Presný opak toho, čo by Európa od Grékov v súčasnosti čakala - DOSTALI SME MAILOM

2020-05-28  (19:35)

 -  Luxus, blahobyt, úplatkárstvo, neplatenie daní... Presný opak toho, čo by Európa od Grékov v súčasnosti čakala - DOSTALI SME MAILOM

 

Aj počas horúcich letných dní je pobyt v metre v Aténach príjemný. Klíma a plazmové obrazovky, priestranné haly a načas jazdiace vlaky. To všetko prispieva k pohode cestujúcich. A ďalší bonus - takmer 5 miliónov obyvateľov gréckeho hlavného mesta využíva dopravný systém zadarmo!Výhody nemajú len klienti. Je až neuveriteľné, že priemerná mzda pracovníkov na železnici v Grécku je až 67-tisíc eur, čo je takmer trojnásobok priemerného zárobku zamestnanca UK v súkromnom sektore. Za desať rokov, čo je Grécko súčasťou EÚ, sa mzdy vo verejnom sektore zdvojnásobili. 

Navyše Gréci - či už cukrári, moderátori, kaderníci, maséri v parných kúpeľoch a ďalší (viac ako 600 profesií) môžu odísť do dôchodku už vo veku 50 rokov. Štátni zamestnanci automaticky dostali dôchodok vo výške 95% posledného ročného platu vzhľadom k "náročnému a nebezpečnému" charakteru ich práce.

 

Luxusné rezidencie "chudobných" Grékov

Stačí, ak si spravíte krátky výlet metrom do chladnejšieho predmestia na severe. Nájdete tu enklávu závratného bohatstva.

Predmestie Kifissia, ktoré je zároveň aj poslednou zastávkou jednej z liniek metra, je čisté, lemované stromami, ulice sú plné luxusných butikov, autosalóny ponúkajú autá značiek ako Porsche či Ferrari. Ulice sú vydláždené mramorom a všade sú krásne parky či kaviarne. Práve tu žijú niektorí z najbohatších Grékov.

Jedným z dôvodov, prečo sú tak bohatí, je, že neplatia miliónové dane štátu a mnohí sú úplne oslobodení od platenia daní. 

Ak sa prechádzate po uliciach, nájdete mnoho domov a víl bohatých. Sú ohradené vysokými múrmi a majú vlastné bazény. Prepych, o ktorom obyčajný Slovák môže len snívať. Paradoxne väčšina milionárov, ktorí tu žijú, sú oficiálne chudobní.  

Len 5000 Grékov z 12 miliónov prizná, že zarába viac ako 100-tisíc eur ročne, čo je plat, za ktorý by si nekúpili ani šopu v Kifissii.

Prieskum ukázal, že viac ako 60-tisíc gréckych domácností má svoje investície v hodnote viac ako milión eur. Jeden ekonóm túto situáciu zhodnotil tak, že "Grécko je chudobná krajina plná bohatých ľudí."

 

Gréci využívajú skorumpovaný systém

http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/ILUSTRACNE/MIESTA/Europa/Grecko/grecko_kifissia_archiv1.jpgKifissia patrí k najdrahším štvrtiam Atén - bohatstvo a luxus vidieť na každom kroku

Skorumpovaným daňovým systémom manipuluje mnoho obyvateľov, ktorí jednoducho povedia, že zarábajú pod základné daňové hranice, t.j. okolo 10-tisíc eur ročne. To i napriek tomu, že v skutočnosti vlastnia lode, ďalšie domy na gréckych ostrovoch a nehnuteľnosti v zámorí. 

Pokiaľ by daňový úradník niečo namietal, Gréci majú "fintu". Riešia to tzv. "fakelaki", čo sú obálky s hotovosťou - u nás dobre známe úplatky. Dokonca majú aj polooficiálnu sadzbu úplatkov: za falošné daňové priznanie až do 10-tisíc eur - priemerná grécka rodina ročne zaplatí cca 2500 eur fakelaki.

Ešte viac neuveriteľné je aj to, že grécki biznismeni v lodnej doprave sú automaticky oslobodení od platenia dane. Pravdepodobne kvôli výhodám, ktoré prinášajú krajine. Lodenice sú však prázdne. Kedysi zamestnávali 15-tisíc ľudí, teraz menej ako 500.

 

Grékov nezastrašili ani varovania premiéra

Grécky premiér Jorgos Papandreou chce postihovať ľudí za daňové úniky, ktoré pripravujú krajinu ročne o viac ako 40 miliárd eur. Po minuloročnom varovaní vládni úradníci hovoria, že boli nasadené vrtuľníky so sliedičmi a kontrola satelitnými snímkami Google Earth, ktorá má ukázať, kto vlastní bazény na severnom predmestí.

V Kifissia totiž len 300 obyvateľov priznalo, že má bazén. Skutočné číslo však hovorí, že ich je okolo 20-tisíc. Nastal tu boom v predaji plachiet na krytie bazénov. "Najobľúbenejšie a najúčinnejšie opatrenia vlastníkov je maskovať svoje bazény vojenskými sieťami kaki farby, aby to vyzeralo ako prírodný porast," povedal obchodník s bazénmi Vasilis Logothetis. "Nezachytia ich ani vrtuľníky, ani Google Earth."

Ale napriek tomu sa miestni chránia a ich peniaze prúdia do zahraničných daňových rajov - Lichtenštajnska, na Bahamy a Cyprus. "Medzi populárne alternatívy patria zakladanie spoločností na Cypre alebo na Britských Panenských ostrovoch či nákup nehnuteľností v zahraničí," tvrdí lekár, ktorý priznáva štátu, že má príjem nižší ako 100-tisíc eur ročne, pričom v skutočnosti zarobí päťkrát viac.

Aj keby EÚ pustila do Grécka ďalší tok eur zo záchranného balíka, bankrot zrejme nezastaví. Údajne 100 miliárd eur pokryje len úroky z dlhov krajiny. 

Možno, keby samotní Gréci ukázali ochotu utiahnuť si opasky a platiť dane štátu, Európania by necítili voči nim takú zlosť.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


nika   |   2011-07-08  (09:33)
50%  
mínus plus
  Akože nechápem, u nás sú neni milionové domy, ba až paláce, u nás všetci poctivo priznávajú dane, u nás všetci poctivo zarábajú?
Myslím si, že toto je predovšetkým mediálna manipulácia, možno Gréci žili na vysokej nohe, ale k bankrotu im pomohli zahraničné súkromné banky /francúzske a nemecké, USA/. Išlo len a len o to, aby v Grécku nastúpila divoká privatizácia, tak ako ju poznáme my. Myslím si, že keď Gréci ustúpia a budú ochotní splniť všetky podmienky zlodejského MMF, budeme svedkami rozpredaja aj gréckych ostrovov /okrem iného/. O to ide v celom svete, aby sa všetko bohatstvo sveta dostalo do jedných rúk...Oracle 911   |   2011-07-08  (12:23)
50%  
mínus plus
  Grécko, skutočná banánová republika EU. tým ssom povedal všetko.


strelec   |   2011-07-11  (07:48)
50%  
mínus plus
  Nika súhlas. Grécko dostali do dlhov, ľudia sa správali normálne - kto by odmietol vyšší plat alebo dôchodok, mimochodom stále nie tak vysoký ako v Nemecku a pod. Teraz ich majú "na lopate" a okolo Grécka je špinavá mediálna hra. Cieľ je jediný, dostať štátny majetok, možno naozaj aj s niektorými ostrovmi. Gréci sa prirodzene búria, na rozdiel od Slovákov nie sú blbci. Zachytil som v správach, ako 20 ročná dievčina zhodnotila situáciu dvoma vetami: "Ja nikomu nič nedlžím, ja som si nepožičala"...vláda a banky zarábali, špekulovali - nech teraz nesú riziko a platia. Pomoci mu niet. Sprostosť našej vlády je najnázornejšia na vývoji úrokovej sadzby ECB, ide prudko hore, sú volné prachy, ceny idú hore. Inam ide vývoj SR, platy zmrazené, prehlbovanie chudoby, rast cien potravín, najvyšší v EU...Keď prídeme na radu (poloha, voda a pod. dôvody), predávať budú ľudia z dôvodu biedy pôdu a strechy nad hlavou. Volné prachy treba "umiestniť", Holanďania, Nemci a pod. ich majú a slovač ostane podnájomník vo vlastnej krajine. Modrá čvarga už skúsenosť s výpredajom štátneho má, na rade budú ľudia. V Grécku je na rade štát. Smutné je, že proletári sa nevedia spojiť, médiá si z nich robia srandu.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |