Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Koniec národnej suverenity? Štáty musia prenechať niektoré právomoci Bruselu, tvrdí Merkelová - TASR - chelemendik.sk

 

Koniec národnej suverenity? Štáty musia prenechať niektoré právomoci Bruselu, tvrdí Merkelová - TASR

2020-08-04  (05:42)

 -  Koniec národnej suverenity? Štáty musia prenechať niektoré právomoci Bruselu, tvrdí Merkelová  - TASR

 

 

BERLÍN - Členské štáty eurozóny musia byť pripravené vzdať sa kontroly nad niektorými politickými oblasťami v prospech európskych inštitúcií, vyhlásila dnes nemecká kancelárka Angela Merkelová. To je podľa nej jediná cesta, ako skutočne prekonať dlhovú krízu a získať naspäť dôveru zahraničných investorov, informovala agentúra Reuters. 

Merkelová na konferencii organizovanej finančným inštitútom Deutsche Bank, na ktorej sa zúčastnil aj poľský premiér Donald Tusk, tiež obhajovala svoj prístup k riešeniu krízy proti kritikom, ktorí jej vyčítajú príliš veľký dôraz na úsporné opatrenia. Európa podľa nej musí nájsť spôsob, ako rásť a zároveň mať aj zdravé verejné financie.

 Približne o dva mesiace by európski lídri mali v Bruseli diskutovať o takzvanej fiškálnej únii. Očakávania sú malé, keďže kríza sa zmiernila, čo znamená, že sa znížili aj tlaky na lídrov, aby postupovali smerom k integrácii. Ďalším problémom sú nezhody medzi Nemeckom a jeho partnermi, predovšetkým Francúzskom, o ďalších krokoch.

"Zdalo sa, že sme našli spoločné riešenie, keď sme sa pozerali do priepasti," povedala Merkelová. "Avšak len čo sa tlaky uvoľňujú, ľudia hovoria, že chcú ísť vlastnou cestou." Podľa nemeckej kancelárky musia byť krajiny menovej únie pripravené "akceptovať, že v niektorých oblastiach má posledné slovo Európa".

Tusk si zasa myslí, že by bolo nebezpečné, ak by ostatné európske krajiny začali mať pocit, že Nemecko vnucuje celému bloku svoj ekonomický model. Merkelová to poprela a uviedla, že Európa vznikla z rôznych kultúr a z rôzne silných ekonomík.

"Nie vždy sa musíme vzdať toho, ako sa veci robia na národnej úrovni. Tieto praktiky však musia byť kompatibilné. V súčasnosti vládne chaos."


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |