Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Koniec žitia na úver v USA - chelemendik.sk

 

Koniec žitia na úver v USA

2021-12-01  (19:40)

 -  Koniec   žitia na úver v USA

Obama ohlasuje koniec éry žitia na úver v USA

WASHINGTON. Prezident Barack Obama vyhlásil, že Spojené štáty sa už nemôžu vrátiť do obdobia, v ktorom Číňania a Nemci, ale aj iné štáty, predávali na americkom trhu všetko, kým "my cez kreditné karty hromadíme dlhy alebo si berieme hypotéky, ale im nič nepredávame".

Nemecký denník Financial Times Deutschland uviedol, že ide o úplne nesprávnu diagnózu, lebo éra financovanie spotreby prostredníctvom dlhov nepominula. Teraz však namiesto spotrebiteľov a firiem využíva úvery práve štát. O čo ide, to objasňujú celkové údaje za 2. štvrťrok tohto roka.

V ňom americkí spotrebitelia prvýkrát od roku 1947, v ktorom sa začali uverejňovať aj štvrťročné správy o vývoji ekonomiky, dostali od americkej vlády vyššie sumy, než jej odviedli na daniach a odvodoch do sociálnych fondov. Kým vlani za celý rok odviedli štátu o 562 miliárd USD viac, než od neho dostali, v 2. štvrťroku inkasovali Američania od štátu o 62 miliárd USD viac, než mu poukázali.

Výdavky štátu vysoko prevyšujú jeho príjmy. Ide o rozdiel, ktorý predstavuje 12 % hodnoty amerického hrubého domáceho produktu (HDP). V tejto situácii môže prezident Obama dúfať, že americkí spotrebitelia znovu vytiahnu svoje kreditné karty. Presne preto sú americké banky rozmaznávané a čičíkané.

A práve preto americká centrálna banka Fed udržuje základnú úrokovú sadzbu blízko nuly a kupuje hypotéky (od bánk) a štátne dlhopisy za miliardy dolárov. Bez oživenia poskytovania úverov pre jednotlivcov v čase vysokej a rastúcej nezamestnanosti je sotva predstaviteľné, že sa americká ekonomika zotaví do takej miery, aby došlo k prelomovému zlepšeniu štátnych financií.

USA musia vynaložiť dodatočné vysoké výdavky na zelené technológie alebo na podporu vzdelávania, aby sa Američania naučili vyrábať produkty, ktoré chcú predávať Nemcom alebo Číňanom. Pokiaľ však americký štátny dlh bude rásť súčasným tempom, je kríza refinancovania a kríza dolára len obyčajnou otázkou času. Potom budú musieť americkí spotrebitelia znížiť svoje výdavky automaticky.

Informoval o tom nemecký denník Financial Times Deutschland.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |