Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kardinál Ján Chryzostom Korec - VIANOCE - chelemendik.sk

 

Kardinál Ján Chryzostom Korec - VIANOCE

2020-02-25  (01:00)

 -   Kardinál Ján Chryzostom Korec - VIANOCE

18.12.2010

Položme si cez Vianoce niekoľko očistných otázok a pokúsme sa v tichu si na ne odpovedať. Prečo práve na Vianoce chystám pre seba i pre svojich radostnú slávnosť? Prečo práve na Vianoce píšem pozdravy ľuďom, s ktorými sa cez rok inak málo stretám? Nakoľko čestná a opravdivá je moja vianočná pošta? Čo píšem a s akým postojom srdca to píšem? Ak uvažujem takto: Napíše mi ten a ten? Potom musím napísať aj ja. Darujú mi niečo? Potom musím niečo kúpiť aj ja, aby som sa neblamoval.

Ak to robím takto, je v tom evanjeliová vianočná úprimnosť a pozornosť alebo je to len zvyk, konvencia, vypočítavosť a otázka osobnej prestíže, aby som nezhorel? Môžem sa pýtať ďalej. Prečo si v tomto národe práve na Vianoce dávame navzájom hlavné dary celého roka? Prečo sa v týždňoch pred Vianocami tak náhlim? Je potrebné a nevyhnutné všetko, čo som si zaumienil, urobiť? Je to dôležité...? Čo mi hovorili o Vianociach ako dieťaťu, a čo ja hovorím teraz o Vianociach deťom? Čo im poviem z presvedčenia? Čo namietajú proti Vianociam mladí ľudia? Čo hovoria o Vianociach osamotení? Čo hovoria matky deťom? A prečo hovoria?

Keď budú Vianoce konečne už tu, čo sa bude diať v mojom vnútri a čo sa bude diať v našej rodine? Prečo budeme spievať práve tieto piesne? A budem ich spievať z duše? Takto by som mohol pokračovať v očistných otázkach, aby som hlbšie pochopil, prečo robím okolo Vianoc a na Vianoce určité veci, čo by som mohol prehĺbiť a čoho by som sa mohol azda aj zrieknuť...

Ľudia sa môžu zrieknuť jadra Vianoc. Môžu takmer zabudnúť na Ježiša a sláviť Vianoce ako sviatok detí, ako sviatok pokoja, alebo ako sviatok rodiny, alebo zimného slnovratu. Ale potom sa vracajú tisíce rokov do pohanskej minulosti. Ak sú Slováci, potom sa vracajú tisíc rokov dozadu k Morene a Perúnovi. A popierajú tisíc rokov nášho duchovného života. Zasypávajú prameň, z ktorého sme duchovne žili jedno tisícročie. Ale aj tak nevyvrátia skutočnosť, že Kristus je základom nášho života.

Nemôžu poprieť, že Kristus a jeho narodenie bolo a je jediným základom Vianoc. Kristus natrvalo zostáva základom a obsahom Vianoc, ak Vianoce majú mať skutočný zmysel.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-12-19  (22:08)
55%  
mínus plus
  sláviť Vianoce ako ...sviatok zimného slnovratu. Ale potom sa vracajú tisíce rokov do pohanskej minulosti. Ak sú Slováci, potom sa vracajú tisíc rokov dozadu k Morene a Perúnovi.

škoda že sme si tieto hodnoty nezachovali a prebrali sme iné hodnoty nám úplne cudzieho národa a prostredia

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |