Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Jean-Marie Le Pen: Potrebujeme jednotnú Európu od Paríža po Vladivostok, alebo sa staneme kolóniou USA - chelemendik.sk

 

Jean-Marie Le Pen: Potrebujeme jednotnú Európu od Paríža po Vladivostok, alebo sa staneme kolóniou USA

2020-01-21  (05:11)

 -  Jean-Marie Le Pen: Potrebujeme  jednotnú Európu od Paríža po Vladivostok, alebo sa staneme kolóniou USA

16.1.2015


Novinárka KP Darja Aslamovová sa rozprávala so zakladateľom francúzskeho Národného frontu Jeanom-Marie Le Penom.
Tento 86-ročný politik je francúzskou legendou. Zakladateľ Národného frontu a poslanec Europarlamentu Jean-Marie Le Pen. Ako dospievajúci chlapec sa zúčastnil Hnutia odporu počas druhej svetovej vojny. Bojoval  vo výsadkárskych oddieloch v Indočíne a Alžíri. Starý muž sa iba ťažko dvíha z kresla a galantne sa nakláňa k mojej ruke. Má poškodené ľavé oko ako následok pouličnej potýčky, ale pravým okom vynikajúco vidí ženy. Francúz je Francúz. „Aká krása  k nám prišla z ruského mrázu,“ prihovára sa mi prívetivo. Samozrejme, lichôtka, no ktorá žena pohrdne komplimentmi?

- Pán, Le Pen, ako prvý ste vyhlásili, že nie ste Charlie. Prečo?
- Nie som Charlie Hebdo. Tieto anarchistické noviny boli priamym nepriateľom našej strany Národný front a pred niekoľkými rokmi jeho novinári zbierali petičné podpisy, aby naša strana bola zakázaná. Všetci politici, ktorí šli demonštrovať, nie sú Charlie, ale komedianti. Môžu organizovať šou s mediálnym útokom a heslom Je suis Charlie, dočasne zmobilizovať národ, ale nie sú schopní ochrániť krajinu od prílevu imigrantov z juhu. Chcel by som byť Karlom Martelom (takto pomenovali krížnik francúzskych námorných síl, na počesť francúzskeho plukovníka Karla Martela). Martel, tento vynikajúci francúzsky vojak, v roku 732 zastavil arabský vpád v Poitiers.
- Ale teraz je rok 2015!
- Áno a vo Francúzsku žije od 15 do 20 miliónov moslimov. Všetky francúzske  vlády, ľavicové aj pravicové, pripúšťali imigráciu, dokonca ju podporovali. Každý rok k nám pribudne viac než tristo tisíc ľudí
, a  nie s cieľom nájsť si prácu. Zo sociálnych dávok žije vo Francúzsku od 6 do 8 miliónov ľudí, čo svedčí o tom, že táto imigrácia už nie je gastarbeiterská, pracovná. Je to výsledok všeobecného kresťanského  a európskeho úpadku. Európa zakázala hranice vnútri EÚ. A teraz z juhu, ktorý nikto nechráni, prenikajú k nám do Francúzska státisíce ľudí. Zvnútra to vyzerá ako európska zrada.

- Čiastočne si ale Francúzsko môže za to samé. Ľudia utekajú pred vojnou a chaosom. Práve Francúzsko zmenilo Líbyu na ruiny.
- Bolo to šialenstvo zapliesť sa do vojny s Líbyou. Francúzske lietadlá bombardovali Kaddáfiho tanky v okamihu, keď sa pripravoval dobyť Benghází – hlavnú baštu vahabitov. V Líbyi dnes vládne absolútna anarchia. Zbrane odtiaľ sa šíria po celej Severnej Afrike a francúzski lídri, takí ako Sarkozy, sú za to priamo zodpovední.
- Čo si myslíte o ukrajinskej kríze, ktorá rozdelila Európu a Rusko?
- Práve NATO vyprovokovalo ukrajinskú krízu, snažiac sa priblížiť k ruským hraniciam. Pozícia našej strany je takáto: konflikt medzi Rusmi a Ukrajincami je rodinný spor. Veď Rusko sa zrodilo v Kyjeve. Ani Európania, ani Američania sa nemajú vmiešavať do tejto rodinnej drámy. Rusi a Ukrajinci si to vybavia medzi sebou sami. Niet však nijakých pochybností o tom, že USA stále na Rusko pozerajú ako na Sovietsky zväz a snažia sa  vydierať vašu vládu  s Gruzínskom, aj s Ukrajinou.
- Ste členom komisie Europarlamentu, ktorá sa zaoberá zostreleným malajzijským lietadlom. Čo si myslíte o tomto zločine?.
- Zaráža ten fakt, že vyšetrovanie sa vedie v situácii najvyššieho utajenia. Nie som expert, ale je jasné, že aby sa mohol realizovať takýto teroristický útok, vyžaduje si to vojenských profesionálov najvyššej úrovne a tie najpresnejšie zbrane, ktoré opolčenci nemali k dispozícii. Tá najočividnejšia otázka znie: prečo civilné lietadlo letelo vo vojenskej zóne? Kto to dovolil?
- Tento rok má dôjsť k podpísaniu Transatlantického partnerstva medzi USA a EÚ. Aké výhody z toho vyplývajú pre Európu?
- Vôbec nijaké. Bude to katastrofa. Zmeníme sa na ekonomickú kolóniu Ameriky. EÚ ide nesprávnym smerom – na západ, a treba sa obrátiť na východ, k Rusku. Potrebujeme jednotnú Európu – od Atlantického oceánu, po Tichý oceán, ale Európa suverénnych národov. Rusko má demografické problémy a stále ťažšie je preňho udržať Sibír. Sibír je však geostrategické miesto, absolútne nevyhnutné na prežitie CELEJ Európy. Nevyhnutná je silná aliancia medzi Európou s jej vysokými technológiami a Ruskom s jeho zdrojmi. To je naša povinnosť pred dejinami. Ak to neurobíme, potom náš kontinent s jeho demografickou krízou v kultúrnom aj ekonomickom zmysle jednoducho zmizne.
Pozrite sa na Nemecko: je to pozlátená rakva, plná mŕtvych tiel. Nemci sú vymierajúci národ. Koľko detí sa rodí v Európe? Na jednu ženu pripadá priemerne 1,3 dieťaťa. Aby sa zachovala aspoň predošlá úroveň obyvateľstva, vyžaduje si to 2,5. A teraz sa pozrime na svet okolo nás. Moslimské krajiny, India – na každú ženu pripadá 3 až 5 detí. A to už nehovorím o Číne. Ak zmení pravidlo „jedna rodina - jedno dieťa“ dôjde k demografickej explózii, ktorá otrasie celou planétou. Ale zachrániť sa   Európa  musí sama, nespoliehajúc sa na byrokratov v Bruseli. Francúzsko musí vystúpiť z EÚ, obmedziť imigráciu a riešiť ekonomické problémy samostatne. Musíme prinútiť Francúzov pochopiť, že naša záchrana je v národnej suverenite.
- Ale vašu stranu dokonca ani nepozvali na  demonštráciu proti terorizmu.
- Pretože sme ochrancovia národnej myšlienky. Mali sme stáť v prvých radoch, lebo práve Národný front hovoril o dozrievajúcich problémoch imigrácie veľa rokov. O možnosti islamského fundamentalizmu a terorizmu.
- Napriek všetkému je v prípade Charlie Hebdo veľa bielych miest.
- Súhlasím. Zabudnuté pasy brato Kouachiovcov mi pripomínajú zo zhoreného lietadla 11. septembra 2001 vypadnutý a akoby zázrakom zachovaný pas teroristu. New York horel, ale pas zostal nepoškodený. Teraz nám hovoria, že teroristi sú idioti, lebo nechali pasy v aute. Poprava Charlie Hebdo má rukopis operácie tajnej služby, ale nemáme na to dôkazy. Nemyslím si, že organizátorom zločinu je francúzska vláda, ale dovolila, by sa tento zločin stal. Ale to všetko sú zatiaľ len dohady.

- Prečo Charlie Hebdo stále urážal moslimov a kresťanov, ale prakticky sa nedotýkal židov?
- Lebo Židia sa vedia brániť. Všimnite si Femen. Môžu behať nahé pred pápežom, obnažovať sa v Notre Dame, ale ani raz nezablúdili do synagógy.
- Európa smúti za mŕtvymi karikaturistami, ale nevšíma si ruských novinárov v Donbase.
- Pretože to sú ozajstní novinári, nie trockisti a anarchisti zo Charlie. Dokonca aj keby zabili ich kolegov z francúzskych novín, Charlie Hebdo by veselo „žartovali“ o ich smrtiach.
- Vo Francúzsku teraz na pozadí tragédie zbiera body v minulosti nepopulárny prezident Holande. Aké šance má vaša dcéra Marine Le Penová v nasledujúcich voľbách?
- Áno, môže vyhrať, no obávam sa, že zdedí ruiny tejto krajiny. Francúzsko sa ekonomicky nezadržateľne rúti do priepasti.

Poznámka
Národný front je ultrapravicová strana vo Francúzsku. Založil ju Jean-Marie Le Pen v roku 1972, roky dôsledne bojuje proti imigrácii z neeurópskych krajín, vyznáva tradične hodnoty a samostatnú politiku Francúzska, bez bruselského diktátu. V súčasnosti tvrdo vystupuje proti antiruským sankciám.
V roku 2002 sa Jean-Marie Le Pen  dostal na druhé miesto v prezidentských voľbách, nazbierajúc takmer 18% hlasov, v závere však podľahol Jacquesovi Chiracovi.
V roku 2011 sa na čelo strany postavila jeho dcéra Marine Le Penová a už o rok v prezidentských voľbách získala takmer 20% hlasov a Národný front sa dostáva do dolnej komory parlamentu. Veľké úspechy má strana v Europarlamente. Vo voľbách v roku 2014 Národný front dostal 22 mandátov namiesto predošlých troch.
Posledné prieskumy ukázali, že v ďalších voľbách v roku 2017 má Marine Le Penová šance vyhrať.

Zdroj: kp.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |