Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Gruško: NATO využilo Ukrajinuna navrat k územnej obrane obdobia studenej vojny a „napínanie vojenských svalov“ - chelemendik.sk

 

Gruško: NATO využilo Ukrajinuna navrat k územnej obrane obdobia studenej vojny a „napínanie vojenských svalov“

2020-02-10  (19:13)

 -  Gruško: NATO využilo Ukrajinuna navrat  k územnej obrane obdobia studenej vojny a „napínanie vojenských svalov“

5.11.2014


Vedenie NATO využilo udalosti na Ukrajine ako dôvod na návrat k územnej obrane obdobia studenej vojny a „napínanie vojenských svalov“, tvrdí ruský veľvyslanec pri NATO Alexander Gruško.


V situácii, keď po skončení afgánskej operácie NATO hrozila perspektíva, že zostane bez veľkej práce, aliancia hľadala nové možnosti svojho uplatnenia. Ešte dávno pred udalosťami na Ukrajine boli  v NATO vypracované plány ostrého zintenzívnenia vojenských cvičení, aby vznikla možnosť nahradiť straty obrovského polygónu bojových síl so stálou pôsobnosťou, akou bola Alianciou vedená operácia v Afganistane, povedal Gruško v rozhovore pre denník Kommersant.

Podľa ruského diplomata, aliancia pristúpila k rozvoju vojenskej infraštruktúry v regióne ešte pred udalosťami na Ukrajine a pred následným zhoršením vzťahov s Ruskom.

„Potrebný bol veľmi silný dôvod pre „návrat ku koreňom“ – územnej obrane obdobia studenej vojny a ten sa našiel v súvislosti s udalosťami na Ukrajine. Vonkajšia hrozba bola okamžite vzatá ako faktor nastolenia vnútronatovskej disciplíny, napínania vojenských svalov a zvyšovania vojenských výdavkov v záujmoch vojensko-priemyselného komplexu. Toto všetko sa dialo na pozadí celkom stabilnej, z našej strany čestnej  a  pragmatickej spolupráce v rámci Rady Ruskej federácie – NATO, najmä v oblasti zabraňovania novým hrozbám a výzvam,“ vyhlásil Gruško.


Podľa Gruška, nová zosilnená konfigurácia síl NATO bude zohľadnená vo vojenskom plánovaní Ruska a Rusko podnikne všetky opatrenia na zabezpečenie obrany.

 „V NATO si nemôžu neuvedomovať, že nová poslinená konfigurácia síl aliancie bude zohľadnená v našich vojenských plánoch a Rusko podnikne všetky nevyhnutné opatrenia, aby spoľahlivo zabezpečilo ochranu pred podobnými hrozbami. Vo Walese prijatý balík opatrení na upevnenie „východného krídla“ a celkovo návrat NATO k počiatočnej funkcie obrany pred „veľkým nepriateľom“, budú mať dlhodobé politické dôsledky,“ tvrdí Gruško.

Veľvyslanec povedal, že už teraz NATO vyhľadáva „akékoľvek zámienky na to, aby obvinilo Rusko z agresívnych zámerov a to aj v krokoch, ktoré podkopávajú bezpečnosť“.

Nedokážem odhadnúť, ako dlho sa bude dariť udržiavať v očiach západnej verejnosti túto „mydlovú bublinu“, ale rozmach propagandistickej kampane v západných médiách zatiaľ dusí akékoľvek výhonky zdravého rozumu. Historka s ponorkou pri švédskych brehoch a na Západe rozdúchané fámy okolo akoby zvýšenej aktivity ruských vojensko-vzdušných síl na Balte poukazujú na to, že na udržanie antiruskej hystérie sú dobré akékoľvek prostriedky,“ zdôraznil diplomat.

Nedávno riaditeľ Inštitútu USA a Kanady Ruskej akadémie vied Sergej Rogov vyhlásil, že vzťahy medzi Ruskom a Západom sa nachádzajú na najnižšom bode za posledných tridsať  rokov a medzi obidvomi stranami pozorovať studenú vojnu.

Predseda výboru pre medzinárodné otázky Štátnej dumy Alexej Puškov povedal, že politika Washingtonu vo vzťahu k Moskve je teraz tvrdšia než v období studenej vojny.

Ešte pred ním ruský vicepremiér  Dmitrij Rogozin obvinil Západ z rozpútavania druhej studenej vojny.

Zdroj: Inosmi.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |