Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Čo ľudia pred smrťou najviac ľutujú - Ľutujem že som si nedovolil byť šťastný... - chelemendik.sk

 

Čo ľudia pred smrťou najviac ľutujú - Ľutujem že som si nedovolil byť šťastný...

2020-05-28  (11:24)

 -  Čo ľudia pred smrťou najviac ľutujú - Ľutujem že som si nedovolil byť šťastný...

 

Istá  zdravotná sestra sa rozhodla zapisovať to, čo ľudia zvyknú pred smrťou najviac ľutovať. Najčastejšie sa objavovala veta, „príliš veľa som pracoval“. Ak  by váš deň mal byť posledným vo vašom živote, čo by ste ľutovali najviac?

Pred smrťou ľuďom nie je ľúto, že mali málo sexu, alebo neskočili padákom. Jedna zdravotná sestra z oddelenia paliatívnej liečby, ktorá sa starala o smrteľne chorých pacientov v posledných dňoch ich života, si zaznamenávala to, čo ľudia najčastejšie ľutovali, že urobili, alebo, naopak, že neurobili.  Na prvom mieste, najmä muži, ľutovali, že príliš veľa pracovali.
Bronnie Ware sa starala o pacientov posledných 12 týždňov pred ich smrťou. Zapisovala si ich spovede  vo svojom blogu nazvanom Inspiration and Chai. Blog mal taký úspech, že sa rozhodla napísať knihu nazvanú The Top Five Regrets of the Dying – Päť vecí, ktoré ľudia najviac pred smrťou ľutujú.
Ware píše o fenomenálnej  jasnosti  vedomia, ktorú tesne pred smrťou ľudia majú a ktorí radia, aby sa ostatní  od nich poučili. „Keď som sa umierajúcich pýtala, čo najviac ľutujú a čo by chceli v svojom živote  najviac zmeniť, vypočula som si takmer rovnaké odpovede“.

Nižšie uvádzame päť vecí, ktoré umierajúci najviac oľutovali.

1. Ľutujem, že som nenašiel dosť odvahy zostať verným sám sebe a nežiť podľa predstáv iných.

„Toto ľudia ľutujú najčastejšie. Keď si uvedomia, že ich život sa chýli ku koncu a obzerajú sa naspäť, vidia, ako veľa z toho čo chceli, ich sny a túžby zostali nerealizované. Väčšina ľudí za svoj život nedokázali realizovať ani polovicu svojich úmyslov a iba na smrteľnej posteli si uvedomili, že je to výsledok ich vlastného výberu. Zdravie dáva takú silu, nad ktorou sa človek zamýšľa až vtedy, keď zrazu začne chýbať.
 
2.  Ľutujem, že som príliš veľa pracoval.
„Počula som to prakticky od všetkých mužov, o ktorých som sa starala. Ľutovali, že zmeškali o detstvo svojich detí a trávili málo času so svojimi manželkami. Aj ženy sa často priznali, že ľutovali, že veľa pracovali, ale pretože mnohé z nich patria k staršej generácii, väčšina z nich  nemusela brať na seba povinnosť živiteľa rodiny“.
 
3. Ľutujem, že som otvorene nedokázal vyjadriť svoje pocity.
„Mnohí ľudia potláčali svoje pocity, aby dobré vzťahy so svojím okolím. Dôsledkom toho sa nesprávali sa tak, ako to cítili, a nestali sa tými, kým sa mohli stať. U mnohých z nich sa vyvinuli choroby z potláčaných emócií, príčinami chorôb zatrpknutosť a nespokojnosť“.
 
4. Ľutujem, že so sa málo stretával s priateľmi.
 „Ľudia si často neuvedomovali ozajstnú cenu starých priateľov. Mnohí z nich  boli tak pohrúžení do problémov vlastných životov, že v istom okamihu prestali udržiavať a pestovať vzťahy s najlepšími priateľmi. Na smrteľnej posteli často cítili smútok za starými priateľmi“.
 
5. Ľutujem že som si nedovolil byť šťastný.
 „Je to zvláštne, ale umierajúci často ľutujú práve toto. Mnohí z nich si až do konca života neuvedomili, že šťastie je záležitosť ich voľby, Celý život sa pridržiavali starých zvykov a zabehaných koľají. Takzvaný komfort dobre známeho presakoval ich emócie a fyzický život. Strach zo zmien ich nútil pretvarovať sa sám pred sebou a ostatnými, že sú spokojní so svojím životom, hoci v hĺbke duše  túžili celkom po niečom úplne  inom“.


Zdroj: inosmi.ru
 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |