Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Akademik Igor Ostrecov: Všetko ide podľa plánu - 1 - chelemendik.sk

 

Akademik Igor Ostrecov: Všetko ide podľa plánu - 1

2020-02-23  (04:51)

 -  Akademik   Igor Ostrecov:  Všetko ide podľa plánu - 1


Motto:
„Ak si človek myslí, že v historickom pohybe spoločnosti existujú náhody, potom je úplný idiot“.
                                  Marcus Tullius Cicero
    

Mojou špecializáciou v rámci fyzikálno-technologickej práce je experimentálna jadrová fyzika. A tak, reč bude práve o nej. Základom celej histórie druhej polovice 20. storočia a začiatku nového storočia hlavnými boli a sú plutónium a izotop lítia-6. A práve ich vlastnosti, Náš Otec,  nie všetci tí generálni tajomníci a prezidenti, celkom ovplyvnili rozvoj sociálnych procesov v druhej polovici minulého storočia. Všimnime si ich lepšie. V prírodnom uráne sa nachádza štiepiteľného uránu málo, iba 0,7%. Všetko ostatné je urán 238(U 238). Urán 235 (U 235) je izotop uránu, ktorý sa štiepi pomalými neutrónmi, kým U 238  iba neutrónmi  s energiou, ktorá je vyššia ako 1,5-2 MEV (rýchlymi neutrónmi). Energetické spektrum   neutrónov štiepenia má maximálne prah štiepenia U 238. Teda na štiepenie U 238 je potrebný jeden neutrón a na štiepenie U 235 dva neutróny. Preto s U 235 môže robiť reťazová reakcia štiepenia, a teda dá sa vyvinúť bomba, kým  s U 238 sa dá robiť iba nútené štiepenie.

Oddeľovať U 235 z prírodného uránu je veľmi ťažké. Nadšenie však vyvoláva skutočnosť, že U 235, ktorý sa štiepi pomalými neutrónmi sa doteraz zachoval v prírode v dostatočnom množstve, aby  po vojne mohli bombu vyrobiť iba dva štáty: USA a ZSSR. Spojené štáty to potrebovali pre rozvoj svojich posledných servisných technológií (lepšie to dokáže robiť „trh“) a ZSSR preto, aby nedovolili USA zničiť všetkých ostatných, po tom, ako vykonajú svoju historickú misiu a ďalej   budú chcieť prosperovať iba sami, v dôsledku preľudnenosti na Zemi, ktorá v tom čase nastane a v podmienkach života podľa „trhových pravidiel“. Sovietsky zväz, ako kolektivistická štruktúra, zahrnul medzi svoje povinnosti rozvinúť technológie pre prežitie celého ľudstva v 21. storočí a ďalej. Sú to jadrové  technológie spaľovania Uránu 238, ktorého je veľa a jadrové a kozmické technológie na báze uránu 235  na prenesenie celej zemskej energie na Mesiac.

Mimochodom, špeciálne na póloch Mesiaca, tak, aby sa zo Zeme nemuselo ťahať pracovné telo jadrových motorov, Otec vopred naplánoval nedávno objavené zásoby vody. Samotná existencia Mesiaca obiehajúceho okolo Zeme je niečo neuveriteľné z hľadiska vesmírnej mechaniky. Otec vám dáva pod nos také fakty a vy aj tak v Neho neveríte: „My demokrati, nepotrebujeme sociálnu vedu, budeme radšej voliť, každý z nás je osobnosť, sám všetko najlepšie vie. Nebudeme božími otrokmi, teda nebudeme sa podriaďovať vede, najmä sociálnej. Veríme iba v peniaze“. Iní zase vykrikujú: „Sme zrodení, aby sme realitu zmenili na rozprávku...“ Určite zmeníte. Akurát poznajte tvorbu Spasiteľa, aj v sociálnej sfére. Vtedy sa bude dať ľahšie niečo meniť, bez  všetkých tých „perestrojek“.

V oblasti kolektivistických technológií všetko urobil práve Sovietsky zväz. Spojené štáty americké v tejto oblasti neurobili nič. Všetko to bolo splnené, tak ako bolo predpísané. Prirodzene, nájdu sa chytráci, ktorí vyhlásia, že takáto unikátna možnosť sa realizovala iba v štatistikách z mnohých menej úspešných pokusov. S podobnými vyhláseniami som sa stretol na internete. Spočítajte si však  pravdepodobnosť náhodnej realizácie podobného rozumného scenára pri neobmedzenom počte skúšok. Rovná sa nule.

Teda predsa len, „Na začiatku bolo slovo (projekt) a Slovo bolo u Boha a Boh bol Slovo“. Boh, teda Najvyšší Rozum. To je základná axióma nášho vesmíru. Jeden „chytrák“ mi napísal, že v siedmej triede sa naučil, že táto axióma sa nedá dokázať. Je to tak, ako v roku 1931 ukázal Kurt Gödel v oblasti racionálnych tvrdení. Pre neveriacich urobil výnimku a dal im možnosť dôkazu opačného tvrdenia o nemožnosti vytvoriť náš svet bez Jeho zásahu. Na základe toho, každý rozumný človek verí v to, že On je ozajstný Stvoriteľ Sveta. Teda aj po siedmej triede si treba občas ponamáhať hlavu.

Sovietskemu zväzu Najvyšší dal možnosť bezbolestne prejsť druhou polovicou 20. storočia bez idiotských pretekov v zbrojení, ktorý našu krajinu zničil a uvrhol do mnohých nešťastí biedy. Aké by to bolo dobré, keby 5 miliónov Rusov počas troch roky nezmyslene nedrali čižmy na vojenských cvičiskách, ale zadarmo by si budovali domy a cesty k nim a potom by už ako hotoví odborníci putovali priamo do národného hospodárstva. Nebolo by   treba nijakých gulagov pre rýchly rozvoj národného hospodárstva. Na to Pán špeciálne vytvoril celkom dostupné lítium 6. Bomba tisíckrát silnejšia ako hirošimská sa dá vyrobiť na základe termonukleárnej reakcie s použitím deutéria a tritia. Tritium je však ohavnosť, je prudko jedovatý. V lítiu 6 sa správa pokojne a nikomu neprekáža.

A tak najväčšia osobnosť druhej polovice 20. storočia akademik Sacharov prichádza za Berijom a hovorí: „Američania nám v Európe založili NATO. Poďme teda vyvinúť sto megatonovú nálož, uložme ju v južnej časti Severného mora a povedzme im, aby zajtra NATO už prestalo existovať. Ak nie, vyhodíme bombu a vyšplechneme more na Britániu a západnú Európu – a vtedy prestane existovať aj NATO. No a keby niečo nefungovalo môžeme nálož prisunúť bližšie k brehom Spojených štátov, nech zavrú ústa. Najdôležitejšie však je, že bombu nebudeme musieť vyhodiť do vzduchu, lebo pri takomto nastolení otázky, okamžite zmúdrejú“. Berija odpovedá: „Výborne! Stranu, ktorá sa zmenila na demagógov rozoženieme, generálov rozoženieme . A všetkých ivanov a maximov naženieme do národného hospodárstva. Budeme žiť najlepšie zo všetkých“. A okamžite vydal príkaz, aby začal vyrábať torpédo (a bombu) T-17.  Generáli a demagógovia, ktorí vycítili, čo im hrozí, dali hlavy dokopy, Beriju postavili k múru, zo Sacharova urobili takmer šialenca a sami sa vybrali za Američanmi, naháňať zbrane a za ťažké miliardy vyvíjať protiraketovú obranu a strategickú obrannú iniciatívu. No a tak sa krajina rozpadla. Toto všetko veľmi dobre vystihol otec našej vodíkovej bomby Julij Borisovič Chariton: „Mnohí si iste pamätajú dramatické kolízie v súvislosti s tzv. Strategickou obrannou iniciatívou, ktorú v roku 1983 prezident vyhlásil Ronald Reagan. Až teraz vyšli najavo priznania bývalých amerických vysokopostavených politikov o tom, že vedome sa použila grandiózna dezinformácia. Jej cieľom bolo prinútiť našu krajinu, aby nezmyslene vynakladala desiatky miliárd dolárov. Vtedajší minister obrany Caspar Weinberger nedávno v tejto súvislosti vyhlásil, že oklamanie nepriateľa je prirodzená vec a dodal: „Vždy narábate s klamstvom, vždy sa snažíte praktizovať dezinformáciu. Vždy sa snažíte nepriateľa pomýliť, aby ste si boli istí, že reálne informácie nepozná“.

Túto možnosť sme mali ešte raz, Keď V. F. Utkin, vyvinul raketu RS-36 Satan. Táto raketa dokázala uniesť maximálne 36 bojových hlavíc. Okrem toho, mne sa podarilo vyvinúť zariadenie, ktoré dokáže úplne zamaskovať bojové hlavice pred nepriateľom a umožňuje im zaručene preniknúť k cieľu na území nepriateľa. Keď mi L. D. Kučma, v tom období Utkinov pomocník, po prvý raz ukázal takticko-technické požiadavky na túto raketu, povedal som mu, že vlastne už nič nepotrebujeme. Ak máš sto takýchto „kúskov“, kohokoľvek môžeš poslať tam, kam sa ti zachce. Na to mi odpovedal: „Myslíš, že dokážeš zlomiť všetkých tých idiotov? Oni sú za vojenské „frčky“ ochotní pristať na všetko. Predajú aj vlastnú matku, takže zničiť a zdevastovať vlastnú krajinu, to už je nič.“ Žiaľ, hlavnou tézou našich expertov v tom období, rovnako ako dnes bolo: „Ivan, aj ja takú chcem“. A práve o tom Chariton hovoril. To je celá expertíza. Stačilo, aby Američania iba niečo špitli, okamžite to znamenalo, že musíme robiť to isté. To je celá expertíza. Pri absencii mozgov je to jediný variant, a to   celkom zapadalo do  plánov našich papalášov a chytrých Američanov.
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |