Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bin Ládin opäť prehovoril - chelemendik.sk

 

Bin Ládin opäť prehovoril

2020-05-25  (16:11)

 - Bin Ládin opäť prehovoril

Bratislava - Teroristická sieť al-Kájda zverejnila novú zvukovú nahrávku, v ktorej sa údajne jej hľadaný vodca Usáma bin Ládin prihovára americkej verejnosti. V nedeľu o tom informovala americká spoločnosť IntelCenter, ktorá sleduje činnosť teroristických organizácií.

Nadácia as-Saháb považovaná za mediálnu sekciu al-Kájdy podľa nej vyrobila video s bin Ládinovým odkazom doplneným o nepohyblivú snímku. Jedenásťminútová nahrávka neobsahuje žiadne titulky a IntelCenter nemala k dispozícii jej prepis, vyhlásenie však medzitým preložila do angličtiny nezisková organizácia SITE Intelligence Group.

Údajný bin Ládinov hlas tvrdí, že prezident USA Barack Obama nie je schopný zastaviť vojnu v Afganistane, ktorú podľa neho vedú korporácie a "proizraelská lobby". Vyvracia tiež tvrdenia, že táto vojna je potrebná pre bezpečnosť USA.

Súčasné americké vedenie podľa neho iba pokračuje v stratégii bývalého prezidenta Georgea W. Busha a viceprezidenta Dicka Cheneyho spočívajúcej v "presadzovaní predchádzajúcej politiky strachu, aby uspokojilo záujmy veľkých spoločností".

Poukazuje pritom na to, že Obama ponechal na vojenských postoch mnoho ľudí z predošlej vlády vrátane ministra obrany Roberta Gatesa, pričom "rozumní ľudia vedeli, že Obama je bezmocný muž, ktorý nebude schopný ukončiť vojnu, ako sľúbil". Al-Kájda preto bude "pokračovať v opotrebovávacej vojne... na všetkých možných osiach".

WTC útok 11. september

Bin Ládin sa ozval krátko po výročí septembrových útokov. Ako každý rok. Zdroj: Reuters

Záznam sa dostal na verejnosť dva dni po tom, ako si Spojené štáty pripomenuli výročie teroristických útokov z 11. septembra 2001. Bin Ládin sa Američanom prihováral v tomto období aj predtým.

Účelom posledného odkazu je podľa prekladu SITE pripomenúť americkej verejnosti "príčiny" septembrových útokov, medzi ktoré zaraďuje predovšetkým "podporu izraelských spojencov" okupujúcich Palestínu. Predošlú audionahrávku bin Ládina zverejnili 3. júna.

Usáma bin Ládin se skrýva v ťažko prístupnej oblasti kdesi v afgánsko-pakistanskom pohraničí od konca roku 2001, kam se uchýlil po americkej invázii.

Pakistanský prezident Asíf Alí Zardárí minulý týždeň vyhlásil, že Usáma je podľa neho mŕtvy. Američania to však nepotvrdili a Saúda považujú naďalej za živého, napriek tomu, že v posledných rokoch nemá vplyv na operácie Al-Káidy.

Podľa niektorých zdrojov má päťdesiatjedenročný Bin Ládin vážne zdravotné problémy s obličkami.

Zdroj: aktualne.centrum.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |