Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
100 dní Putinovej vlády: Od Ameriky k Číne - chelemendik.sk

 

100 dní Putinovej vlády: Od Ameriky k Číne

2020-08-04  (06:07)

 -  100 dní Putinovej vlády: Od Ameriky k Číne
 
Na začiatku svojho tretieho volebného obdobia sa prezident RF Vladimír Putin venoval prevažne vnútroštátnym záležitostiam. K tomuto záveru prišli experti po tom, čo vyhodnotili prvých 100 dní prezidentovej vlády. Popritom boli v medzinárodných vzťahoch naznačené nové globálne zmeny, čo bolo dosiahnuté s pomocou politickej rétoriky a nie unáhlenými činmi.  

Počas svojich prvých 100 dní na poste prezidenta navštívil Vladimír Putin oficiálne 11 krajín, ako, napríklad Nemecko, Francúzsko, Veľkú Britániu, Mexiko a Izrael. Experti poukazujú na novú stratégiu prezidenta, ktorý na medzinárodnej scéne novým spôsobom rozdeľuje priority pri výbere poetncionálnych partnerov.

Zatiaľ najzaujímavejším možno nazvať Putinove rozhodnutie zo začiatku svojho volebného obdobia, keď odmietol odcestovať na summit G8 v Camp Davide, poznamenala odborníčka na zahraničnú politiku Jevgenia Bojko:

 - Vladimír Putin tým dal najavo, že vzťahy s USA sa nebudú rozvíjať tak prudko a intenzívne ako tomu bolo za čias Medvedeva. Prinajmenšom počas vlády Putina bude teda rétorika vo vzťahu k USA iná. A fakt, že na summit odletel namiesto prezidenta Medvedev signalizuje, že hlavným rečníkom vo vzťahu s USA zostane náš nový premiér.

Na rokovaní sa Putin s Obamom stretol tak či tak, nedošlo však k nemu v Rusku ani Spojených štátoch, ale v Mexiku počas summitu G20, čím poukázal na to, že spoluprácu s USA Putin v žiadnom prípade neodmieta, ale že sa už viac nejedná o hlavnú prioritu Ruska. Putin sa v zahraničnej politike v prvom rade sústredí na Ázijský región, podotýka Jevgenia Bojko:

- V tomto smere hovoríme ako o Číne, tak aj o krajinách Strednej Ázie. Patria medzi ne aj Kazachstan a Uzbekistan, ktoré Vladimír Putin začiatkom júna navštívil. Čo sa týka Číny, tak tam išlo o to, že bolo potrebné potvrdiť spoluprácu Ruska a Číny vo veci aktuálnych otázok, akými sú napríklad jadrový program Iránu, alebo občianska vojna v Sýrií. V tomto smere bolo treba poukázať na to, že určité ochladenie vzťahov medzi našimi dvoma krajinami sa týkalo dodávok energonosičov a konkurencie medzi Ruskom a Čínou v Strednej Ázií, no v globálnych otázkach sú obe krajiny zajedno. Rusko a Čína môžu spoločne vytvoriť protiváhu Západu.

Veľký záujem medzi západnými politikmi vyvolalo vyhlásenie Vladimíra Putina, podľa ktorého začne prezident v blízkej budúcnosti na medzinárodnej scéne aktívnejšie využívať takzvanú politiku “mäkkej sily”. Tú možno chápať ako uplatňovanie svojich národných záujmov nie pomocou nátlaku, ale prejavom záujmu, sympatií ku krajine, jej kultúre alebo intelektuálnemu dedičstvu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |