Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zobrali im možnosť rozhodnúť sa - chelemendik.sk

 

Zobrali im možnosť rozhodnúť sa

2022-01-20  (00:44)

 - Zobrali im možnosť rozhodnúť sa


Televízny seriál Sergeja Chelemendika: Nešťastné a okradnuté deti 


Všetky diely nájdete TU 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


apius2770   |   2010-09-21  (12:32)
55%  
mínus plus
  Pán Chelemendík, myslíte to dobre.Ale čo tým Ľuďom bráni zastaviť sa, a pozrieť sa keď už nie na svoj život, aspoň na nejaké situácie z iného uhlu pohľadu a pátrať čo je za oponou? Rovnako ako oni i my sme boli chytení do pasce tohoto programu spotreby a reklám. Ale my sme neboli povrchní,vymanili sme sa z neho. Majú tie isté možnosti ako my.! Nevyužíju ich, lebo je to pohodlné.Rada Vaše články dávam na facebook, ale odozvy žiadne! Nie že by som im to priala, ale dostávajú to, čo si zaslúžia.Aj keď mi je to nekonečne ľúto. Kedykoľvek môžu otočiť smer i tí manipulovaní. Samodzrejme chce to trochu mozgovej námahy. Niekedy sme trestaní nie za to čo sme urobili, ale práve za to čo sme neurobili. Váš seriál si samodzrejme rada celý pozriem ako všetko ostatné na Vašom portále.Akurát som na ľudí práve pre tieto ich ľahostajné postoje a povrchnosť či pohodlnosť niekedy až nahnevaná.


Ján Molnár   |   2010-09-21  (14:33)
50%  
mínus plus
  Toto je pekná idea pre tých 30% s príjmom 1500eur mesačne a kiež by sa jej držali!


mjmr   |   2010-09-21  (20:20)
50%  
mínus plus
  Človek sa začne správať rozumnejšie až keď príde o ostatné možnosti,zvlášť ak je nepredvídavý,neskúsený.Pokiaľ sa cítim príjemne aj keď sa váľam v špine a nemám pri tom žiadne pochybnosti...Nikdy nikomu nerob dobre nasilu.Preto by sa mali spájať ľudia s rovnakým pohľadom na zmysel svojho života.Tak to vždy bolo.Zvlášť ak sú v menšine.


protopartorg   |   2010-09-21  (21:01)
50%  
mínus plus
  K tomu existuje jeden zaujímavý, pomerne známy citát:
"Bohatý je nielen ten, kto mnoho MÁ, lež i ten, kto MÁLO POTREBUJE".

apius2770: plne s Vami súhlasím. Všetko čo sa dnes deje, je v istom zmysle SPRAVODLIVÉ. Čo samozrejme neznamená, že každý na ktorého takáto "spravodlivosť" dopadne, si to i naozaj osobne zaslúžil. Lenže existuje niečo ako KOLEKTÍVNA ZODPOVEDNOSŤ.

Doplácame na našu nečinnosť počas posledných desaťročí. A nie iba dvoch posledných, pretože i za komunistov sa dalo veľa urobiť. Samozrejme, nie na politickej úrovni, ale na úrovni každodenného života, čo je ešte dôležitejšie. Pamätám si, ešte z čias detstva, že už vtedy ľudia prepadli konzumnému duchu, len ho ešte nemohli v plnej miere realizovať. Ale tá možnosť prišla čoskoro, a máme tu to, čo tu máme...

Najstrašnejšie na celej veci je to, že ľudia to vlastne CHCÚ, že s tým všetkým súhlasia, alebo aspoň proti tomu nie sú ochotní nič robiť. Áno, teraz začínajú protestovať - ale prečo vlastne? Väčšina len preto, lebo sa nenaplnili ich KONZUMNÉ OČAKÁVANIA. Kým bolo "čo do huby", všetci boli spokojní - nevadil im morálny rozvrat spoločnosti, ani jej kriminalizácia či všadeprítomná korupcia, ani ničenie zdrojov pre budúce generácie... Až teraz, keď je brucho prázdne... Áno, v istom zmysle je to spravodlivé.


Ján Molnár   |   2010-09-22  (10:39)
50%  
mínus plus
  protopartorg
Áno, teraz začínajú protestovať - ale prečo vlastne? Väčšina len preto, lebo sa nenaplnili ich KONZUMNÉ OČAKÁVANIA.

40 000 v Prahe lebo im dali o 10% menší plat...štát po 1989 má dlžoby, teraz 1,2 bilióna korún. Banky riadia štát, požičiavajú mu. Tých 40 000 ľudí chce vyšší plat a ešte viac zadĺžiť štát.
Prečo nebojujú proti bankám, korporáciám, boháčom?


protopartorg   |   2010-09-22  (19:50)
50%  
mínus plus
  Re J. Molnár:
Ktosi na jednom slovenskom fóre povedal zaujímavú myšlienku: "Slováci by chceli kapitalistický socializmus".

Tvrdenie je nanajvýš pravdivé. Ľudia bez protestov akceptujú privatizáciu všetkeho možného, bezbrehú ekonomickú liberalizáciu, likvidáciu celého verejného sektoru, stále ohraničovanie právomocí Štátu voči Kapitálu - pritom sa ale neustále dovolávajú pomoci štátu. Štát neplatí sociálne dávky, štát nedáva na vedu, na vzdelanie, štát nevytvoril pracovné miesta, platy v štátnej správe sú príliš nízke, štát nepodporuje rozvoj slovenského športu, výchovu talentov...

Takto to však nejde. Jedna z najvýraznejších tendencií za posledných 20 rokov je KRACH sociálnej demokracie, t.j. prerozdeľovacieho mechanizmu príjmov v spoločnosti riadeného štátom. Nie je možné oslabovať štátne kontrolné a prerozdeľovacie (sociálne) mechanizmy, odovzdať všetko do rúk Kapitálu, a ZÁROVEŇ pokračovať v sociálnodemokratickej politike štátnej podpory všetkého možného (tzv. "štátneho paternalizmu"). V prostredí neoliberálneho dravého trhu a okliešteného štátu soc. demokracia ťahá za kratší koniec. Kapitálu patrí všetko, vrátane prostriedkov propagandy (masmédií), v dôsledku čoho bude sociálna demokracia navyše ešte predhodená rozzúrenému davu ako VINNÍK daného stavu, akokoľvek je to absurdné... Vidíme to už nakoniec i na Slovensku.


protopartorg   |   2010-09-22  (20:39)
50%  
mínus plus
  P.S. Ako ilustrácia k tomu čo som napísal - "v dôsledku čoho bude sociálna demokracia navyše ešte predhodená rozzúrenému davu ako VINNÍK daného stavu".

Práve čítam komentár k článku "Golfský prúd zabila ropná katastrofa" od čitateľa Buti. Na stránke na ktorú odkazuje, sa píše: "dnes vidíme, že v mnohých krajinách sú vo vedení socialistické vlády, založené na marxistických princípoch". Takže vinníka dnešnej situácie sme našli... Konečne :-)


Ján Molnár   |   2010-09-24  (10:37)
50%  
mínus plus
  protopartorg
Štát neplatí sociálne dávky, štát nedáva na vedu, na vzdelanie, štát nevytvoril pracovné miesta, platy v štátnej správe sú príliš nízke, štát nepodporuje rozvoj slovenského športu, výchovu talentov...

...štát nestavia sociálne byty, domovy dôchodcov, mládeže, nemocnice, rekreačné zariadenia...a prečo? Okrem iného lebo nie sú peniaze. A kde sú peniaze? Okrem iného aj u 2000 najbohatších firiem sveta (od 100 miliárd po 3bilióny dolárov), a u 1000 miliardárov, najbohatší má na účte 62 miliárd dolárov...


mjmr   |   2010-09-24  (21:10)
50%  
mínus plus
  Peniaze nerobia,ale ľudia.Odborníkov,remeselníkov je stále menej.Vymierajú.Uvidíme ako nám budú ekonómovia s ich peniazmi opravovať plyn v bytoch.Alebo každý sám?Kde nebude odborníkov ani za peniaze ich nekúpiš.


protopartorg   |   2010-09-27  (21:19)
50%  
mínus plus
  mjmr: máte pravdu, dotkli ste sa jedného z najzávažnejších problémov dnešného hospodárskeho vývoja - trendu obrovského a stále sa zväčšujúceho odtrhnutia REÁLNEJ, produkujúcej ekonomiky od ŠPEKULATÍVNEHO systému "točenia peňazí". Táto "virtuálna ekonomika" hrozí v dnešnej dobe zadusiť tú reálnu.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |