Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Znížili rating USA - trpia všetci - chelemendik.sk

 

Znížili rating USA - trpia všetci

2020-08-01  (01:10)

 - Znížili rating USA - trpia všetci

 

Zníženie agentúrou Standard&Poor´s úverového ratingu USA ihneď ovplyvnilo všetky svetové surovinové a fondové trhy. Čiže v mínuse sú všetci Znížili rating, okrem zlata –na pozadí nestabilnej situácie investori nevidia iné spoľahlivé miesto na vklady.

Rozhodnutie Standard&Poor´s vyjde USA na 100 miliárd dolárov ročne, predpovedá JPMorgan. Práve o toľko sa zvýšia výplaty dlhových záväzkov. Zo svojej strany zdražejú aj úvery v krajine  – zvýšia sa hypotékové percentá a percentá na nákup automobilov. Ale ak by sa to týkalo len Američanov, názor Standard&Poor´s by nemal mať taký vplyv na trhy.

Nebezpečnosť situácie spočíva ešte aj v tom, že znížením ratingu USA Standard&Poor´s  vytvorila precedens. V súčasnosti sa ratingy vedúcich ekonomík  môžu prebudiť jeden za druhým. Aby sa nestalo najhoršie pre svetovú ekonomiku, keď investori zoberú svoje prostriedky a schovajú ich pod matrac, je načase porozmýšľať o zavedení svetovej rezervnej meny, myslí si expert a ekonóm na zmenu svetovej finančnej architektúry IMEMO Ruskej akadémie viedDmitrij Smyslov:

- Najradikálnejším projektom je výmena dolára za spoločnú svetovú menu. Na tieto ciele sa ešte v 70 roky predpokladalo vytvoriť špeciálne práva na pôžičky. Vtedy Američania nechceli, aby dolár stratil úlohu monopolnej svetovej meny a tento plán sa nerealizoval. Ale v súčasnosti o ňom začínajú vravieť častejšie. Táto idea bola a j na programe Ruska, s ktorou vystupovala na summite dvadsiatky v Londýne. Čína hovorí o tom dosť nástojčivo teraz. Mnohí ekonómovia, aj americkí, vynášajú ideu zámeny dolára na nejakú svetovú rezervnú menu.

Pravdaže je to veľmi zložité. Mnohé krajiny majú veľký objem rezerv v americkej mene. Napríklad Čína má obligácie USA viac ako na 1 bilión dolárov. Japonsko skoro takisto. Previesť ich do iných fondov je zložité a aj nebezpečné. Preto sa zatiaľ autority vo svete ekonomiky snažia zastaviť paniku na trhoch a vyhlasujú o dôvere k amerických štátnym obligáciám. Prevýši to negatívnu predpoveď analytikov, ale či zastaví útek investorov je neznáme, no iný presný plán hlavné svetové veľmoci nemajú. A pochopenie toho len zvyšuje paniku. 

 

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |