Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Známy svet sa rozpadol: Rusko a Čína by mali vytvoriť nový - Dokončenie - chelemendik.sk

 

Známy svet sa rozpadol: Rusko a Čína by mali vytvoriť nový - Dokončenie

2020-02-10  (19:02)

 - Známy svet sa rozpadol: Rusko a Čína by mali vytvoriť nový - Dokončenie

15.5.2015

Časť 1. nájdete TU:

Časť 2. nájdete TU:


 

Najdôležitejšie oblasti rusko-čínskej bilaterálnej spolupráce sú  nasledovné:

1) Obnovenie projektu vytvorenia suchozemskej obchodnej cesty z Číny – ekonomický pás   Veľkej hodvábnej cesty - s vytvorením na Kryme distribučnej obchodnej základne pre Grécko, Balkán, východnú a strednú Európu. Námorná hodvábna cesta sama o sebe  môže byť v ľubovoľnej chvíli prerušená Spojenými štátmi,  ale prítomnosť jeho suchozemského dubléra docieli to, že tieto snahy by stratili zmysel, a tak budú  nepravdepodobné; okrem toho ekonomický pás Veľkej hodvábnej cesty umožní kvalitatívne zvýšiť jeho kapacitu  a takto  zvýšiť prístup Činy na ideálne pre ňu  trhy  chudobnejúcej  Európy.

2) Vytvorenie jednotnej nezápadnej finančnej infraštruktúry na všetkých úrovniach (od medzibankového systému zúčtovania - analógu SWIFTu - do vlastného systému medzinárodne uznávaných ratingových agentúr).

3) Konverzia juanu do medzinárodnej rezervnej meny na základe zavedenia jeho zlatého krytia. To zvýši dopyt na juan a posilní ho,  kvalitatívne rozšíriac a prehĺbiac vplyv Číny, za čo bude musieť zaplatiť znížením konkurencieschopnosti. V podstate na vyriešenie tohto problému je potrebné kvalitatívne znížiť závislosť Číny od vývozu. Premena juanu na medzinárodnú rezervnú menu zničí hegemóniu USA a zdá sa, že je to jediný spôsob, ako zaručene sa vyhnúť Tretej svetovej vojne, ktorú rozpaľujú USA za účelom odpísania vedome nenávratných dlhov. 

4) Vytvorenie infraštruktúry pravidelných konzultácií na úrovni expertov, vedcov, korporatívneho a štátneho riadenia, ktorá zaistí vytváranie a udržiavanie vzájomného porozumenia, spoločné agendy a vytváranie inštitucionálneho rámca pre užšiu spoluprácu.

5) Kultúrna výmena, oslabujúca bariéru medzi civilizáciami a zvyšujúca kvalitu každodennej  spolupráce.

My, Čína a Rusko by sme mali zastaviť cielené a diverzifikované úsilie globálneho biznisu zachrániť Spojené štáty a zachovať ich hegemóniu na úkor zničenia zvyšku sveta.

To možno vykonať len jedným spôsobom: vytvoriť novú, spravodlivú realitu, vytvoriť nový svet, ktorý nahradí ten, ktorý sa ničí  pred našimi očami. Kto nám v tom bráni?

Najviditeľnejším nepriateľom našej spolupráce je Západ, predovšetkým Spojené štáty. Od tej doby, keď videli ako jediný skutočný obsah navrhovaného ruského "reštartu" vzťahov zrušenie nášho strategického partnerstva, sa nič nezmenilo k lepšiemu.

Avšak, národné byrokracie Západu, vrátane Spojených štátov, všeobecne, nie sú nič viac než bábky globálneho biznisu. Nie je jednotný, ale tá jeho časť, ktorá sa zameriava na zachovanie globálneho trhu a finančnej architektúry v ich súčasnej podobe, rovnako ako časť, ktorá sa zameriava na zničenie sveta v záujme prosperity USA, sú nezmieriteľnými  súpermi, ako  Ruska a Číny, tak aj nášho partnerstva.

Samozrejme,  globálny  biznis bude podkopávať našu spoluprácu nielen zvonku, ale aj zvnútra, a to predovšetkým prostredníctvom ruského liberálneho klanu, ktorý úplne riadi sociálno-ekonomickú politiku Ruska. Jeho predstavitelia  flirtujú s Čínou, ale práve oni sú hlavným problémom v rozvoji našich vzťahov.

Okrem globálnych protivníkov, spolupráci, hoci do menšej miery, budú prekážať aj protivníci lokálni.

Predovšetkým, sú to úprimní, ale krátkozrakí patrioti   Ruska a Číny, sústredení na miestne problémy a postrádajúci strategickú víziu. To ich núti sa zameriavať na prirodzené protirečenia dvojstranného rozvoja, ktoré  sa bez ich rozdúchavania dajú vyriešiť rutinným spôsobom,  počas každodenných rokovaní.

Tento problém sa dá vyriešiť prostredníctvom rozvoja súčasného systému vzájomných záväzkov, neutralizujúceho  nadmerné obavy a nádeje a preventívnej práce s nositeľmi zodpovedajúcich názorov, nepripúšťajúc tak ich šírenie a zakorenenie. Vzhľadom k tomu, že tieto názory odrážajú slabosť a nízku efektivitu  Ruska, normalizácia našej krajiny a jej prechod od rabovania sovietskeho dedičstva k modernizácii a rozvoju krajiny automaticky ich neutralizuje a odstráni existujúce nevýhody.

Ďalším problémom sú regionálni susedia (od Vietnamu až po pobaltské štáty), ​​obávajúci sa  akékoľvek ich posilnenia jednoducho kvôli ich rozsahu, ako aj krajiny ako India, obávajúce sa narušenia globálnej rovnováhy ako takej. Vyriešenie problému vo vzťahu k dobromyseľným  susedom sa javí byť  podrobné vysvetlenie im významu a dôsledkov každého nášho kroku so stálymi ponukami, aby sa pripojili  ku všetkým projektom, ktoré sú pre nich zaujímavé. Neprajní  susedia si zasluhujú iba zadržiavanie, keďže sú zástupcami  globálneho obchodu.

Dôležitým problémom je Taiwan. Jeho mládež je naladená protičínsky, minulý rok  jej zástupcovia obsadili a tri mesiace držali budovu parlamentu. Vo voľbách roku 2017 sa dostanú k moci nacionalisti, ktorí môžu vyhlásiť nezávislosť, čo v súlade so zákonmi Číny ju môže donútiť začať vojnu. Spojené štáty americké majú o to viac záujem o takýto vývoj udalostí, pretože v roku 2018 sa očakáva, že vstúpia do prevádzky tri čínske lietadlové lode, čo   radikálne zmení rovnováhu síl, a preto je neprijateľné pre  Spojené štáty.

Vyhrotenie taiwanskej krízy objektívne zblíži  Rusko a Čínu (rovnako ako to urobila ukrajinská katastrofa), ale cena takéhoto zblíženia je neprípustná.

Samostatným oponentom rusko-čínskej spolupráce je Japonsko, ale chýba mu možnosť aktívnej politiky. Chcela by rozbehnúť  spoluprácu s Ruskom pre potenciálne oslabenie Číny, ale nemôže to urobiť, pretože je to v rozpore s globálnymi záujmami Spojených štátov  potlačiť Rusko. Avšak zvýšiť mieru svojej nezávislosti vo vzťahu k USA, Japonsko nemôže zo strachu zo straty časti preňho potrebného amerického trhu.

Kto nám pomôže?

Dôležitým spojencom na posilnenie spolupráce medzi našimi krajinami je časť globálneho biznisu, zameraná na rozdelenie sveta na makroregióny za účelom budúceho získavania vplyvu a peňazí prostredníctvom organizácie ich interakcie. Tieto štruktúry je potrebné identifikovať a posilňovať.

Náš spojenec je aj komerčný záujem krajín Západu, stále akútnejší s rastom globálnej krízy a poklesom dopytu. Sankcie EÚ voči Rusku ukazujú, že tento dopyt sa neobjaví bez politickej stimulácie z našej strany. Ale podpora Britániou a potom aj Francúzskom a Nemeckom Ázijskej investičnej banky infraštruktúrnych investícií  ukazuje, že príslušné úsilie umožní využiť obchodné záujmy Západu proti jeho vlastným strategickým záujmom.

* * *

Vývoj rusko-čínske vzťahy  doteraz prebiehal  do značnej miery  spontánne, pod vplyvom obchodných záujmov. Práve to má za následok ich nedostatočnosť a ich pasivitu vo vzťahu k povahe okolitého sveta.

Porozumenie týmto vzťahom v kontexte globálneho rozvoja, celého spektra problémov, ktorým svet čelí, môže nielen kvalitatívne ich zosilniť a dať im skutočne komplexný charakter, ale tiež ich premeniť  na nástroj hlbokých premien moderného ľudstva v záujme našich národov.

Preto objektívnym spojencom rusko-čínskej spolupráce je celé ľudstvo, všetky národy, ktorým obíduc vlády a globálne korporácie musíme ponúknuť nový model sociálno-ekonomického a jednoducho osobného rozvoja.

Ale nato daný model  musíme najskôr vytvoriť sami.

Kolegovia, spoločne budeme budovať nový svet, pretože starý už skončil.


Michail Deliagin - riaditeľ Inštitútu problémov globalizácie, doktor ekonómie, šéfredaktor Svobodnaja mysľ (do roku 1991 – Kommunist).


Zdroj: http://svpressa.ru/politic/article/121275/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |