Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Žitný: Valka zavraždil profesionál - chelemendik.sk

 

Žitný: Valka zavraždil profesionál

2020-06-05  (09:26)

 - Žitný: Valka zavraždil profesionál

Žitný o Valkovi pre české médiá: Musel umrieť kvôli biznisu!

27.11.2010
 

Analytik a novinár Milan Žitný, ktorý sa s Ernestom Valkom († 57) stretol pred jeho smrťou, odkrýva pre český magazín Reflex pozadie neľútostnej popravy.


Ernest Valko zdesene rozprával, čo sa deje na ministerstve vnútra pod vedením Daniela Lipšica. 

Ernestom Valkom. V ten deň bola smrť bola v našom rozhovore stále prítomná, hoci sme si to neuvedomovali.

Posledné stretnutie

Pred niekoľkými týždňami mi Ernest zdesene rozprával, čo sa deje na ministerstve vnútra pod vedením nového ministra a zhodou okolností i jeho bývalého koncipienta, Daniela Lipšica. Prvým viceprezidentom polície sa stal človek, ktorý bol v roku 2006 ako šéf Úradu boja s organizovaným zločinom, priamo zodpovedný za nezákonný zásah voči nemu. Ernesta nechal zatknúť a obvinil ho na základe klamlivých výpovedí. Trestné stíhanie však nakoniec zastavili. Prokuratúra skonštatovala, že obvinenie bolo vykonštruované. "Čo to má znamenať, že sa obklopujeme takýmito ľuďmi?" pýtal sa ma a dodal, že doposiaľ od ministerstva vnútra nedostal žiadne oficiálne ospravedlnenie.

Motív Tipos?

Ešte viac ho znepokojovalo špinavé pozadie obchodných sporov okolo štátnej lotériovej spoločnosti Tipos. Zastupoval ju na Ústavnom súde. "Ten štát to neprávom prehrá," sťažoval si a opisoval, ako podáva sťažnosť na Harabina, ktorý má v kauze Tipos rozhodovať. Harabin účelovo menil zostavu ústavného senátu. V hre boli dve miliardy starých slovenských korún, ktoré by štát musel neprávom zaplatiť. Veril však, že vyhrá.

Za posledných desať rokov Valko zastupoval štát v najzávažnejších kauzách, ktoré sa týkali privatizačných pseudopredajov, megatunelov a ultrapodvodov, ktoré spáchali štátni úradníci a politici z radov Mečiarovej garnitúry. Riešil aj prípady pokusov rôznych maskovaných offshore spoločností, ktorých majitelia sú na Slovensku a pozorne dávajú pozor na priebeh vysávania peňazí z rozpočtu a súkromných firiem s miliardovými menami. Stále vyhrával. A zrazu koniec!

Valka zavraždil profesionál

Niekto z ministerstva vnútra začal šíriť, že šlo o vraždu z afektu kvôli nejakej hádke. Bolo to však hneď po tom, ako som prstom ukázal na jeden Valkov prípad, v ktorom aktuálne zastupoval štát. Ja tvrdím, že Ernesta Valka zavraždili profesionáli! Vrah totiž najprv nalial veľké množstvo acetónu do klimatizačného systému vo Valkovom dome, aby po príchode domov musel okamžite otvoriť dvere na terasu. A strelec mal dokonalý terč! To predsa nie je práca afetkorvaného človeka.

Účelová dezinformácia z rúk štátnej moci

Keď som v reakcii na Valkovu vraždu spochybnil nezávislosť vyšetrovacích orgánov, policajný prezident aj prokuratúra ma označili za "pseudobezpečnostného analytika" a odkázali mi, že marím vyšetrovanie. Čo sa to teda na Slovensku deje? Novinárovi sa vyhrážajú a tým zastrašujú aj všetkých ostatných a nejaký vysoko postavený človek z ministerstva vnútra vynáša informácie z vyšetrovacieho spisu. Často sú to však informácie, ktoré samotný spis vôbec neobsahuje. Čo iného to môže byť, než účelová dezinfomácia z rúk štátnej moci?

Bohužiaľ, ja viem, čo sa pred štyrmi rokmi, keď Valka viceprezident obvinil, naozaj stalo. Policajti hľadali kľúč, ktorý im otvoril dvere k miliardám. A možno to vie aj viceprezident, je to totiž môj najlepší kamarát. Na rozdiel od neho zostal Valko spravodlivým chlapom. A preto musel zomrieť.

Zdroj: cas.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |