Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zisk bánk stúpol takmer o polovicu - chelemendik.sk

 

Zisk bánk stúpol takmer o polovicu

2020-05-26  (07:48)

 - Zisk bánk   stúpol takmer o polovicu

Zisk bánk za medziročne stúpol takmer o polovicu

29.10.2010

Stresové testy, ktoré vykonáva Národná banka Slovenska, preukázali, že slovenský bankový sektor je pomerne odolný voči nepriaznivému ekonomickému vývoju.

BRATISLAVA. Slovenské banky za tri štvrťroky tohto roka zvýšili čistý zisk medziročne o takmer polovicu na 383,79 milióna eur.

Peňažným ústavom ku koncu septembra v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška mierne stúpli vklady, objem úverov aj bilančná suma stagnovali. Vyplýva to z výkazov, ktoré dnes zverejnila Národná banka Slovenska (NBS).

Čisté úrokové výnosy bánk za prvých deväť mesiacov roka mierne vzrástli, a to na 1,25 miliardy eur oproti 1,18 miliardy eur v rovnakom období vlaňajška. Výnosy z poplatkov a provízií sa zdvihli o približne desatinu na 431,37 milióna eur.

Bankové domy poskytli do konca septembra úvery celkovo za 30,55 miliardy eur, v závere deviateho mesiaca 2009 ich evidovali v sume 30,13 miliardy eur.

Objem vkladov, ktoré peňažné ústavy prijali od klientov, ku koncu tretieho štvrťroka stúpol medziročne o približne štyri percentá na 36,34 miliardy eur. Bilančná suma bánk sa v sledovanom období zväčšila o 0,6 percenta a dosiahla 53,83 miliardy eur.

Na Slovensku poskytujú služby viac ako dve desiatky bánk, rozhodujúci podiel v nich kontrolujú zahraniční vlastníci. Spomedzi najväčších bánk vykázala najvýraznejší nárast zisku Slovenská sporiteľňa, a to na 95 miliónov eur zo 40 miliónov eur v prvých deviatich mesiacoch vlaňajška.

Skupina VÚB, ktorej súčasťou je VÚB banka, ho navýšila o zhruba desatinu na 105,6 milióna eur. Ďalší významný peňažný ústav, Tatra banka, zaznamenal prepad čistého zisku o 8,9 percenta na 60,87 milióna eur.

Bankový sektor zasiahla najmä v minulom roku hospodárska kríza. Peňažným ústavom pribudli úvery, ktoré klienti nevládali splácať, sprísnili tiež nároky na poskytovanie pôžičiek.

Zdroj: SITA, ČTK

  

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |