Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zdravotníci Zajaca späť nechcú - chelemendik.sk

 

Zdravotníci Zajaca späť nechcú

2020-05-30  (20:02)

 - Zdravotníci Zajaca späť nechcú
17. júna 2010  6:29
Na post ministra zdravotníctva sú podľa informácií Pravdy minimálne dvaja kandidáti. Okrem Rudolfa Zajaca aj Ivan Uhliarik z KDH. Hovorí sa o tom aj v odbornej obci. Zdravotníci sú s Uhliarikovou nomináciou spokojní, problém s ňou však môžu mať ostatné pravicové strany budúcej koalície. Program KDH pre zdravotníctvo je totiž sociálnejší.

Kresťanskí demokrati sľubujú, že zabránia ďalšiemu spoplatňovaniu. Ľudia si budú podľa nich platiť len za nadštandard. Maximálnymi limitmi pre spoluúčasť chcú chrániť seniorov, invalidných dôchodcov, ZŤP, plánujú pre nich zaviesť sociálnu dávku.

Aj pre tieto predstavy KDH o budúcich krokoch v zdravotníctve, môže byť dohoda o poste šéfa rezortu komplikovaná. O to viac, že záujem o návrat do funkcie prejavil aj bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac. Ten je členom OKS rovnako ako jeho brat Peter, ktorý sa na kandidátke strany Most–Híd prekrúžkoval do parlamentu.

Rudolf Zajac v druhej Dzurindovej vláde presadil reformu zdravotníctva. Tá vyvolala odpor, ktorý pol roka pred voľbami v roku 2006 vyústil do najväčšieho štrajku v histórii zdravotníkov.

Rudolfa Zajaca by mohli nominovať strany Most–Híd, SaS prípadne SDKÚ. Most to však vyvrátil, SaS zareagovala, že zdravotníctvo nie je jej prioritou. SDKÚ na otázky neodpovedala. Ak by však stavala kandidáta, bol ním asi Viliam Novotný.

Predstavitelia zdravotníckych organizácií by sa zo Zajacovho návratu netešili. "Dúfam, že sa nevráti," povedal Milan Dragula, prezident Slovenskej lekárskej komory. "Mali sme medzi sebou spory a veľa sľubovaných vecí nezaviedol do praxe," dodal Dragula. Šéf komory zubných lekárov Ján Gašíc Zajacovi vyčíta, že reformu nekomunikoval s odbornou verejnosťou. Podľa neho by pravicové strany pre Zajaca ako ministra úplne stratili voličov z radov zdravotníkov. Prezident lekárnickej komory Ján Valjan si myslí, že Rudolf Zajac splnil svoju historickú úlohu. "A všetkého veľa škodí," zakončil Valjan.

Zajac bol známy svojím arogantným správaním a prezident Asociácie súkromných lekárov Ladislav Pásztor tvrdí, že ak by zlepšil komunikáciu, tak by s ním ako s ministrom súhlasil. "Mal by pokračovať v reforme, ktorú nedokončil," povedal.

Prezident únie špecialistov Andrej Janco sa domnieva, že je dôležité, aby prišiel silný minister, ktorý bude mať podporu vo vláde aj v parlamente. Ak by sa exminister vrátil do rezortu, začal by premenou štátnych nemocníc na akciové spoločnosti. Mal by tiež dotiahnuť spoplatnenie vybratých chorôb, ktoré mu poslanci pred voľbami 2006 nechceli schváliť a pomôcť k naštartovaniu individuálneho poistenia.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2010-06-17  (11:29)
50%  
mínus plus
  ZAJAC??? Bože môj, to snáď už nie!!! Odvšadiaľ vyliezajú ZOMBIE, oživené politické mŕtvoly, ktoré sme už dávno pochovali a zabudli na ne, dúfajúc že ich už nikdy neuvidíme!


danica   |   2010-06-17  (13:14)
50%  
mínus plus
  ... To by bola nočná mora!...


SvetlanaU   |   2010-06-17  (16:32)
50%  
mínus plus
  Zajac bol prijateľný len pre časť súkromných lekárov. Bola by to pohroma, verme, že sa to nestane. Ale V.Novotný by nebol o nič lepší.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |