Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zatvorte nás všetkých - chelemendik.sk

 

Zatvorte nás všetkých

2020-07-08  (04:33)

 - Zatvorte nás všetkých


Eduard Chmelár, vysokoškolský učiteľ  

Hysterická honba na zakladateľa stránky Wikileaks Juliana Assangea sa stupňuje. Poradca kanadského premiéra ho navrhuje zavraždiť. Republikánsky uchádzač o post amerického prezidenta Mike Huckabee požaduje popravu kohokoľvek, kto zodpovedá za zverejnenie depeší. Podľa neúspešnej kandidátky na viceprezidentku USA Sarah Palinovej treba použiť na jeho dolapenie tie "najagresívnejšie právne akcie".
 

Vyslancom takýchto záujmov na Slovensku je predseda Zahraničného výboru NR SR František Šebej. Vyhlásil: "Ten človek je jednoducho škodná, je to porušovanie pravidiel a podľa mňa patrí za mreže." Vzápätí si protirečí, keď dodáva, že zverejnené materiály nepriniesli "vôbec nič nové, žiadne tajnosti, je to bežná diplomatická pošta". V tom bode má pán poslanec pravdu. Prečo ho chce potom dať zatvoriť?

Wikileaks nezverejnil nijaké prísne tajné materiály. K tým by sa nikdy nedostal (nebuďme naivní, že nejaký 22-ročný mladík si stiahne na cédečko najstráženejšiu databázu sveta). Assange pustil do obehu v podstate iba to, čo síce nebolo publikované, ale ani tajné – ako to potvrdil aj právnik ľudskoprávnej organizácie Article 19 David Banisar. Urobil to, čo by mal urobiť každý dobrý investigatívny novinár.

Nie je pravda, že Wikileaks neberie ohľady na nič. Naopak, viaceré chúlostivé informácie konzultovali s bezpečnostnými expertmi, takže obvinenia z ohrozenia životov sú trápne výhovorky. Napokon, v júli zverejnil tento portál oveľa závažnejšie dokumenty z vojny v Afganistane a Iraku a napriek strašeniu sa nestalo vôbec nič. Taliansky spisovateľ, profesor semiotiky Umberto Eco zasa poukázal na to, že mnohé depeše obsahujú iba informácie, ktoré boli predtým v tlači, takže nechápe, prečo odrazu toľko rozčuľovania.

Odpoveď nie je zložitá. Treba si všimnúť, že tí, čo bagatelizujú význam depeší a tvrdia, že ide o známe fakty, sú tí istí, ktorí nám ešte donedávna luhali a popierali skutočnosti v nich uvedené. Ak ich nie je možné usvedčiť z klamstva iným spôsobom, tak sa to robí takto. Úlohou poctivej žurnalistiky predsa nie je a nemôže byť chrániť politikov pred strápnením.

Ak Šebej tvrdí, že štáty majú na utajovanie materiálov dobré dôvody, tak to rozhodne nie sú tieto dôvody. Wikileaks už totiž vyniesol na svet množstvo informácií, ktoré verejnosť má právo vedieť: o tisícoch prípadov mučenia, vraždenia a vojnových zločinov, o medzinárodnej korupcii a praní peňazí, o nezákonnej špionáži amerických diplomatov na pôde OSN, o ilegálnom skladovaní zakázaných kazetových bômb v Británii... Toto sú odhalenia zločinov, za ktoré v demokracii musí niesť zodpovednosť ten, kto ich spácha, a nie ten, kto ich zverejní. Predstavte si absurdnú situáciu, že by reportér Associated Press nedostal za odhalenie utajovaného masakru v No Gun Ri (počas kórejskej vojny tam Američania zavraždili stovky ľudí) Pullitzerovu cenu, ale zatykač. Toto je niečo podobné.

Ak chcú dnes politické elity kriminalizovať ľudí, ktorí odhaľujú lož mocných tohto sveta, ak verejnú mienku modelujú ctihodní luhári, ktorí sa za svoje falošné tvrdenia ani len neospravedlňujú, ak v mene vágnej bezpečnosti naháňajú demokratické štáty po všetkých kontinentoch tých, čo majú odvahu povedať pravdu, treba im odkázať jediné: je nás viac.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Sheelagh   |   2010-12-07  (09:45)
55%  
mínus plus
  najprv som si myslela - a to som sa o stránke wikileaks dozvedela iba nedávno - že aké je to fajn, že niekto má tie "gule" aj takýmto spôsobom bojovať proti súčasným globalistom. Neskôr mi to už také fajn neprišlo, hlavne z toho dôvodu, že sa mi veci, ktoré Assange "odtajnil" zdali byť príliš smiešne, nie to ešte hodné toľkého rozruchu a medializácie. Potom mi to došlo. Projekt, alebo misia (inak sa to nedá nazvať)Wikileaks a Assange sú dosť dobrým sofistikovaným prostriedkom psychickej manipulácie masy ľudí, slúžiacej k docieleniu kontroly internetu bez toho, aby sa voči tomu táto masa vzbúrila, akokoľvek protestovala, alebo sa vôbec nad tým zamýšlala, či na niečo také majú globalisti právo. Veď existuje na to dôvod, nie? Ochrana jednotlivých vlád štátov pred takými extrémistami ... či rovno teroristami?, ako je Assange (inak nedolapiteľný ako Usama Bin Ládin), pred únikom dôležitých tajných dokumentov a v konečnom dôsledku pre zachovanie mieru na zemi ... ako čítam na iných portáloch, v USA a Veľkej Británii sa už robia opatrenia, ako v budúcnosti zamedziť možnosti slobody slova na internete ... začínam sa pýtať sama seba, ako ďaleko sú globalisti schopní vo svojich psychopatických víziách zájsť ...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |