Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zatiaľ situácia v pásme eura ako hospodárskom jadre EÚ ostáva ťažko predpovedateľnou - chelemendik.sk

 

Zatiaľ situácia v pásme eura ako hospodárskom jadre EÚ ostáva ťažko predpovedateľnou

2020-09-28  (18:22)

 - Zatiaľ situácia v pásme eura ako hospodárskom jadre EÚ ostáva ťažko predpovedateľnou

Prvý semester pre Európu

V pondelok 17. januára sa v Bruseli zišli ministri financií krajín EÚ, aby posúdili ďalšie opatrenia na stabilizáciu jednotnej euromeny. V predvečer s ročnou správou Eurokomisie o raste európskej konjunktúry prišiel komisár pre ekonomickú menovú politiku EÚ Olli Rehn. Hlavnou tézou jeho prejavu sa stala výzva k členom EÚ, aby dvakrát zvýšili tempo zníženia štátnej zadlženosti. Súčasne sa hlava „eurovlády“ José Manuel Barroso vyjadril za zvýšenie Stabilizačného fondu pomoci.

Zverejnenie každoročnej správy Eurokomisie súčasne bolo odštartovaním tak zvaného Európskeho semestra. S návrhom o zavedení semestra vyrátaného na 6 mesiacov prišla ešte v polovici minulého roka špeciálna pohotová skupina („Task Force“)  založená z iniciatívy predsedu Európskej rady Hermana van Rompuya. Podstata semestra spočíva v tom, aby v priebehu tejto doby členské krajiny pásma eura odsúhlasili predbežné plány národných rozpočtov s Eurokomisiou. Súčasne ide o reformovanie Stabilizačného fondu pomoci. Ako vyhlásil v rámci posúdenia ročnej správy Eurokomisie jej vedúci José Manuel Barroso, kríza v EÚ je ďaleko od zavŕšenia. Preto príspevky členov EÚ do fondu treba zvýšiť. Teraz ich spoločný príspevok činí 440 miliárd eur, 250 miliárd poskytuje Medzinárodný menový fond a 60 miliárd - Eurokomisia. Pripomenieme, že zatiaľ stabilizačný fond činí 750 miliárd eur na trojročné obdobie.

Podľa expertov nebude jednoduché realizovať Barrosovu iniciatívu. Nemecko, ktoré sa považuje za neoficiálneho pokladníka Európskeho semestra, je proti zvýšeniu príspevkov do fondu. V zásade ho podporuje aj Francúzsko.

Väčšina expertov neživí veľké ilúzie o úspechu spomenutého Európskeho semestra zahájeného v Európe. Tu je názor Vladislava Belova, vedúceho oddelenia krajín a regiónov Ústavu Európy:

- Ďalším krokom Európanov v rámci pásma eura by malo byť zavedenie akéhosi mechanizmu odsúhlasenia finančnej a rozpočtovej politiky. Pásmo eura ešte k tomu neprišlo. Bude to novou etapou v rozvoji Európy vcelku. Ale zatiaľ situácia v pásme eura ako hospodárskom jadre EÚ ostáva ťažko predpovedateľnou. Práve preto Barroso navrhuje zvýšiť stabilizačný fond. Avšak ostáva bez odpovede otázka, či sa podarí odsúhlasiť túto iniciatívu  s členskými krajinami.

Akademický semester na vysokých školách, ako je známe, vrcholí skúškami. Určitou skúškou po prvom finančnom a hospodárskom semestri pre jednotnú Európu bezpochyby budú výsledky spoločného úsilia členov EÚ v prekonaní posledných prekážok na ceste vystúpenia z krízy. Otázka nakoľko toto úsilie bude spoločné zatiaľ ostáva bez odpovede.

 

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |