Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Západ obnovuje politiku brzdenia Ruska - chelemendik.sk

 

Západ obnovuje politiku brzdenia Ruska

2019-11-26  (15:12)

 - Západ obnovuje politiku brzdenia Ruska

18.4.2014

 

Obsah a tón posledných vyhlásení vysokopostavených úradníkov z administrácie USA a štábneho bytu NATO svedčí o tom, že Západ aktívne obnovuje stratégiu brzdenia Ruska.

Experti si medzitým myslia, že čas na to už uplynul a všetky pokusy Západu izolovať Moskvu sa navrátia novými problémami preň.

Nedávne rozhodnutie Rady NATO, ktoré schválilo balík opatrení o zvýšení bezpečnosti východoeurópskych štátov aliancie v súvislosti s krízou na Ukrajine, bolo jednou z príčin zvýšenia napätia v dialógu medzi Ruskom a Západom. Ako vyhlásil generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen hneď po ukončení schôdzky, plány o obrane sa znovu posúdia. Bude viac lietadiel vo vzduchu, lodí na vode a pohotovosti na zemi.

Ešte jedným dôkazom obnovenia stratégie brzdenia Ruska je trojnásobná prevaha vojsk NATO v Európe v tankoch a obrnených vozidlách nad ruskými. Námestník ministra obrany Anatolij Antonov podčiarkol, že tento fakt úplne popiera všetky západné teórie o tom, že Rusko vraj hrozí Ukrajine a Európe vojenským zásahom. Všetko je fakticky opačne. A tu je názor člena Rady pre zahraničnú a obrannú politiku Alexandra Michajlova:

- Stále sme pociťovali nátlak Západu v najrôznejšej podobe. Teba pritom povedať, že na Západe prevláda teória sprisahania, adepti ktorej obviňujú zo všetkých nešťastí Rusko a predtým Sovietsky Zväz. A v dôsledku toho neustále zvyšujú protiruskú hystériu.

Každý raz, keď sa vyhrocuje medzinárodná situácia, Západ obviňuje Rusko z prekazenia všetkých procesov pokojného urovnania. Tak bolo počas obdobia studenej vojny, tak je to aj teraz. Ale nátlak na Rusko len pomáha jeho zosilneniu.

Samotná koncepcia strategického brzdenia Ruska (vtedy ešte Sovietskeho Zväzu) sa zjavila v roku 1947 a súvisela so zahraničnou politikou amerického prezidenta Harry Trumana. Politika brzdenia nepoškodí na súčasnej etape najpravdepodobnejšie výrazne silu Ruska. Pretože na samotnom Západe nie je zhoda pozícií v tejto otázke. Zatiaľ je brzdenie Ruska spôsobom západných lídrov, snažiacich sa vysvetliť týmto zhoršenie makroekonomických ukazovateľov a zníženie životnej úrovne svojich voličov.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_04_18/Zapad-obnovuje-politiku-brzdenia-Ruska-2576/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |