Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Západ a konfrontácia s Ruskom - chelemendik.sk

 

Západ a konfrontácia s Ruskom

2019-11-25  (17:47)

 - Západ a konfrontácia s Ruskom

10.3.2015

Podľa kanadského internetového vydania The Tyee, hlúposť Západu spočíva v tom, že sa snaží zapojiť sa do nezmyselnej konfrontácie s Ruskom, ktorú si ani nemôže dovoliť. 

Dokonca aj ideológovia  americkej politiky ako Henry Kissinger  varujú pred skutočnosťou, že konfrontácia Západu a Ruska pre ukrajinskú krízu neprinesie nič iné, okrem katastrofálnych dôsledkov, píše Maurray Dobbin pre kanadský internetový server The Tuee.

„Kanada, Veľká Británia, USA a chlapci so svojimi hračkami zo štábov aliancie chcú konfrontáciu  s Moskvou. Rôznymi provokáciami sa snažia narábať s Moskvou ako s nejakou bezvýznamnou veľmocou, ktorú je možné ustavične provokovať a  pritom zostať nepotrestaní. Je to nebezpečná hlúposť a hlúpa chyba —   Západ sotva môže konfrontáciu „potiahnuť“ s celým komplexom svojich vnútorných problémov – ekonomickou stagnáciou, nerovnosťou a rozkladajúcou sa infraštruktúrou“, píše Dobbin.

Myšlienka  nekompetentnosti západných politických lídrov je triviálna, priznal novinár. O to viac, že ak pozornejšie skúmame politiku Západu vo vzťahu k ukrajinskej kríze celkovo a  pozície Ruska konkrétne, vzniká dojem, akoby  existovala nejaká alternatívna politická realita, v ktorej často nie je miesto pre fakty a pragmatické myslenie. Pri charkteristike zvláštností takéhoto prístupu, konkrétne v zahraničnej politike, expert cituje článok nositeľa Pulitzerovej ceny, amerického novinára Rona Susskinda, ktorý uvádza slová jedného z poradcov amerického prezidenta Georgea Busha mladšieho.

 „Tento poradca povedal, že ľudí ako som ja  označujú za „blízkych k realite“, čo ma charakterizovalo ako človeka, „ktorý verí, že riešenia vznikajú na základe viditeľnej reality“... ... Toto už ale nefunguje, pokračoval. „Sme teraz (t. j.  USA) impérium a keď konáme, vytvárame svoju vlastnú realitu. A pokým  ju vy skúmate, my konáme. <…> Sme tvorcovia dejín a vám len zostáva skúmať to, čo robíme“. 

Áno,  vytvorili svoju realitu –  strašnú vojnu  v Iraku s jej hrozným dôsledkami, píše Murray Dobbin. Do tejto kategórie patrí aj postoj Západu vo vzťahu k Rusku. Ten je v správe britskej snemovne lordov chakterizovaný ako „veľmi chybné vnímanie nálad v Kremli, ktoré nakoniec viedlo k námesačnému vstupu Západu do krízy“. 

„Naozaj je možné, že štátnici zabudli na dlhoročnú históriu vzájomných vzťahov medzi Moskvou a Kyjevom, na sľuby NATO o nerozširovaní na východ a nakoniec na to, že Rusko môže mať svoje národné záujmy,“ kladie si otázku novinár.

 „Všetko vyzerá oveľa  zložitejšie, ak aj ideológ ako Henry Kissinger si myslí, že so zahraničnou politikou USA nie je niečo v poriadku. Nedávno napísal: „Príliš často sa ukrajinská kríza ukazuje a vníma ako pasians – či bude Ukrajina s Východom, alebo sa pripojí k Západu. Ak ale   Ukrajina má ako štát prežiť, potom sa nesmie stať rozdeľujúcim územím  medzi dvoma súpermi, ale musí fungovať ako most medzi nimi. <…>  Arogancia, pohŕdanie    jednoduchou analýzou a štúdiom dejín okamžite vyústili do „hier“ v Líbyi. Svet ešte môže odstúpiť od deliacej čiary v Európe. Ak sa tak nestane, vieme, kto je na vine,“ uzatvára svoj komentár novinár kanadského online portálu.

Zdroj: Ria novosti


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |